Страница 22 от 372 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #316

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Едно включване и от мен.

    Завърнах се след 10 дневно отсъствие и заварих 5*С в спалнята, при външна -3*. Малък Санчо работи около 5 часа на максимална мощност (консумация - 1280W), което противоречи на тезата, че тя е само кратковременен пик и климатика не може да работи на макс дълго време. На сутринта, след 10 часа работа, се беше укротил 460W. В случая замервах само моментната конумация.
    Касап ти ме предизвикваш ... да ти открадна климатика... защото ти завиждам(само за саньото).

    Преди да се нанеса минала зима при външна темпераура -4-6 имаше теч от пукнати тръби в моя апартамент(един идиот пуснал водата по цялото крило на сградата защото решил да прави ремонти на партерния си етаж през януари 2009 в най-големия студ, макар че никой не се беше нанесъл да живее в цялото крило) и под мен по стените на холовете на три апартамента имаше лед около 2-3 кв.м.Заради този И -диот разбивах плочки в тоалетната за ремонт на тръби посред зима. Звъни ми И-диота и казва "ами май от твоя апартамент има теч...

    Така че като гледам си горе долу като мен откъм топло загуби.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #317

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    justify, ако ще спретваш някой обир, обаждай се!
    Уча Химия и на тоя Касап ще му пусна само един газ през входната врата - гарантирам, че ще спи като заклан!
    След това си влизаме като у дома си! За теб климатика, а за мен сейфа, дето го е скрил зад картината в хола!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #318

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    justify, ако ще спретваш някой обир, обаждай се!
    Уча Химия и на тоя Касап ще му пусна само един газ през входната врата - гарантирам, че ще спи като заклан!
    След това си влизаме като у дома си! За теб климатика, а за мен сейфа, дето го е скрил зад картината в хола!
    Хехе с мен ставаме 2-ма луди химици
    Пу за мен EX28-цата
    За да не е баш офтопик давам и разход на мойте за първите 2 седмици на Декември:
    - Хитачито - 25,53KW за 140 часа т.е. средно по 182 вата на час
    - Дайкина - 33,30KW за 106 часа т.е. средно по 314 вата на час

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #319

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Момчета, не сте първите, дето ще ми крадат климатик... Лятото гепиха на Санчо брат му. Поразходи се една седмица и си се върна в къщи, както си беше неразпечатван в кашона. А ентусиастите сдобиха единствено присъда...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #320

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Момчета, не сте първите, дето ще ми крадат климатик... Лятото гепиха на Санчо брат му. Поразходи се една седмица и си се върна в къщи, както си беше неразпечатван в кашона. А ентусиастите сдобиха единствено присъда...
    Имаме връзки... На обувките де...


    Пу-Пу, да не ме спохожда късмет като твоя.
    И пиши какъв е разхода и дали си доволен от санчотата(топлят ли), желая ги страстно...
    А откакто се разбра, че фуджитсу са купили търговската марка sanyo(надявам се и патентите, ноу хау-то и останалите технологии) и сега се разпродават последните истински саньота направо не издържам...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #321

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Имаме връзки... На обувките де...


    Пу-Пу, да не ме спохожда късмет като твоя.
    И пиши какъв е разхода и дали си доволен от санчотата(топлят ли), желая ги страстно...
    А откакто се разбра, че фуджитсу са купили търговската марка sanyo(надявам се и патентите, ноу хау-то и останалите технологии) и сега се разпродават последните истински саньота направо не издържам...
    Sanyo вече е марка на Panasonic, а това с Фуджиците в каталога е мистерия. За моите Санчовци съм давал доста инфо. Разхода е много приличен, предвид условията в които работят. До -22*С не съм имал проблеми с тях, но при по-ниски температури не съм ги тествал... angel

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #322

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Малко "студени" данни от изминалата нощ. В момента е -8° в Русе, през нощта не искам да знам колко е било.
    MHI-то от 23ч снощи до 11ч сутринта е излапало 5,225 kWh или средно по 435 W. Зададена 22°, реална 21,5°.
    Sanyo-то от 22:30ч снощи до 10:30ч сутринта - 4,6 kWh или средно по 383 W. Зададена 21°, реална 20,6°.
    Навън вали пухкав сняг и е як студ.
    За топлозагубите ми само ще кажа, че за 15-те минути, в които МХИ-то дефростваше (от спирането до започването да топли), температурата от 21,5° падна до 19.9°! 1,6° за 15 минути не мисля, че говорят за малки топлозагуби с тоя гълъбарник отгоре и нетоплещите комшии...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #323

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    При тоя студ при вас, консумацията си е много добре.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #324

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    а с какъв термометър отчиташ? много бързо е реагирал като че ли....

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #325

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Електронна метеостанция.
    Сега за проба сложих единия датчик в неотоплявана съседна стая -> +9.5° и стрелката сочи надолу, бавно но сигурно пада. А през една стена е +22° . Външна все още -8°.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #326

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Малко "снежни" данни и от мен
    Вчера вечерта забравих да засека данните и затова давам тези от днешния неприятно студен ден в София.Температурата сутринта беше минус 7, като по-късно се качи до около минус 3, а в момента термомеръра ми показва минус 5,7 градуса по Целзий.През деня около 2-3 часа валеше сняг.Зададена температура и на 2-те клими - 21градуса.
    -Дайкина е изразходил 3,41KW за 8 часа или средно по 426 W.Стаята е ужасно студена - 2 неизолирани външни стени, а под мен апартамента не се отоплява.
    -Хитачито е дръпнало 2,62KW за 8 часа или средно по 327 W. Стаята е с 1 външна изолирана стена, 1 стена към кухнята на съседа,която той не отоплява( ако не броим моментите,когато пече нещо на фурната ).Както вече споменах отдолу никой не ме топли.
    Хитачито най-после спря да работи в ON/OFF режим и си жужи на около 300-350 вата.Размразява си през около час и половина и питата му е напълно чиста.
    Дайкин-а размрази само веднъж, заради снеговалежа а иначе не му прави впечатление че навънка е студ.Бачка си като за световно

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #327

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен преди малко беше 1вото регистрирано размразяване. Като цяло тук временцето е меко. Не вали сняг и температурите не са падали под нулата. Към 18ч климатика мина на размразяване, като по питата имаше натрупан лек скреж. Външната температура бе около 0,6 градуса. Процеса на размразяване траеше 15мин. Процеса по размразяване глътна 0,126kWh. Средно машината консумираше около 600W. Когат размразява при мен машинката е доста тиха. Като цяло понеже външното тяло е много близко до прозореца и го чувам (по-шумно е на 12LCC). Но вече съм твърдо убеден, че този шум идва от вентилатора на перката. Когато не работи той а само компресора се форсира, не мога да доловя дразнещ шум. След като машината размрази, климатика изчака 1-2мин и се включи на отопление при което за да компенсира паузата си вдигна пикова консумация от 1250W и малко след това нормализира на 400-450W. На графиката от подписа може да се видят двете пикчета около 18ч (едното малко е за процеса размразяване, а по-голямото е за последващото компенсиране на спада на температура).

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #328

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    По примера на Board_Man и аз давам малко впечатление относно размразяването на машините:
    -Хитачито размразява на всеки час и половина.Самото размразяване трае около 7-8 минути,като консумацията през това време е около 300 вата.1-2 минути след приключване на размразяването машината вдига обороти и достига около 650-700 вата, започва да духа и след 1 минута намаля до около 300 вата, които поддържа до следващото размразяване.
    -Дайкин-а съм го виждал само 1-2 пъти да размразява.Средната консумация по време на процеса е около 750-800 вата.След това прави пауза около минута, вдига до към 1000 вата, започва да духа и постепенно слиза до около 400.
    И двете клими идеално си изчистват питите.Хитачито ми се струва че ненужно често влиза в размразяване, но явно японците са се застраховали и при падане на външната температура под определена стойност се почва размразяване по часовник

    @Board_Man - видях че правиш изчисления на КОП-а на климатика ти при различни външни температури с помощта на духалка.Чудя се дали с твоя помощ и аз ще мога грубо да изведа един коефициент на топлозагуби за стаите ми, но без да пускам духалки
    Дали само чрез сметки по формула ще се получи достатъчно точен резултат?
    Стаята, в която е Хитачито е почти идентична на твоята с тази разлика че изложението на стаята е север-запад.

    @deian - стягай се за още "студени" данни, защото прогнозата за понеделник за Русе е минус 14 градуса


  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    24
    #329

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    с дайкин съм нормално ли е да размразява 40 мин при условие че питата му беше слабо заскрежена ?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #330

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от celicata
    с дайкин съм нормално ли е да размразява 40 мин при условие че питата му беше слабо заскрежена ?
    Не си написал какъв е модела,но доколкото си спомням един от постовете ти в една друга тема беше казал че си си купил 2-ра ръка японец нали?
    Ако размразява ПРЕЗ 40 минути бих казал че е нормално защото някой климатици си размразяват през определено време независимо дали има скреж по питата.
    Ако обаче самото размразяване трае 40 минути бих казал че въобще не е нормално и ще трябва да се обърнеш към някой сервизен техник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 372 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе