valen1, да те помоля да напишеш същите неща и за MHI SRK25ZGX.
Също ако blue1 има сервизна документация за японския вариант на Daiseikai III, ще ми е интересно какво са спестили за да дойде тук на цена 1860 лв без монтаж.
valen1, да те помоля да напишеш същите неща и за MHI SRK25ZGX.
Също ако blue1 има сервизна документация за японския вариант на Daiseikai III, ще ми е интересно какво са спестили за да дойде тук на цена 1860 лв без монтаж.
Julian, що се заяждаш с пича бе, недей с лошо, не виждаш ли че човеко си губи часове в ровене на бумаги за да ни "дешифрира" някои важни различия между сравняваните модели.Първоначално публикувано от Julian
Дай да му оценим достойно положения труд..... а и пича разбира доста и е много отзивчив,
ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ VALEN1 !!!
В Япония Дайсейкай се прави от 98 година и от тогава са излезнали много модели, като основната разлика между тях е системата за филтриране на въздуха. Компресора е все същият DC хибрид двойно-роторен. Моята инструкция е на японски.
deian: Mitsubishi Heavy Industry SRK25ZGX-S
1. Нищо не може да се каже за размера на външният топлообменник, защото не е показан, нито има данни за него в документацията. При Panasonic например са посочени размерите на двата топлообменника в документацията. Но по цифрата на COP-а при този модел можем да съдим че са добри.
2. Има expansion valve.
3. COP на машината 5,08. По документи работи до -15 градуса, като при -15 COP-а му спада също до към 60 %. Моделът на Mitsubishi е по-икономичен от Toshiba по данните от таблиците. Toshiba, обща консумация на отопление, вътрешно + външно тяло 630 вата. Mitsubishi средната е 590 вата.
4. Няма заглушители по линията на фреона. Има филтър на фреона за твърди частици.
5. Toshiba е по прецизна като работа машина. Защото има на вътрешното и външното тяло общо 7 броя температурни сензори, следят се повече параметри за да може машината да настрои по-точно своята работа. При Mitsubishi са 5 броя.
6. Въздушният поток, кубични метри на час при Toshiba 620, по-слабо ще се усеща присъствието на климатика. Mitsubishi са го дали 12 кубични метра на минута или 720 на час.
Много е трудно да сравняваш хубави климатици с близки параметри. Аз ако бях на твое място бих си взел модела на Toshiba, вижда ми се много по хубава и прецизна машина. И съм сигурен че и икономията с него ще е по-голяма. Но който и от двата климатика да вземеш, все хубаво взимаш.
Митсубиши хеви е по-добър от Тошиба. При ниски температури ще има повече мощност. Дебита на въздуха е по голят, което е по-добре. Не е необходимо да се дава размер натоплообменника. Само по себеси нищо незначи. Трябва да си наясно със цялото устройсва на климатика за да направиш сметки как ще работи. Това не е и необходимо, тъй като си има таблици и номограми за режимите. Нито Тошиба, нито Митсубиши ще тръгнат да дават грешна информация в тези таблици. Основното предимство на Митсубиши, е че ще има по-висока мощност при отрицателни температури. Разбира се решаващ фактор е и цената. Примерно във Варна едва ли ще направиш разлиак в топленето на двата клиатика, тъй като тука температурите по принцип са високи.