Страница 27 от 372 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #391

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Искам само да изразя възхищението си от новата си машина (03.09.2009)-Тошиба RAS-10SKVP-E.Длъжен съм тук да кажа,че този избор направих след доста четене на нашия форум.Климатикът се ползва в 44м3. панел с непълна изолация и под нас 1-я етаж е необитаем.Сега точно по темата - при -15гр. в момента(Варна) при зададени 24 гр. разход 3.0-3.1А ток=670ват.Аз съм доволен от този резултат.RAS -10 SKVP-E е един много способен и интелигентно работещ климатик(например липса на излишни дефрости) с много добре написан софтуер .Пожелавам на всички да ги топлят така климите им!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #392

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Midea MSG-12 HR монтирана в 33.6 м3 с PVC и изцяло с вътрешна изолация.Консумация 570 вата на час при външна темп. -6 градуса.Зададена темп 24 градуса вентилатора на HIGH в стаята 22 градуса.

    Midea MSF6-12 AR в 46.8 м3 с PVC без изолация настроен на 22 градуса поддържа 22 в стаята.Консумация 610 вата. Външна -6

    Crown 24 CB - 98.4 м3 изклучен.Под 0-та се предаде много бързо.

    Haier 12HV03/R2SDB монтиран в 69 м3 PVC с външна изолация консумация 900 вата.Зададени 2 градуса в стаята 22. Външна -4



    Nippon kfr-14dc - 64.3 м3 този не съм го засичал сега но на +3 градуса външна консумира по 790 вата. Стаята е без изолация и няма PVC ,a е със стара дървена дограма.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #393

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    За всички които си мислят че тока в Америка е без пари:

    [img width=800 height=600]http://img196.imageshack.us/img196/6753/p1020642k.jpg[/img]


    Това е цялата консумация, не само на климатика, но той има най-големите заслуги. Климатика не е работил по 24 часа, изклучваме го често защото знаем колко харчи. Добре че сме във Флорида и климата е по мек иначе незнам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #394

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тази нощ измерих и Дайкина /F253TX/ за времето от 23:00ч до 08:00ч тази сутрин е изгорил 6.88Квтч. или средно 764 вата на час.Настроен е на 20 гр. поддържа 21, когато влезе в дефрост пада на 20 гр. в стаята.Външна температура през засичания период е -20, -23 гр.Стаята е 15 кв. м., вътрешна, с дървена дограма и вътрешна изолация от 2 см. стиропор.Тошибата ПДР вчера за същия период и при абсолютно същите температури вън и вътре изгори 842 вата.Дори стаята в която е е с 1кв.м. по малка от тази на Дайкина.Изолациите и дограмата са еднакви, стаите са с обща стена.Работили са почти в абсолютно равни условия.Ако някой преди бе ми казал, че при -20 гр. 18 годишният ми Дайкин с КОП под 4, ще е по-икономичен от Тошиба 255ПДР щях да се смея сигурно 2-3 дена.Но пък при по-топло време до към -5 гр. Тошибата е доста по икономична. Оттам , до около -10 гр. се изравняват по консумация и при -20 резултатът се обръща в полза на Дайкин.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #395

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    За всички които си мислят че тока в Америка е без пари:
    Гледам натрупани около 285лв (204 долара) за 1720kWh. Тук в БГ за толкова киловатчасове плащам по 275лв - малка разлика ама съм с заплата 500лв, или като услуга тока за месец е 50%. При типична заплата от $3000 в US, тези $204 са си цифра все пак, но .. а 1720кВч си е една сериозна консумация, която и да се скъсам трудно правя в едно домакинство с два климатика, които не се спират и два бойлера които да работят постоянно. За последно общата консумация за декември 237+266=503кВч, включва климатиците от подписа ми, двата бойлера, хладилник и микровълнова + готварска печка и пералня която се пуска през 3-4 дни.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #396

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Гледам натрупани около 285лв (204 долара) за 1720kWh. Тук в БГ за толкова киловатчасове плащам по 275лв - малка разлика ама съм с заплата 500лв, или като услуга тока за месец е 50%. При типична заплата от $3000 в US, тези $204 са си цифра все пак, но .. а 1720кВч си е една сериозна консумация, която и да се скъсам трудно правя в едно домакинство с два климатика, които не се спират и два бойлера които да работят постоянно. За последно общата консумация за декември 237+266=503кВч, включва климатиците от подписа ми, двата бойлера, хладилник и микровълнова + готварска печка и пералня която се пуска през 3-4 дни.
    Като гледам те и бойлерите като климатиците т.е.нищо не харчат...блаженни са вярващите...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #397

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Като гледам те и бойлерите като климатиците т.е.нищо не харчат...блаженни са вярващите...
    Сметни си го конане, 2 бойлера в нормална употреба пускани вечер и спирани през деня, всеки по 3кВ, загрява за 2ч, =6кВч, за двата =12кВч, за 30 дни = 360кВч; начи все пак харчат нещо и то при нормална употреба. Сега като махнем от разхода за миналия месец бойлерите излизат едни 143кВч. Климатиците топлят дсе стаи, едната на е видно от линка в подписами колко харчи, другата се поддържа на 20 градуса, и като махнеш и тях ще видиш че остава и за готвене и за пране (и за захранване на уаърлес рутера даже).
    П.С: Ето малко напътствия за сметките - едниния бойлер толи вода за кухнята, миене на чинии и т.н., другия топли вода за баня - основно за къпане и миене. 3-членно семейсто не изисква чак толкова много. През деня се работи - киматика в едната стая се намаля, през седмицата не се готви, само се претопля полу-готова храна. Ел. печката основно се ползва всяка сутрин за правене на кафе а вечер за претопляне и то не всяка вечер, доста често за претопляне се ползва микровълновата. Тя се справя със задачата си за някакви 5-10мин (и едвали дърпа толкова много кВч). Хладилника работи постоянно но с неговите 80-90W.. а и както знаеш, зимата се включва по-рядко (в неотопляема стая е). Събота и неделя готварската печка работи по-интензивно. Пералнята машина се пуска на 30минутна програма на 30 или 40 градуса. В определени случаи рядко се ползва едночасова програма. И все пак това е достатъчно за да се живее в нормални условия в този апартамент - не ходим мръсни, намирисващи.. нито сме гладни.. нито умираме от студ. В нормалното ежедневие, когато повечето членове от домакинството работят и повечето от времето си го прекарват извън дома е нормално и да не потребяват толкова много ел. енергия. Друг е въпроса ако всичките уреди работят постоянно и нищо не се спира. Имай и предвид че посочените киловати са за период в който не са отчетени празниците около коледа. Сметката, която съм платин на 1ви януари е за периода Ное-Дек до началото му (новата още не е излезнала). Миналата зима за месеца Дек-Ян сметката ми беше 180лв - около 1200кВч като периода на засичане тогава освен това бе с удължение от около 10 дни.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #398

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    От вчера сложих и електромерче на 12LGC-то (но не автоматично като това от подписа ми, ами само електронно). За 21ч работа ето резултатите:

    - 12LGC поддържана температура в помещението през деня 19-20 градуса; през нощта 18-19; изконсумирани 8.2кВч (за 21ч)
    - 12LCC поддържана температура през цялото време 22-23; изконсумирани 10.9кВч (за 21ч)

    Стаите са със съразмерни загуби, там където е 12LGC е по-малка, но пък е северна. Вън средната температура за периода - около -8 градуса.

  11. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #399

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Дай повече инфо за елетромерчето,цена и от къде може да се купи?

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #400

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    митко, как е сиестата, справя ли се със студа?

  13. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #401

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Справи се чудесно на големите минуси

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #402

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rrmitko
    Дай повече инфо за елетромерчето,цена и от къде може да се купи?
    Olympia се казва, 29лв от магазина на Конрад но не те съветвам да взимаш точно този модел. Имам го излишно и вчера реших за хвана "големите минуси".. иначе има малко по-скъпи други модели също в Конрад.

  16. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #403

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ти кой модел ще ми препоръчаш?Между другото,те нали се включват в контакта.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #404

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rrmitko
    Ти кой модел ще ми препоръчаш?Между другото,те нали се включват в контакта.
    Имат един предвиден за пазара в германия, ако не се лъжа е с марката на Конрад - той е към 50лв. Иначе се пъха в контакта.. тоест всички модели от 29, 39 и 49лв за такива за контакт.

  18. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #405

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Благодаря за информацията,тъкмо ще взема и някой читав термометър от конрад

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 372 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе