Страница 18 от 372 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #256

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    хм замислихте ме,сега ще взема да монтирам и електромера по веригата след олимпията за да видя какви отклонения има.....
    П.С. от старите е с шайба но пък със сигурност е с някъкъв висок процент на точност,много по прецизен от олимпията нали?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #257

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Електромера е по-прецизен от Олимпията,която явно се шашка,когато климатика работи около минималната си мощност

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #258

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    По-добро от електромера няма, в крайна сметка по такова и плащаш накрая

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #259

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Както и беше споменал по-горе и @deian, ошашкването на уредчето е от PowerFactor модула в климатика, страничните ефекти от който се усещат именно при ниски мощности. Ето малко интересни факти за споменатото уредче: Мерене климатика при изключен компресор - на 12LCC показва 50-58W, при същите условия се оказва че консумацията е 16-18W (истинска активна мощност). Когато климатика е на stand-by и е в режим heat и не е изключено външното тяло през основното реле, уреда пак показва 50W, реалната консумация обаче е между 9.8-11.5W, пак истинска активна. Не забелязах на 12LCC колко идва подгряването, тоест да има моменти в които при спад на температурите да се увечличи активната мощност при изключен компресор или климатик. Може това да стане при спад на температурите под 3 градуса. Но за 12LGC ми се върти цифра от 22W при stand-by, когато вън паднаха температурите но си бяха над нулата. Иначе при типичен stand-by и там меря мощности от 10-12W. Тоест още 10 отгоре отиват евентуално отиват за отопление на компресора, но .. на 12LGC все още не съм му правил задълбочено наблюдение за да съм на 100% сигурен.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #260

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Графика от последният ден - работа за цял ден без изключване. Заданието е 21 градуса, HEAT, AUTO за вентилаторите. Климатика работи предимно в ON/OFF режим - може да се види и по накъдрянето на графиката за мощността.

    Няколко неща са интересни. Първо за периода на графиката средната външна температура бе 9.068 градуса, средната вътрешна 22,68. Пиковете в температурите бяха за външната: 3.6 за най-ниска и 15 за най-висока. Пик с ниска стойност се получава при обдухване на външния сензор. Пик с висока стойност се получава при спряно обдухване и висока външна температура през деня. Пиковете за температурата в стаята: 21.6 за най-ниска и 23.6 за най-висока. По отношение на консумацията пиковата стойност е тази която се мери за кратък период от електромера тя бе 694W. Средната стойност за целия период е 197.5W като тя се базира на 24 часово наблюдение (разликата между натрупаната консумация в текущият период и в този преди точно 1 ден). На графиката с червено се дава средната консумация, която е отчетена за период от 1 час. Тоест от текущата натрупана енергия се вади тази за отчета преди 3600 секунди (1ч).

    Анализа на графиката показва някои странни неща:
    1. Климатика поддържа над заданието - това е нормално
    2. Когато външната температура е под 12 градуса, климатика поддържа 23 за вътрешна. Тогава консумацията му се мени леко спрямо спада на външната температура и е около 220-280W.
    3. Когато външната температура скочи над 12 градуса, климатика започва да поддържа с 1 градус надолу, независимо че заданието не е пипано. Тогава съответно и консумацията спада като варира между 160-180W. Tук говорим за средна консумация за час.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #261

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Има и обяснение - тези "умните" климатици определено смятат, че са по-умни от нас. Не просто следи вътрешния датчик, ами и външния и преценява, че щом навън е станало по-студено, трябва да вкара повече топлина неминуемо, независимо от заданието ти. Нищо, че загубите ти може да са минимални и стаята да няма нужда от тази топлина в повече.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #262

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Чудя се за по нататък как да продължа меренето защото Олимпията има брояч до 99 часа и после не знам какво ще правя.Ако въобще не я спирах е ясно,но засега това не е необходимо и скоро вече няма да знам точно колко часа е работил климатика
    Някакви идеи как да продължа адекватно меренето?
    Преди малко стигнах до 100 часа работа на Хитачито и си мислех че брояча на Олимпията ще превърти.Да ама не - прескочи на брояч на часове до 9999ч и още 2 цифри за минутите
    Досега средния разход е 177Wh ,което ми се струва прилична стойност като се отчете факта че работи постоянно на ON/OFF принцип

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #263

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Досега средния разход е 177W/h
    По принцип е редно и правилно да се пише 177Wh, без дробната черта. Ясно е какво се има предвид и е техническа грешка, и аз в бързината доста често го пиша с наклонена но от съображения за коректност е добре да се пише по техническите правила. Иначе е още топличко - интересно ми е като застуди да хване няколко поредни студени дни какво ще стане, как ще се измени. Тоест колкото и да изглежда извратено, с нетърпение очаквам огромните студове

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #264

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Тоест колкото и да изглежда извратено, с нетърпение очаквам огромните студове
    Не изглежда. Извратено си е! Всички ги очакваме.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #265

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Тоест колкото и да изглежда извратено, с нетърпение очаквам огромните студове
    Не изглежда. Извратено си е! Всички ги очакваме.
    Не дърпайте дявола за опашката!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #266

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    То всички чакаме зимата ама да не се озъбим накрая ако стане минус 20
    @Kasap - как вървят измерванията? Само едното Sanyo ли мислиш да мериш или ще въртиш уредчето между всички машини?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #267

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Само това Sanyo ще меря, другите не са интересни - никакъв ток не харчат и не мога да им хвана разхода

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #268

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    има един въпрос с 2 становища и нее изяснен акоимате свободно време , направете тест става въпрос за понижаващият трансформатор как се държи скалата за консумация когато се откчи заземяващият проводник и съответно имали изменения когато се зазими отново , говоря за коментираните паразитни пълзящи токове който според някой събеседници видимо накланят твърдението че трафът не бива да се заземява

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #269

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Обикновенно трансформатора е от тип "авто-трансформатор" с 3 края. В този случаи трафа в никакъв случаи не трябва да се заземява (изводи от него) а самия корпус трябва даже с оглед на безопасност. Ако трафа е независим - 2 намотки, галванично разделени, освен че може да се заземи корпуса, може да се заземи и единия краи на изходната намотка. Няма да има разлика в консумацията. Всъщност е добре освен корпуса, по намотки да не се прави допълнително заземяване, достатъчно е това което се извежда от самият климатик, то е добре да се заземи или занули а на трафа само корпуса.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #270

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Време е за отчета за Ноември месец
    Размерите на помещенията са дадени в подписа ми.Хитачито е работило предимно от обяд до вечерта, а Дайкина само вечер така че и 2-та са далеч от влизане в режим,но просто не е било толкова студено за да се налага да работят постоянно.
    Зададената температура и на 2-та е била в диапазона 21-22 градуса,вентилатор на Auto.
    Хитачито е изразходило 39,60KW за 237 часа т.е. средно по 167W за час.
    Дайкина е изразходил 29,12KW за 90 часа т.е. средно по 323W за час.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 372 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе