Страница 21 от 372 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #301

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Със собственния климатик, в продължителна работа на 22 градуса - каквото е имало да се нагрява или изтива за това време е станало.
    Или с други думи: не правете "точни" измервания у дома.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #302

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Или с други думи: не правете "точни" измервания у дома.
    Така е - тези които не могат да не правят. Да ги правят на село в офиса - също е решение.

    П.С: Това: http://dsnet.tu-plovdiv.bg/website/thm.jsp като не е в "къщи" а в офис или по-скоро акредетирана лаборатория дали променя нещата? Между другото, дай някакво предложение как според теб трябва да си статирам апартамента за да станат точни измерванията. Предполагам, че варианта, който ти се струва удачен е да вкарам вътрешното тяло на климатика в хладилник с ясно точен хладилен капацитет, всичко да го вакумирам и т.н. За мен това не е алтернатива на реално измерване - може да е идеално но е досущ за сервизен каталог. И преди сме спорели и знам че ти сам не можеш да се съгласиш с разни факти, камо ли други да те убеждават. Именно за това съм оставил всичко 4ерно на бяло в реално време 1:1. Ако някои от данните ти се струват спекулация, може да цитираш конкретни моменти или цифри и т.н. Иначе по отношение на коректността на методиката, идеологията и, начина и на реализация оставям на всеки да прецени колко адекватно е всико това. Ясно е че за теб е напълно грешно, така че може да се наслаждаваш само на формата и красотата на къдравите графики, не обръщай внимание на цифрите в случая.

    А пък и народа добре си го е казал: на който нещо не му харесва да си намери по-добро...

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #303

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Пийс, мен!!
    Просто ми стана чудно защо се чудите като при чудните си изследвания в хола се получават чудни резултати, които чудно защо не отговарят на очакваните, съгласно каталогчетата. Чудничко, а!!!!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #304

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Пийс, мен!!
    Съгласен, все пак всичко е за спорта

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Просто ми стана чудно защо се чудите като при чудните си изследвания в хола се получават чудни резултати, които чудно защо не отговарят на очакваните, съгласно каталогчетата. Чудничко, а!!!!
    Мен ми е интересно дали обявените пък в каталога данни могат да покрият суровите и реални условия на експлатация а не само "стерилния" тест при определени точни каталожни параметри. Също както при колите - дават някакъв разход на гориво, който силно си зависи в какви условия се експлоатира автомобила.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #305

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Съгласен, все пак всичко е за спорта
    Мен ми е интересно дали обявените пък в каталога данни могат да покрият суровите и реални условия на експлатация а не само "стерилния" тест при определени точни каталожни параметри. Също както при колите - дават някакъв разход на гориво, който силно си зависи в какви условия се експлоатира автомобила.
    Разхода на гориво се определя при стандартизиран тест на полигон - еднакъв за всички марки и модели, но движението в градски условия в пиков час е твърде далеч от тестовите условия за градско, отделно че качеството на асфалта и горивата и гумите също оказва влияние. Като се има предвид какъв ни е асвалта и горивата в България очаквайте 20% поне преразход..........

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #306

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Без да искам да се разраства спора,но и аз да кажа,че мен много много не ми пука какво са измерили в лабораторията-освен сухата статистика от която да си взема необходимите данни и да мога да си избера уред.А по важното тук в случая е колко найстина ( при реални условия ) е разминаването и по скоро разхода при различни температури.Което Борд сведе до максимум точност.Ясно е че това което е постигнато в лаборатория е почти непостижимо-но приблизително постигнато в реални условия вече е доказателство че може да се има доверие на производителя.В крайна сметка,аз преди 6 мсц незнаех за този форум,бях здрав и всичко беше ок.После отидох на лекар,той каза-"Износил си си хрущяла на коляното,не може да се качваш по стълби с товар" - намерих тук там от едно приятелче информация-че японските климатици били върха на сладоледа,потънах в дебрите на нета и стигнах до тук.После се зачетох и разбрах колко може да е разтегливо понятието "японски" климатик,после според данните по разни сайтове следях колко харчат предлаганите климатици,после четох с часове тук - някъкъв "невъзможен" разход (който докогато не си купих олимпията невярвах),и се ентусиазирах и след това вече и си купих така бленувания японски климатик -камината ми остана беа дърва ,с уговорката с моята другарка че първата зима няма да я демонтираме,и с опция да си "купим" евентуално дърва АКО не смогнат климатиците ....сега камината е разкачена предварително,няма изгледи да има зима (според синоптиците - (дори предричат най топлата зима до сега!?!) другарката почна да я гледа вече като непотребна вещ-аз съм щастлив-лежа си и си пиша от лаптопа без да гледам дали няма да ми изгасне камината така че статистика е необходимо да има, и не държа да е до милимундата точна а разлика от 1-2-3% е пренебрежима относно потребителя който като мен ще проходи в дебрите на климатизацията....дано не стана прекалено дълго и отегчително.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #307

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    marian1 жалко ще со останеш само с 2 климатика , можеше да си купиш и още
    разбрах че си изпратил комисия защита на потребителите в фирмата която ти ги е продала

    Явно си много Благодарен за Тошетата

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #308

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Понеже не съм очаквал атака,а още по малко тук,само ще напомня,че тук е форум за климатици,дори темата е друга,ако имаш нещо да казваш има лични-както аз ги ползвах до преди месец.Много се радвам че тази страница ще отмине така както ти не се връщаш да провериш какво е писано преди 4-5 страници,и много хора няма и да го прочетат това.За другите във форума аз съм само един ник,с изключение на още един потребител който ме е виждал на живо.Ако толкова преча мога дори и да си го сменя,или да не влизам.От това (този сеир ) само ти можеш да загубиш,и да си навредиш на името.Не опитвай да продължаваш спора тук-защото знаеш с какви факти разполагам,и че ти не си в правото си.Но дори и така даже, питай Иван-вашия монтажник,че вчера се интересувах за теб,защото ми е притеснено от това което Стефан моя приятел ми каза за разговора ви,мислех те(притеснено ми е за теб)......Това което ще премълча само би помогнало на теб а и на фирмата,а сега е криза....Има борба за всеки клиент.Аз дори след това пак не съм с лоши чувства към теб или към фирмата,и сега нямам забележки.Поговорката "Един доволен клиент води двама,един недоволен гони десет" я преговори.Аз доведох при вас 2-ма клиенти,чакат още поне двама,много лесно ми е да им кажа преебах се, търси другия търговец,знам че не сте само вие в Пловдив....И можеш да ми покажеш до преди това ми писане нещо сериозно и лошо да съм казал за някой?Някой да знаеше до сега кой ми е търговеца?Дори сега,седя и мисля дали си заслужава да пиша и да го публикувам този сеир за другите,каква ти е целта с това ?Но пък ако не го пусна,ще излезне че щом си мълча аз съм мръсник,неблагодарник и че аз съм кофти човек,а имам различно мнение за себе си,дори,сега ми идва на ум, разгледай,ако можеш да ми посочиш някъде и да съм направил намек от къде съм си купил климатик,или че имам неприятности?Ако помниш дори и това че мине ли зимата и съм успял да се стопля ще дойда да черпя. ...Мисля че всеки работи за пари и никой не е върнат когато му отидеш на вратата с пари!А пък ако това е офицялното становище на фирмата (такова ли е?) в която работиш,ще използвам посредник и пак ще получа това което ми е необходимо.Но и на милимунда не съжалявам за това което сторих-аз съм човек на честа!Имах право,ти ми отказа, и си го гоних до край(да амбициозен съм),не ми ги пробутвай тези-аз те предупредих че ще си потърся правата по законен ред.Направих го!

    П.С. Ако все пак не можеш да си премълчиш,и понеже модераторите те познават да ти разрешат на посочено от тях място да си направим тема "Резил" и да почваме да се плюем,но продължиш ли,ще извадя фактите,без капка да спестя.Отново ти напомням,че бъдещите клиенти може да те погледнат по различно,мен едва ли-няма къде.И тук пишем за колко ми харчи климатика,а не кой колко бил "черен"От мен към всички който четат:Извинявайте за това което се случва,срамувам се от тези два поста,но Българска му работа.....

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #309

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    каквото си си надробил си го сърбай , казах ти можеше и още да си купиш , за мене не мисли аз търся хора не клиенти , да си живи и здрав едвали в онази фирма ще искат да им бъдеш клиент някога повече !

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #310

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    ...аз търся хора не клиенти...
    И каква е разликата между тях???

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #311

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    И каква е разликата между тях???
    клиенти са важнис парите си , хората със сърцата си

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #312

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Както стана ясно от предишно наблюдение, при едно и също задание за вътрешна температура модела 12LCC увеличава с 1 градус заданието при спад на външната температура под +12 градуса. Вчера видях че повдигна с още един градус при спад на външната температура под +2 градуса.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #313

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Едно включване и от мен.

    Завърнах се след 10 дневно отсъствие и заварих 5*С в спалнята, при външна -3*. Малък Санчо работи около 5 часа на максимална мощност (консумация - 1280W), което противоречи на тезата, че тя е само кратковременен пик и климатика не може да работи на макс дълго време. На сутринта, след 10 часа работа, се беше укротил 460W. В случая замервах само моментната конумация.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #314

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Имаш огромни топлозагуби, но ти си го знаеш. При такава разлика между зададена и реална температура, няма как да не работи на максимум поне докато не се доближи малко до заданието. Колко време ще е зависи пак от загубите ти.
    Естествено това не означава, че може да се оразмерява климатика по максимума му - няма да издържи да работи постоянно на него. Но че може да работи часове на него - може. И повече може.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #315

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Имаш огромни топлозагуби, но ти си го знаеш. При такава разлика между зададена и реална температура, няма как да не работи на максимум поне докато не се доближи малко до заданието.
    Заданието си го постигна относително бързо, но продължи да работи на макс и след това. Съвсем нормално поведение, предвид факта, че стените бяха ледени. Хайванина трябваше и тях да затопли, а не само въздуха в стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 372 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе