Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73
Like Tree1Одобрявам

Пускане и спиране на климатика през зимата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    5
    #31

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Здравейте,
    имам нужда от малко помощ и разяснение относно ползването на инверторен Mitsubishi Heavy Industries-SRK/SRC-50ZGS през зимата. Прочетох , но в крайна сметка не разбрах - кога климатика работи най-икономично и дали е по-добре изобщо да не се спира. В момента съм го настроил на 22 градуса на LOW и го пускам и спирам по 2-3 пъти на 24 часа. Дали е по-добре да го държа на AUTO (дали така ще харчи по-малко ток), защото в упътването пишеше, че така всичко се регулира от микрокомпютъра?
    И всъщност докато го държа на LOW това значи ли, че това е най-икономичния вариант, или външното тяло си работи отново постоянно? Всякакви предложения са от полза!
    Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #32

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Явно не си чел този форум колега, климатикът е най-НЕикономичен на LOW вентилатор, защото работата на компресора отива на халост при слаб топлообмен във вътрешното тяло.

    За гасенето през зимата попрочети по-горните постинги в тази тема.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    5
    #33

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    мерси. извинете, но от 1 месец имам климатик и още съм лаик. просто на самото упътване на климатика пише, че на low е най-икономично... имам и един бутон economy/high power-да го пускам ли и него? прочетох по-горните постове, значи е по-добре да не го гася изобщо и да го държа на high power(ili na medium ili AUTO?), като само променям градусите? а, и още един въпрос- по принцип тока през нощта е на по-евтината тарифа, през нощта да го засилвам ли?
    извинявам се ако задавам "тъпи" въпроси
    мерси, bobo21

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    На LOW се държи само нощем за да е тихо. Най икономично е вентилатора да е на максимум. То или го дръж на ауто или такава степен, че да не те дразни шума. Климатика по добре го дръж включен, но на по-ниска температура, а когато искаш по-топло просто го увеличаваш. High power е бутон за включване на максимална мощност. Използва се когато искаш да затоплиш помещението максимално бързо. Най-вероятни когато е натиснат този бутно температурата неможе да се регулира. За подробноти си виж в книжката, защот аз правя аналогия с моделите на Даикин, при които максималната мощност е за 20 минути и след това преминава в режима който му е зададен и си поддържа температурата.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    5
    #35

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    мерси, пуснах го на ауто.
    а както в по-горен пост видях, дали сега, когато е по-топло все още да го изключвам отвреме навреме или отсега да си го оставя да си работи цяла зима?
    някой случайно запознат ли е с моя модел климатик(Mitsubishi - SRK 50 ZG-S) , да минем на лс и да не спамвам темата повече?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #36

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Имам този модел на PANASONIC CS/CU PW-9GKE и искам да попитам дали ще има проблем ако работи при температура на въздуха по-ниска от - 5 градуса, защото в упътването пише да се използва до тази температура.В момента е -7 градуса и в стаята се подържа температурата ,която съм задал от 21 гр.И по-принцип да го изключвам ли когато съм на работа или само да намалявам темпр. на по-ниски градуси.Според мен от четеното до тук разбрах ,че е по-добре да не го изключвам.Така ли е наистина? Благодаря за отговорите предварително.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #37

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    Всички тези работи важат ли за конвенционалните(не инверторни) климатици,като Мидея,например?
    Все пак в тази тема НИКОЙ от разбирачите НЕ отговори на питането на krasiika.
    И за да не отварям нова тема - как е по-икономично да се пускат и спират неконвенционални климатици,
    визирам конкретно МИДЕЯ.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #38

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    Имам този модел на PANASONIC CS/CU PW-9GKE и искам да попитам дали ще има проблем ако работи при температура на въздуха по-ниска от - 5 градуса, защото в упътването пише да се използва до тази температура.В момента е -7 градуса и в стаята се подържа температурата ,която съм задал от 21 гр.И по-принцип да го изключвам ли когато съм на работа или само да намалявам темпр. на по-ниски градуси.Според мен от четеното до тук разбрах ,че е по-добре да не го изключвам.Така ли е наистина? Благодаря за отговорите предварително.
    Ако искаш да нямаш проблеми, прави следното:
    Пускаш климатика в началото на зимата и го изключваш през пролетта. Когато те няма в къщи, градусите да са намалени и като се пребереш ги вдигаш до желаните от теб. Вентилатора винаги на Ауто.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #39

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Все пак в тази тема НИКОЙ от разбирачите НЕ отговори на питането на krasiika.
    И за да не отварям нова тема - как е по-икономично да се пускат и спират неконвенционални климатици,
    визирам конкретно МИДЕЯ.
    20-22 градуса, вентилатор на макс, ако струята не е достатъчно топла - тогава на ауто.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #40

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Благодаря за отговорите.Моя климатик обаче май почна да буксува нещо.Бях на работа и го оствих на 19 гр. да подържа температурата,но като се прибрах беше в стаята 18.Вентилаторът беше на мах оставен.Иначе си влкючва и изключва,както обикновенно.Още не съм забелзал да се е размразявал ,сега ще го следя.Няма скреж по кондензатора на външното тяло.Сигурно е на прага на възможностите си.Вие какво мислите ?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #41

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Сложи го на 24 градуса, вентилатор ауто и измери температурата на струята с термометър.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #42

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Преди малко се размрази,но не изтече вода от дупчицата на външното тяло.Като я гледам не е запушена ,има малко лед около нея .
    muchoto ще пробвам това,което написа .Когато поставя вентилатора в режим auto работи все едно на low.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #43

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    20-22 градуса, вентилатор на макс, ако струята не е достатъчно топла - тогава на ауто.
    А за пускането и спирането - какво ще кажеш?
    Проблем ли е да се спира вечер и да се пуска сутрин - става въпрос за работно помещение, а не а жилище.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #44

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    Преди малко се размрази,но не изтече вода от дупчицата на външното тяло.Като я гледам не е запушена ,има малко лед около нея .
    muchoto ще пробвам това,което написа .Когато поставя вентилатора в режим auto работи все едно на low.
    Тръгва на low , защото не може да се загрее добре питата, в такива случаи само на ауто. След като загрее добре, сам ще включи на по-бърз вентилатор.

    stekyman Баща ми никога не оставя климатика вечерта в офиса да е включен. И като паднаха температурите преди 2 години , цял ден умря от студ докато се загрее помещението.
    Иначе ако е до -5 -7 градуса по-добре го изключвай. При по-ниски температури много трудно ще се стопли помещението. Зависи и колко е изолирано, колко изтива.
    Затова всеки преценява за помещението си.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #45

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    по-добре е да не се изключва през ноща, защото сутринта при пускане на -7 -8 на компресора ще му дойде като шокова терапия, хич не е полезно да го пускаш на як студ, съкращава се живота на компресора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На колко градуса държите климатика Зимата ? :)
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 14-11-14, 19:02
  2. Пускане и спиране на климатик при плюсови температури
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 14-02-14, 14:41
  3. Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 14-12-11, 12:40
  4. Спиране на климатика през нощта - да или не?
    От sunmanbg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 14-10-10, 19:28
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе