Страница 28 от 372 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #406

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Гледам натрупани около 285лв (204 долара) за 1720kWh. Тук в БГ за толкова киловатчасове плащам по 275лв - малка разлика ама съм с заплата 500лв, или като услуга тока за месец е 50%. При типична заплата от $3000 в US, тези $204 са си цифра все пак, но .. а 1720кВч си е една сериозна консумация, която и да се скъсам трудно правя в едно домакинство с два климатика, които не се спират и два бойлера които да работят постоянно. За последно общата консумация за декември 237+266=503кВч, включва климатиците от подписа ми, двата бойлера, хладилник и микровълнова + готварска печка и пералня която се пуска през 3-4 дни.
    само забрави да погледнеш цената на тока в щатите - под 0.06$

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #407

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от pantsiani
    само забрави да погледнеш цената на тока в щатите - под 0.06$
    Тя и нашата е 0.086лв (дневна) но без такси пренос, ддс, зелени енергии и т.н.. Енергийното дружество му е офертирало на човека в крайна сметка $204 за тези 1720кВч.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #408

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    218$ да бъдем точни Тока сам по себе си може като цена да е 0.059 цента, но като требва да платя и още толкова за некакъв Fuel Charge, по елементарна сметка излиза 0.13 цента за киловат. За заплатите в Америка че е средна 3000$ пича каде го каза това, ако може да ми каже каде да я намеря тази работа, ще сам му много благодарен. За обикновенна работа заплащането е между 8-9.50$ на час. Сметни си колко часа требва да работиш на седмица, извади 20% данъци и ми кажи за колко време ще ги направиш. Не ме разбирайте погрешно парите могат да се правят но от хората с хубави професии, или да работиш денонощно.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #409

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    //Offtopic
    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    За обикновенна работа заплащането е между 8-9.50$ на час. Сметни си колко часа требва да работиш на седмица, извади 20% данъци и ми кажи за колко време ще ги направиш. Не ме разбирайте погрешно парите могат да се правят но от хората с хубави професии, или да работиш денонощно.
    Съгласен съм с теб напълно - визирам моята професия (която я работя и тук /R&D - IT/) .. и мои колеги които работят и там това. Иначе за обикновенна работа както и ти каза, пари се вадят с много труд. Но и тук за обикновенна работа не искат да ти дават повече от 350лв чисто (пак си зависи де). И в този случаи и да бачкаш по 24ч. пак файда няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #410

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Както и да го въртим токът там и тук е на почти една и съща цена, но там средната заплата е поне четири-пет пъти по-голяма от нашата.Така, че токът е четири-пет пъти по евтин оттук.А и през юли пак щели вдигат цената защото били на загуба.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #411

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ти от къде знаеш колко е средната заплата? На заплата са само хората с провесия, другите са на час. Като цяло правиш повече пари, но нека дам малко примери в цифри:

    Наема на дали ти е 900$? Застраховка на колата 500-600$ на 6 месеца. Вадене на зъб(кътник) най-евтиното къде намерих 375$, коронка на зъб: двама приатели си правиха, единия плати 2000$ другия 1800$. Не дай се боже да ти се наложи да ходиш до бърза помощ. Жената и се наложи преди 2 години, за 2.5 часа получихе сметка от 4500$. Дъщеря ми падна от прозореца миналата година, обадихме се на 911, дойде хеликоптер всичко 6, добро обслужване, бързо реагират хората, но сметката 17500$ Ако искаш да плащаш по малко трябва да имаш здравна застраховка която в нашия случай за 3-мата е 500$(месец) с 2000$ които ти трябва да платиш преди застраховката да почне да плаща нещо. Детска градина 5 дена в седмицата е 500$ на месец. Сега дъщеря ми ходи само 3 дена за по 3 часа 175$. Няма да ви казвам колко са скъпи услугите(ремонт на кола, климатици въобще нещо по къщата ако имате). Пример: Имахме проблем с мухал, получил се от конденз около прозорците. За да го напраскат с нещо, и да пуснан некви си димялки в къщата прибраха 2005$. Ако евентуално имате къща само застраховка + данък земя поне тук почват от 2000-3000$ на година. Правете си сметката

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #412

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Какво тогава правите в тази Америка?
    Връщайте се тука, пломбите още са по 20-30лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #413

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Сега да видим и при нас как е:Наем 200лв.Ток-100лв.Храна-250-300лв. за месец.Вода, телефон-40 лв.Застраховка, винетка, преглед 20 лв. месец, бензин-2лв. литър.Вадене на кътник плюс коронка-100лв.Минималната заплата е 240 лв. средната 600.И имай предвид, че в провинцията средната заплата е много рядко явление, за разлика от минималната.
    А бе и ние, и вие май сме за оплакване

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #414

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Е прибираме се до няколко месеца. От 6 години сме тук, мисля че е достатъчно. БТВ аз сам от Стара Загора, жената от София и лично аз нямам познати които да вземат 240лв. Повечето ми колеги, завършиха, работят, правят стаж и зимат не лоши пари. По мои сметки ако в бг зимаш 800лв, се равняват на около 2000$ тук. Ще видим като се приберем. Наздраве

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #415

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Абе като гледам тая тема се обърна ''от колко ми харчи клима......'' на '' кой ще се оплаче най много'' та в тази връзка да се ''оплача'' и аз.
    Саньо дк 22т -разход за последните 24 часа.
    от 21.00 на 25-01
    до 21.00 на 26-01 израсходени 5,77kw -средно по 240w за час.Нощес температурата тук по мои данни -16*.За сведение, предходните 24ч. консумацията беше по-висока-273w за час.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #416

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Споко. Преди малко напалих ЕХ-а при -8о външна и 11о - вътрешна. Задание 23о. 5ти час бичи на макс и лапа по 1,8 kWh.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #417

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    teon дай разхода на DK28U . DK22T на 12 кв. даже и изключва като ти гледам разхода.Другия е по интересен като данни

    Сега за моито Sanyo DK22T 100V на 17кв. Максимално натоварен компресор 6.5 Амп. минимално 1 Амп.
    Амперите ги смятайте по 220
    Обикновено държа 22-23 C в стаята при 2-3 Амп натоварване. В последните няколко дни нещата коренно се промениха. Външното тяло е монтирано на една тънка панелка и при товар над 4 Амп се получава резонанс който вечер дразни. Сложих му тампони от хубавите преди месец , обаче под -5 гумата се втвърдява и резонанса пак се върна . Смятах да му слагам тампони между стойките и панелката но студа ме изпревари и се наложи да пробвам с каквото имам под ръка. Преди 5 дни му сложих 2 см. фибран на лента под стойките .
    Много леко (без усилие) стегнах болтовете към гайките и за всеки случай сложих по една контра гайка .
    Кротна се японеца и сега само леко се чува Осаката на комшията (ако се заслушам ) .
    От външна -10 и надолу тем. в стаята е 21-22 без значение на колко над 23 е дистанционното . Проби до 30 като една нощ го оставих на 30 . В стаята пак 21-22 .Тем. на изхода 50 +/- 2 ; натоварване 5-5,5 Амп. . Дефрост без видим лед по питата през 4-5 часа по 6-7 мин. 2 от които компресора работи на 3-4 Амп.
    Разход от 14:30 на 25.01 до 14:30 на 26.01 24 часа -- 20kв. или средно 0.833кВч.
    При тези условия на работа за 2 месеца ще изразходи колкото за цялата предна година
    След края на засичането при външна -5 и слънце намалих дистанционното на 21 и товара падна на 2-3 Амп.
    И като се почнаха едни дефрости през 40-50 минути ми се стори че съм в магазина на баджо и гледам Мидеята му как аха аха да тръгне и хоп дефрост .Някои път ги нижи един след друг.(някои да не ме разбере погрешно - от ниския клас клими Мидея ги слагам най отпред) На 4-тия дефрост не издържах и дръпнах шалтера .Дефростите бяха много кратки 3-4 мин..Компресора не е работил повече от 30-40 секунди на 2-3 Амп.
    Включих го след 5 мин. и следващите 12 часа не е имало дефрост .
    Каня се да сложа още една изолация на тръбния път защото като го пипна с ръка усещам как я затопля .
    Уж не стягат много с лентата монтажниците но изолацията се пресова .
    Безавариина работа на климите и успех в живота от мен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #418

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ето и от мен малко данни. Гледах няколко дни статистики и имайки едно старо електромерче реших да го пригодя, за измерване на консумацията. Климатика, който се замерва е големия от подписа ми. Та за сега:
    от 26.01-18:00 до 16:30 на 27.01 общо 22 часа и половина изконсумирани 16 KW или средно 711 W/h
    Апартамента е ново стройтелство в София и стаята е хол + кухня + отворена врата към баня. Помещението е с три външни стени а четвъртата стена е 1/2 към стаята с малкия климатик и 1/2 към стълбището на блока. Под мен никой не живее а над мен започва стеснението на блока (като първи мансарден етаж) и само около 10 кв.м. са застъпани от горния етаж. Външна изолация 5 см. студиопор, а на тавана на мансардата 10 см вата и в двата случая е външна.
    Отоплява се на 20 градуса деноношно.
    Като гледам какви са температурите за това време не е зле според мен.

    P.S. Намерих сайт, който доста добре показва температурите по часове в София от Столична Община http://93.123.36.139/

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #419

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от nikiexp
    teon дай разхода на DK28U .
    DK28U за сега не го ползвам и нямам наблюдения в/у работата му.Малкото Саньо го ''лекувам'' /писал съм за това в предишни постове/ и си работи в иверторен режим.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #420

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Период: 27.12.2009 - 16.01.2010

    Sanyo EX28R


    Тип на помещението:
    Апартамент, 24 квадрата, 1ви етаж, изолация - частична, 3,5 квадрата дървена дограма.

    Надморска височина - 770м

    Климатични условия:

    Средна температура 0,5 °C

    Консумация:
    125,12kW на стойност 18,77лв за 20 дни. Или по 211 W за час.

    Поддържана температура:
    22-23°C

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 372 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе