Страница 19 от 372 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #271

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ноември

    Sanyo DS-22T

    Тип на помещението:
    Къща, 12 квадрата стая, 6 неотопляеми/външни стени, изолация - частична, 7 квадрата дървена дограма

    Надморска височина - 770м

    Климатични условия:
    Максимална 18.3 °C
    Минимална -1.2 °C
    Средна 8 °C

    Консумация:
    104,73kW на стойност 14,04лв за 720 часа.

    Поддържана температура:

    21°C през почивните дни и по 6 часа в работните. През останалото време се намалява на 16°C

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #272

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    [u][b]
    104,73kW на стойност 14,04лв

    забелязвал ли си дали на 16 градуса след 15 минути системата изкл. агрегата и вътрешното тяло или не спира при тази температура имаха някаква защита при липса на промяна иначе с тези 14 лева изби рибата

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #273

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    а какво ще кажеш за 65 квадрата отоплени с 236 Кв/Ч за 30 дни тогава?

    работи само голям тошко 405ПДР температурата не се сменя 22* постоянни,малкия ще се пусне само ако има изгледи за понижаване на температурата.До сега не се е узорил като гледам ама грам от към температура и работа.....

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #274

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    забелязвал ли си дали на 16 градуса след 15 минути системата изкл. агрегата и вътрешното тяло или не спира при тази температура имаха някаква защита при липса на промяна иначе с тези 14 лева изби рибата
    Не знам за такава защита. Но е нормално да работи в он/офф при тези температури и такова задание. Прави ми впечатление обаче, че в спалнята, която е 9,5 квадрата, същата машина поддържа 18* при зададени 16.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #275

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    @marian1 - ще дадеш ли повече инфо за помещенията,изолации и т.н.
    Предполагам че си отворил вратите към останалата част от апартамента.Горе долу каква е температурата в другите помещения, в които няма климатик.
    Иначе браво на "голям тошко 405ПДР"

    На мен ми се струва нормален разхода на Kasap.Все пак е в къща и ако не остави климата на 16гр да поддържа сигурно температурата пада до 10-12
    Едно браво и за "малък Санчо ДС22Т"

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #276

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    marian1, ти си с PDR, колко искаш да плащаш
    Само да вметнеш, постоянно ли е работил тези 30 дни?

    Аз не знам дали има нужда да се отчитам всеки месец или си го гледате в подписа ми:
    Ноември 2009:
    MHI: 92,167 kWh, работил е 656 часа (равняват се на 27,33 дни, 2-3 много топли дни съм го изключвал) - това прави средна консумация от 140 W и сума от 14,75 лв за месеца.
    Sanyo: 82,07 kWh, работил е 511 часа (равняват се на 21,29 дни, по-често изключван, защото в стаята се правеше ремонт известно време) - средна консумация 161 W и сума от 13,09 лв.

    ПС: прави впечатление, че двата са изхарчили почти еднаква сума, при положение, че единият е работил 6 дни повече. Ами до това води честото изключване - никаква икономия Затова си ги дръжте включени цяла зима.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #277

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не знам за такава защита. Но е нормално да работи в он/офф при тези температури и такова задание. Прави ми впечатление обаче, че в спалнята, която е 9,5 квадрата, същата машина поддържа 18* при зададени 16.
    на мой приятел Санчото е като твоето при съботното гостуване се позабавлявах малко с климатика та ми направи впечетление ,самото дистанционо управление дори без да се активира обратна връзка и да следи дистанционото както си работи и го доближа под климатика на 1 метър системата директно си намаля , отдалеча ли го малко тръгва , а нищо не съм активирал предполагам санчото си търси инфра трансмитерите нон стоп а онази функция се пуска само при охлаждане , друга алтернатива не виждам логична и другото което ми направи впечетление е ув лампата не работи под контрола на петролен датчик а с циклично повтаряне на всеки 20 минути коментирай Касап

    п.с Що не си ссе похвалил Деяне сега видях

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #278

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Пионер, загубите наистина са ми големи. Миналата зима ми бяха спирали тока през деня, и само лед дето нямаше във вазата, като се прибрах. Оттогава, оставям машината перманентно на таймер.

    Митак, не съм забелязал някаква цикличност. Освен това, УВ-то не подлежи на управление - самичко решава кога и за колко време да се включи. Единствения начин да го принудя да работи е, да включа аспирацията.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #279

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Митак, това с дистанционното и аз си мислех, че е само като го приближа и дори без да е включена обратната връзка пак действа. Обаче реално сигурно си натискал други бутони да пробваш разни функции
    Значи как работи - каквото и да натиснеш - клапи ли ще са, сила на турбината ли - дистанционното винаги изпраща текущата температура в стаята. И съответно ако съм се заврял под климатика с дистанционното и на него вече пише 26°, щото го е обдухала струята, като натисна който и да е бутон и климатикът възприема, че в стаята вече е станало 26° и веднага спира компресора.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #280

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Митак, това с дистанционното и аз си мислех, че е само като го приближа и дори без да е включена обратната връзка пак действа. Обаче реално сигурно си натискал други бутони да пробваш разни функции
    Значи как работи - каквото и да натиснеш - клапи ли ще са, сила на турбината ли - дистанционното винаги изпраща текущата температура в стаята. И съответно ако съм се заврял под климатика с дистанционното и на него вече пише 26°, щото го е обдухала струята, като натисна който и да е бутон и климатикът възприема, че в стаята вече е станало 26° и веднага спира компресора.
    не не съвсем в покой без да съм го травмирал в режим отопление ,авто клапи + авто вентилация , приближа ли го на 1 метър явно зоната под климатика е по-топла и веднага отчита и връща към майката горе което бъди сигурен обеснява по-честата подмяна на батерийй в този тип управления

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #281

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Пионер, загубите наистина са ми големи. Миналата зима ми бяха спирали тока през деня, и само лед дето нямаше във вазата, като се прибрах. Оттогава, оставям машината перманентно на таймер.
    И при мен в стаята,в която е Дайкина е много студено - 2 големи външни стени,почти без изолация, отдолу съседите хич не топлят
    Още малко да застудее и минавам в режим 24/7

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #282

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ами помещенията ми са хол -24.5 коридор -9.4 детска -17.2 кухня -14.6 и баня-4 сега като гледам сумарно излиза даже към 70 квадрата - в темата за тошиба има и непълен чертеж на апартамента-без детската и банята (пълно е с трегери)
    от цялия апартамент не се отоплява само спалнята (която и не съм посочил-обичам да спя на студено) всички врати на горните помещения са отворени.Климатика е монтиран в хола, в детската имам термометър ( не знам колко е точен ) но показва винаги 21* от което си мисля че не е и много точен .... но пък когато беше в хола показваше 24*( този термом е от тези купен от хипермаркетите черен пластмсов само цифри към 30-40 см ако някой се сеща) поставен до другият ми термом в хола (fakelman малък бял кръгъл-пак от там) показва едни и същи градуси(но пък когато го лепнах за външното на климатика показа колкото и по сайтовете който следя за температурата в София знам ли може пък и да е точен...).В момента температурата в хола е 24-5 според (стъпката е през 2*)този в детската е 21* в кухнята и коридора -не ме интересува.Най хладно е в детската-тя е и най далеч.Апатрамента е позициониран изток (хол-много студен, кухня-слънце не виждат) коридора е вътрешен (граничи със стълбището) детската е запад но е топла и се огрява по няколко 3-4 часа когато има слънце.Имам дограма ПВЦ 6 кам без К стъкла ,само на кухнята не е сменена-малко духа от там.Имам и изолация 4 см неопор-под мен са необитаеми помещения-затворени са с добра дограма но не се отопляват-подовете са студени-ламинат-сега си правя Гкартон по стените и таваните но за сега има само железа с изключение на кухнята-там вече е с изолация на тавана (5 см вата) има осезаема разлика(много добра акустика и топлозащита)-при включен котлон,печка фурна и продължително готвене се усеща топлина как идва от кухнята и климатика намаля вентилатора...В детската има още един малък тошко,но съм го пускал само за проба и един път да го замеря....При такива температури (много малко време имаше отрицателни)мисля че не е необходимо да се включва още малкия,голямия не му се е случвало да го усещам да иска помощ (изключвам една тема за може би проблем с него) За работата почти не е спирал само за "баня" и един два три пъти за по 6-7 часа,не повече от 2 дни да го сложим което е много...

    П.С. деян колко искам да плащам ли? Ами колкото може по малко това беше шега,ама какво да правя когато за първи път се грея с климатик,за сега съм възхитен.Ако така всичко върви (обещал съм) напролет ще пращам (а...ъъъ да го кажа на тамошен диалект ) армаган!....дано не пропуснах нещо....а сетих се още един коридор 1кв м но пък още 2,5 кубика въздух!

    П.С.1 Климатика не го намалям,поради факта,че когато тока премине в нощна тарифа всички намалят климатиците?!!!?!? Защо? Дори си мисля,че който иска да мине по тънко трябва нощно време може би да надува колкто може повече климатика и през деня да го намаля и да търси комулативния ефект-а не точно тогава да го кара да изтива.Или ако има таймер който може да го кара примерно само сутрин примерно в 5 часа да се включва и да гони последият час желаната температура,иначе няма смисъл.Мисля че с това постоянно намаляне и повдигане не се печели много много.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #283

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    П.С.1 Климатика не го намалям,поради факта,че когато тока премине в нощна тарифа всички намалят климатиците?!!!?!? Защо? Дори си мисля,че който иска да мине по тънко трябва нощно време може би да надува колкто може повече климатика и през деня да го намаля и да търси комулативния ефект-а не точно тогава да го кара да изтива.Или ако има таймер който може да го кара примерно само сутрин примерно в 5 часа да се включва и да гони последият час желаната температура,иначе няма смисъл.Мисля че с това постоянно намаляне и повдигане не се печели много много.
    Логиката ти интуитивно е правилна. Поради тази причина и аз нощем предпочитам да ми седи пуснат, даже и на малко по-висока температура. Последните дни обаче го гася и го пускам само когато ми е необходимо.


    Отчитам среден разход от 158W (за период от 1 ден). Тези дни пак ще пробвам да държа машината през целия ден но тогава май средния разход ще скочи с 50W, експериментите ще си покажат. При мен като цяло нямам проблеми с бързото затопляне на помещението но и оразмеряването на климатика е нетипично. Предполагам че където топлозагубите са по-големи, бързото наваксване ще стане много бавно, като през това време машината ще работи на значително по-високо натоварване.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #284

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз съм забелязал, че колкото повече се пипа дистанционното, толкова по-надълбоко бърка енергото в джоба. Денем, нощем, никакво спиране, еднакви градуси и това е.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #285

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    борд мен моля ако направиш точни замервания на това ако надуеш нощната примерно на 24* а през деня 22*дали ще намали дневната- пиши-теб съм те признал за върха на измерванията(сладоледа!) А моя тошко щеше да даде и по нисък разход,но го хванах на няколко пъти сбъгнат и това прецака сметката (имам тема за това,ама никой нищо не мъца в нея) до преди да се смърцафръца средния разход беше 0.288 кВ/Ч при 0.350кВ/ч сега ....Дано му мине болеста

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 372 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе