Страница 24 от 372 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #346

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тази нощ беше най-студената, откакто се топля на климатици и съответно е време за тестче.Беше ми мерак да видя Хитачито дали се справя, защото Дайкин-а си фучи жега при всякаква външна температура
    Хитачито го оставих на 20 градуса за през нощта, защото обичам да спя по на хладно.От 21:45 снощи до 9:45 сутринта е дрънпнало 3,66KW или средно по 305W.Вчера температурата беше около минус 8 а ето как беше тази сутрин :
    [img width=800 height=600]http://img706.imageshack.us/img706/1272/dsc08581.jpg[/img]

    Мисля че няма какво повече да искам от хайванчето

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #347

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Голяма благинка било комшиите да те топлят, най-накрая и аз да разбера що е то.
    Чудя се аз защо МХИ-то е с едни 100-тина вата по-икономично, в хола даже градусите по-високи, докато не пипнах стената с комина - широчина 1 метър, височина 2.50 топла-топла
    Съжалявам, че малко се бъркат измерванията ми по този начин, но не мисля да си изолирам стената да не предава топло към стаята
    Сравнения между консумацията на МХИ и Саньо при следващо нареждане, засега единият се подпомага усилено

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #348

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Голяма благинка било комшиите да те топлят, най-накрая и аз да разбера що е то.
    Чудя се аз защо МХИ-то е с едни 100-тина вата по-икономично, в хола даже градусите по-високи, докато не пипнах стената с комина - широчина 1 метър, височина 2.50 топла-топла
    Голяма я.Аз като ти разправях на теб миналата година,че Мидеата ми харчи между 500 и 700 Втч и ,че за месец най-много ми е похарчила 130 квтч малко не ми вярваше.Е при мен е така.За другите,както се казва-.............

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #349

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time


    deian,твоите климатици постояно ли работят или по 12часа,че така ги виждам в таблицата?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #350

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Постоянно, къде пък видя по 12 часа. На толкога горе долу ги засичам, ако не пропусна заради нещо. Щом не съм написал, че е спрян, значи не е. От началото на демекври до края на зимата ще ги спирам само за почистване на филтрите.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #351

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    е то трябва а си вече пълно куку да спиш с термометъра под климатика , все пак си имаш и личен живот

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #352

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ами аз затова съм избрал горе-долу часове, в които съм си вкъщи, но понякога се налага да се пропусне .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #353

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Погледнах я бегло тая таблица и съм пропуснал, че ги засичаш по два пъти в денонощието ,та си помислих че моят електромер на климатика нещо ме лъже

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #354

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    ЧНГ на всички колеги - измервачи

    Докато си пийвам кафенцето реших да хвърля едно око на 2-те електромерчета и ето какво са отчели за миналия месец :
    - Хитачито е дръпнало 80,60KW за 349 часа или средно по 231W на час.
    - Дайкина е изразходил 116,03KW за 331 часа или средно по 351W на час.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #355

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Декември

    EX28R


    Тип на помещението:
    Апартамент, 24 квадрата, 1ви етаж, изолация - частична, 3,5 квадрата дървена дограма.

    Надморска височина - 770м

    Климатични условия:

    Максимална 14.6 °C
    Минимална -13.1 °C
    Средна 2.2 °C

    Консумация:
    48,83kW на стойност 7,46лв за 10 дни /212 часа/. Или по 230 W за час.

    Поддържана температура:
    23°C

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    69
    #356

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    ЧНГ на всички ДЕКЕМВРИ RAS-225GDR в 16кв стая,не е спиран-744ч консумация-178KW среден разход-240W

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #357

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Хайде и аз да се отчета новогодишно
    Машините всички вече ги знаете, а който не знае - в подписа има достатъчно инфо.
    MHI-то за месец декември е изяло кило качествена пастърма за 31.07 лв, като е поддържало 21.5 - 22°C без спиране. Средно 267 W консумация.
    Sanyo-то за месец декември си е похапнало прилично за сумата от 28.90 лв, като е поддържало около 21°C без спиране. Средно 253 W консумация.
    При мен като цяло температурите бяха доста по-ниски от голяма част от страната, защото имаше доста мъгли и когато другаде беше 15-18°, при мен не вдигаше над 7-8°. Хората около Дунав знаят за какво става въпрос.
    Успешна година на всички!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #358

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз не меря климатика колко харчи, гледам си за цялото домакинство. Декември месец имаме само 2000кВт, като се замисля миналия декември бяхме на 3100 без климатик.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #359

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Здравейте съфорумци. За мноооого години на всички.
    Сега по темата:
    Купих си уредче за измерване на консумацията( то доста работи си мери) и стигнах до следните резултати.
    Трафа на малкото Митсубиши от подписа харчи около 14 вата. Когато климатика си достигне зададената температура и работи колкото само да духа горе въздуха хаби 30 вата ( 15 вата климатика и около 15 вата трафа).При всяко включване на климатика консумацията скача до около 600вата и после постепенно замира на около 400вата. Така си работи ....... и като достигне темп. забива на 30 вата. По груби сметки около 1 лв. на ден
    Трафа на голямото Митсубиши от подписа харчи около 18 вата. Когато климатика си достигне зададената температура и работи колкото само да духа горе въздуха хаби 30 вата ( 12 вата климатика и около 18 вата трафа).При всяко включване на климатика консумацията скача постепенно до 400вата и после постепенно замира на около 360 вата. Така си работи ....... и като достигне темп. забива на 30 вата. Пак по груби сметки около 1.5лв. на ден
    Става въпрос за темперирани вече помещения, а те са:
    детска 14 кв южна
    спалня 14кв. м. южна но без слънце ( сянка е там)
    всекидневна с бокс 26кв.м - северна
    2 коридора около -12 кв. м.
    баня 5 кв/ м.
    Общо по груби сметки около 70 кв. метра.( е имам и един стар боен самсунг в спалнята но той досега не е работил - не е имало нужда досега - но и температурата не е падала под - 7 гр.
    Всички вътрешни врати са отворени и поддържам 23гр. денонощно ( за едни малко, за други много но на мен и семейството ми тази температура ни е най комфортна.
    В съседите(мои роднини) е монтирано Фуджитсуто от подписа. При него положението е както при малкото Митсубиши, Даже май е маааалко по икономично.
    Всичко това е ново строителство и с добавена от мен допълнително още вътрешна изолация. Външните температури през периода на измерването бяха между -2 и +7.
    При тези показания на уредчето( а то е вярно защото доста работи измерих с него) според мен отоплението на апартамента ще ми струва не повече от 100лв. на месец при тези външни температури. Но и при по големи студове да скочи с 20 % пак ще е прекрасно.
    Според мен извода е добри машини( в смисъл климатици (е винаги има по-добри)) + добра изолация = на малки сметки в EVN.
    Успех на всички през новата 2010 година ..... и малки сметки в енергиините дружества


  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #360

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Какъв ти е уреда за мерене...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 372 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе