Страница 11 от 114 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #151

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    При профилактиката просто трябва да се изчистят топлообменниците за да работи климатика по ефективно. Може да бъде измерено и налягането на фреон. Това може да се прави всяка година, но да се мери количество на фреон всяка година е смешно. Това вече е необходимо ако има ненормална работа на климатика. Движещите елементи не се смазват. Всичко е на капсуловани лагери и ако шумни се сменят. Единствено клапата може да се смаже.
    А как става почистването на топлообменниците? На колко време е препоръчително да се прави?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #152

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Единият начин е с въздух под налягане.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #153

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    ...... В спалнята и детската имам два National Eolia- нямат нищо общо с европейският вариант на Матсушита. В службата имам Daikin конвенционален, който работише когато на колегите Мидейте получаваха кофи с вряла вода за да им падне леда. .....
    Имам Мидеа и не е вярно, че замръзва. Има добре премислена процедура за размразяване която се справя без проблеми с влажния варненски въздух. За другите недостатъци на Мидеята не споря
    Еолия ме впечатлиха първоначално с малкия си хоризонтален размер на външното тяло и едва след това прочетох кой е производителя. Обиколих сайтовете и с марката Панасоник това чудо не го видях, а Национал са си на японски. Сега произвежда ли се модел с такава конструкция?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #154

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    А дали може за почистване да се ползва парочистачка . Смятам че ще ги льсне . Притеснява ме загряването на трьбите да не прецака нещо . Разбира се платките и ел. частите ще се пазят. И през какьв период се почиства . Моите клими са от 2-3 месеца и вече изглеждат кирлясали .перките на вьншните тела бяха бели .а сега са мрьсни от сажди и прахоляк топлообменниците поне видимо не изглеждат мрьсни. Да чакам ли да почнат да се задьхват или да ги чистя през 2 месеца. На профилактика от фирма не разчитам . Маи няма и да ги викам .Тя гаранцията маи е само ако при монтирането нещо се скапе тотално .Може и да го сменят целия .Иначе или е имало токов удар или неправилна експлоатация или не е спазена подточка х на параграф у от гаранционния договор.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #155

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Е, не се чистят на два месеца. Ако климатика а на силно запрашено място може преди началото на сесона д асе чисти.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #156

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    и на мене ми предстои профилактика на 10 клими и ми се сгажда като се сетя че ще дойдат аматьорите от Техномаркет да ми очернят живота. Направо съм в безизходица, но няма начин, иначе ще ми отрежат гаранцията. На всичкото отгоре ще ми вземат една шапка с пари и ще повредят нещо-сигурен съм.На някои клими, външните тела са монтирани на доста недостъпни места.Не виждам решение, освен да им дам парите за да ми заверят гаранционните карти и да им забраня да барат каквото и да е...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #157

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Продължават да се произвеждат и имат много добри модели,но само за Япония,Австралия и Нова Зеландия.Мисля,че ако се яви мераклия да внася и у нас няма да му откажат,пък и цената не е толкова дебела - около 80 000 йени.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #158

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от bukke
    Някой може ли да ми каже каква марка компресори слагат на климатицате на Fujitsu-General продавани в България. Разбира се, ако някой е отварял такъв.
    Интересува ме специално модела General ASH 12LB.

    Извинявам си, че се повтарям, но много ме интересува отговора на въпроса ми:

    Някой може ли да ми каже каква марка компресори слагат на климатицате на Fujitsu-General продавани в България. Разбира се, ако някой е отварял такъв???
    Интересува ме специално модела General ASH 12LB???

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #159

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от bukke

    Извинявам си, че се повтарям, но много ме интересува отговора на въпроса ми:

    Някой може ли да ми каже каква марка компресори слагат на климатицате на Fujitsu-General продавани в България. Разбира се, ако някой е отварял такъв???
    Интересува ме специално модела General ASH 12LB???
    На страница 2 от темата беше писано че е отварян FUJI RS 12LB който е същия като General ASH 12LB и компресора му е TOSHIBA.
    В темата за линкове и връзки има сервизни документации в които има тип на компресора на General ASH 12LB /DA 89 X 1F - 20F/ и на TOSHIBA RAS-13JAVP-E /DA 91 A 1F - 45F/ и са много близки.Сигурно Fujitsu иTOSHIBA имат съвместен завод за компресори.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    4
    #160

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Закупих климатик Panasonic CS/CU-E12DKE в началото на октомври. За топлия декември месец похарчи над 100лв ток. В началото на януари отказа да работи нацяло.След дълги уговорки от страна на сервиза на 13.01.07 свалиха външното тяло и го изпратиха за ремонт в София.
    Днес сме 14.02.07. Въпросът ми е следния: Имам ли право на някакво обезщетение за това, че толкова дълго време не е извършен ремонта.Като взеха климатика не ми оставиха никакъв документ който да удостовери датата от която е започнал ремонта.
    Каво да правя,дайте някакъв съвет?
    Преди да закупя климатика се хвалиха ,че имат най-добрият сервиз.Сами си правете заключение дали да купувате Панасоник.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3
    #161

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Търся Климатик ДС Инвертор за хол с размери 4 на 7 на 2.50 метра. Каква мощност трябва да е на коя марка са по качествени?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #162

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    9-ка Daikin

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #163

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от lumitron
    Преди да закупя климатика се хвалиха ,че имат най-добрият сервиз.Сами си правете заключение дали да купувате Панасоник.
    сервизът им е ШИБАН, мен вече ме моткат половин година
    АБСОЛЮТНИ ... /ще си спестя думите/

    а иначе ще ти трябва касова бележка за замяна, но това е добра воля на търговеца
    на мен ми казаха, че след като могат да го ремонтират няма да го подменят /хладилника/

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #164

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    сервизът им е ШИБАН, мен вече ме моткат половин година
    АБСОЛЮТНИ ... /ще си спестя думите/

    а иначе ще ти трябва касова бележка за замяна, но това е добра воля на търговеца
    на мен ми казаха, че след като могат да го ремонтират няма да го подменят /хладилника/
    Това пак ли е Техномаркет & сервиз?

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    4
    #165

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Това пак ли е Техномаркет & сервиз?
    това е сервиза на техномаркет

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 114 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе