Страница 20 от 372 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #286

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Тоест колкото и да изглежда извратено, с нетърпение очаквам огромните студове
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не изглежда. Извратено си е! Всички ги очакваме.
    Не дърпайте дявола за опашката!
    http://paper.standartnews.com/bg/art...article=304130
    Който е дръпнал дявола за опашката да си признава веднага
    Отсега мисля да приготвям кожусите и юрганите.Също съм приготвил 2 смядовски радиатора и една газова печица,ако трябва да помагат

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #287

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Здравейте и от мен. След кото из4етох темата и онзи ден ми монтираха чисто нов японец реших и аз да направя някой замери които да споделя. Засега толкова по нататък повече. Надявам се машината да се представя добре и в студените месеци

    National CS 367XB

    Тип на помещението:
    18 квадрата стая, 2 неотопляеми/външни стени, изолация - няма, 5 квадрата 3 камерна пвц дограма

    Климатични условия: 5 °C - 13 °C

    Консумация:
    6,290kW на стойност 1,08лв за 40 часа.

    Поддържана температура:
    25°C две вечери по 6 часа . През останалото време се намалява на 20°C

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #288

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Всички ли които пишат тука за консумацията си слагат отделни електромери на климатиците? Щото ако не, то освен климатика има и други уреди, няма как да се разграничи.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #289

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    С отделни електромери сме. Който не е си казва.

  6. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #290

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    а какво ще кажеш за 65 квадрата отоплени с 236 Кв/Ч за 30 дни тогава?

    работи само голям тошко 405ПДР температурата не се сменя 22* постоянни,малкия ще се пусне само ако има изгледи за понижаване на температурата.До сега не се е узорил като гледам ама грам от към температура и работа.....
    извинявам се за невежеството ми, но какъв е тоя "голям тошко 405 пдр" и колко точно е голям.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #291

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    голям тошко -защото имам и малък а иначе toshiba ras-405PDR е "голям тошко" в моя случай....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #292

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Така.. ето нещичко интересно като факт от последният час:


    Ето за какво става въпрос: в системата за енергиен мониторинг, реших да изключа климатика и да включа за малко печка тип "духалка" на 2kW (реално 1880W). Вижда се колко изхарчва за да поддържа температурата, която поддържаше и климатика в статираното и затоплено преди това помещение. Терморегулатора на духалката реално даже го оставих да поддържа 21.6 докато климатика преди това поддържаше с няколко десети отгоре. Обаче интересно е колко идва да е минимума на климатика. И в климатика и в духалкара има вентилатори, които правят някаква част от консумацията. Този на духалката е 18W, тези на климатика да кажем са с малко по-голяма мощност. Видно при мен е че климатика е преоразмерен и работи на минимума. Колко му е COP? Пише го в книжката уж - 900W топлинна при 250W електрическа консумация, значи COP би трябвало да е 3.6. Да ама не.. ако приемем че духалката ми отдава точно толкова колкото са моментните топлозагуби, от картинката се вижда че тя работи между 900W и 960W.

    Графиката на външната температура дава покачване защото външният сензор не се обдухва, когато спрях климатика. Реално температурата с обдухване не се е променила. Може да се каже че условията на работа на духалката и климатика са на 99% еднотипни (даже климатика беше натоварен да поддържа с няколко десети отгоре). Климатика направи консумация от 200-240W. Ако вземем отношението на средните стойности на консумация на духалката (930W) и на клииматика (220W) за COP при конкретните условия на работа може да се каже че е 4.2 - стойност доста над очакванията по каталог и по-голяма от тази обявена за номиналния режим на работа на машината.

    Второ нещо, което е интересно: въпреки че топлозагубите вече са равни на обявеното минимално отдаване за конкретния модел климатик, той продължава да работи в ON/OFF режим.

    П.С: След малко прекратявам експеримента с духалката и ще пусна климатика отново. Ще сложа графика и на последващият процес.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #293

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Борд, как си статира апартамента?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #294

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Борд, как си статира апартамента?
    Със собственния климатик, в продължителна работа на 22 градуса - каквото е имало да се нагрява или изтива за това време е станало.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #295

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time


    Едно ще ти кажа - климатикът ти не си слиза на технологичния минимум с ниския COP. Спира предпазливо малко по-отгоре. Явно е от тия, дето минимумът им е само на хартия (че и рима вкарах)
    Изобщо тази тема с минимумите ми е силно интересна, толерирам такива измервания, нищо, че грозно прецакват графиката ти.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #296

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Добре де,Деяане,би ли обяснил това - климатика ми е 405 пдр според това описание данните на климатика ми на отопление са:6
    (0.5~8.1) това ще рече ли че минимума ми е 500 вата? и ако е така,тогава защо климатика ми работи ( снощи спецялно гледах 220вата-трайно,при външна температура 4* Нещо почвам да се обърквам....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #297

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Нямам какво да се объркваш - тези минимум 500 W са ти отдаване, а ти мериш консумация
    Изобщо 6 (0.5~8.1) kW означава, че климатикът ти има номинал 6 kW и може да отдава минимум 500 W и максимум 8.1 kW.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #298

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз съм склонен да се съглася с @deian за моя случаи. Често виждам как когато климатика спира, уредчето показва минимално показание от 320-340W. Иначе се е случвалo в по-топлите дни да работи за броени минути и на 280W. Забелязал съм обаче, че на охлаждане като цяло хваща и 220-250W, като се е случвало и да го виждам за кратки моменти и на 180W. В официалната серизна документация за модела при мен никъде не споменават минимална консумация. Като цало се дава само номиналната консумация и отдаване. В разни брошурки и каталожни листа съм попадал на данни за минимуми. Доколко обаче са коректни, никой не може да каже.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #299

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мога да ти пратя по-пълно сервизно, в което има минимум, максимум и доста други параметри. Ако искаш пиши на лични.
    250 W ти е минималната консумация и на топло, и на студено.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #300

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    пу ма съм заблуден.... Деяне благодаря ти! Хем го знам това хем съм и в заблуда....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 372 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе