Страница 300 от 372 ПърваПърва ... 250290298299300301302310350 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,486 до 4,500 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4486

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    В Русе било -10 (-14) с 87% обаче аз скреж освен на 20zs-s-то не виждам. даже преди 5 минути докато се чудех дали да пиша му чух фреона да дефроства .. :D

    към момента 20.11
    ftxs35 - 9.5 kw - 22 градуса (ДУ)
    daiseikai 6 - 6.4 kw - 22 градуса (ДУ)
    20zs-s - 9.5 kw - 23 градуса (ДУ)

    въпреки впечатляващата консумация на zs-s .. той продължава да работи в стандартния си on/off режим през деня
    Да не казвам голяма дума обаче след дефроста доста задържа и даже след спадът до 420 вата дигна докато пиша на 460 и е възможно най-накрая да поработи без офф докато трае големия студ :D
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    MistaMasta и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4487

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Като мине zs-s 10,5...11kWh за денонощие ще заработи без да изключва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4488

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Drekinov
    Браво за сравненията.
    От тях може да се направи извод до някъде за работата на машините.
    Аз от взичките ти постове разбрах това
    Дайкина е най-добре ( само не си казал има ли дефрости по часовник и дали са шумни)
    Дайсекая го бива
    Хевито си е конвенционалка и въпреки ,че е 7 ца харчи колкото дайкина 12 ка в по- голяма стая
    Поправи ме ако съм разбрал нещо грешно ?

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4489

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като мине zs-s 10,5...11kWh за денонощие ще заработи без да изключва.
    Мицубишитата са конвенционалки под прикритие.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4490

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Единствената променлива при ftxs35-цата е сензора за присъствие който използвам като енергоспестяващ feature и мисля че си върши работата добре без да нарушава комфорта. Тоест когато няма присъствие сваля 2 градуса и когато има присъствие минимум 20 минути след последното движение държи заданието.
    Най си ми харесва лично daiseikai-а заради активното пречистване тоест ако имах толкова голямо наблюдение върху zs-то най-вероятно щеше да избера daiseikai 8 за детската и 6-цата да е в спалнята. държат заданието много точно при 22 градуса на около 3-4 метра от климатика срещу нещо на около 1.2 метра имаме бебефон и температурата се движи между 21-22-23. или mhi zsx.
    фактически ftxs е в най-големия обем + коридори и успява да работи нормално До сега съм улавял два дефроста на ftxs-то и то защото по някаква случайност съм се завъртал под вътрешното тяло точно в тоя момент и чувам фреона, но не съм го следил на колко време го прави и по какъв алгоритъм. Бях притеснен за това че дайкина е с една дупка за изтичане на водите, но zs-то като е с 3+ дупки .. от него висят висулки, а от дайкина не .. та добре че не надупчих с дрелката ламарината както замислях :D

    Твърде рано се израдвах .. пишейки zs-s-то направи офф 3 минути и пак развъртя без да дефроства.
    Мисля че заскрежаването между zs-s и доста чистите пити на другите два се дължи на факта че другите два са с двоен топлообменник и температурата му не спада толкова много. във входа има един японски и един noname климатици които са в холове и са буци лед .
    имаме billa в сградата и VRF телата толкова много бучат че фуражомелките в П образното пространство между 4-те входа не се чуват. Трябва управителя на била да му подарим няколко нощувки в хотелчето на първия етаж .. да си чуе VRF-ите какви селскостопански машини са - горките гости на хотелчето :D
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от drekinov; 30-11-18 в 23:51.
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4491

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За Дайсекай 8 не се съжалявай.Аз го имам и плазмата при него не работи.
    Има и други недостатъци ,но може сам да прочетеш в темата. Аз ще се оттърва рано или късно от него.
    Благодаря за обективното сравнение.

    п.п.
    Вчера за малко се зарадвах ,че ще го разкарам ,но пак кърък.
    ЛДЦ то нещо умря и светеше все едно е умрял компресора .
    След рестар няколко пъти взе ,че тръгна

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #4492

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    А така... Според "обективното" мнение на drekinov, daiseikai 8 е най-добрата машина, а според също "обективното" мнение на Рафата, daiseikai е много зле. Стана много сложно. Сега кое е "обективно" и кое не?

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4493

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Преди малко се напъна и изкара това :

    при такава косумация :

    След 5 мин. се кротна.-11С външна.
    В спалнята вече не се диша от жега, сори, намалям го, че след малко си лягам.
    По принцип парното държи към 23С в стаята.Като минеш покрай него точно си грее.
    Това е само на преден панел, но вентилатора върти и през вътрешния топлообменник съвсем леко,
    така че има и принудителна конвекция освен естествената.
    Предполагам че ако го пусна с вентилатор като нормален климатик
    ще му вдигна СОРа и ще падне още консумацията,
    но мисля да прежаля 5 лева на месец(то са и тестове само).
    А, и най-важното - милото се беше понамръзнало, и като влезе в стаята се поусмихна -
    питам я - е сега топло ли е - вика - да!
    п.с. моля не ме карайте да ходя в двора да гледам дефрости(вътре не се разбират),
    че съм със счупена фаланга на ходилото.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    За Дайсекай 8 не се съжалявай.Аз го имам и плазмата при него не работи.
    Има и други недостатъци ,но може сам да прочетеш в темата. Аз ще се оттърва рано или късно от него.
    Благодаря за обективното сравнение.

    п.п.
    Вчера за малко се зарадвах ,че ще го разкарам ,но пак кърък.
    ЛДЦ то нещо умря и светеше все едно е умрял компресора .
    След рестар няколко пъти взе ,че тръгна
    Рафа задухал те е
    https://www.vbox7.com/play:a145ef47
    Сменяй докато е време, да не изпревариш milanov.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 01-12-18 в 00:56.
    necata2, rosswen и Rafailiev харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4494

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    А така... Според "обективното" мнение на drekinov, daiseikai 8 е най-добрата машина, а според също "обективното" мнение на Рафата, daiseikai е много зле. Стана много сложно. Сега кое е "обективно" и кое не?
    Ross ако ти харесва ще ти го продам на добра цена.
    Колегата е казал ,че има 6 та серия и е мислел да вземе 8 ма.

    Ccankov
    Промяната е ясна .Даже ми изкочи една нокрия на далавера .
    Нексурата много ме кефи .
    ccankov73 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #4495

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тошиба мирай 10 в малка спалня около 13 кв при външна темп. -10 тази вечер, настроен на 26 градуса в стаята, работи на 350-370вата и потдържа доста точно заданието , термометъра е на 1м от земята в другия край на стаята, дефрости хванах 2 докато бях в стаята през час и половина долу горе докато бях в стаята , не седя там постоянно. Дефростите бяха под 5мин като на 5 минута вече духаше топлопо скоро хладно, но с по ниска консумация и помислих че най-накрая съм видял как се успива и тогава реших да го понапъна на 30 градуса и Hi Power плавно се развинти до 1020вата и доста време ги задържа при което стана жега в стаята и го намалих пак на 26градуса, след което плавно свали консумацията на 360 вата и така до следващия дефрост. Като цяло съм доста доволен от машината, работи доста коректно и тихо все на първите 2 скорости долу горе. Бях чел във форума доста скептични неща за модела - че не ставал за отопление под 0гр., бил шумен при отрицателни температури , успивали се били и т.н , за щастие нямам нито един такъв проблем до сега и си мисля че замалки стаи до 14-15 кв не е лош вариант.
    Aleksandars, rosswen и Rafailiev харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4496

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Етерията я хванах да прави “празен” дефрост
    Спря замига лампичката и се развъртя до номинал 750 вата
    Питата чиста и никаква вода не изтече .( добре че пуша на прозореца та да го хвана)
    Цялата процедура отне цигара време 5-7 мин . Климатика не е натоварен работи около 300 вата и тих режим.
    Външна -3 и влажност 90% .Толкова показва и хамата.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4497

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ross ако ти харесва ще ти го продам на добра цена.
    Колегата е казал ,че има 6 та серия и е мислел да вземе 8 ма.

    Ccankov
    Промяната е ясна .Даже ми изкочи една нокрия на далавера .
    Нексурата много ме кефи .
    Ами давай, не е като да не можеш да си го позволиш.
    Явно гледаш да избереш “най-доброто”.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4498

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Като гледа човек сервизното на дайсейкай - 10, 13 и 16 му се виждат еднакви. Външните са с еднакви килограми, вътрешните с еднакви килограми, компресора и той. 10-та е ограничена до 10000btu на охлаждане, 16-та е форсирана на отопление.
    Според мене 13-та може би е удачен избор за хол/дневна. Въпреки някои издънки си има и предимства.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Мицубишитата са конвенционалки под прикритие.
    Сбърканото е че при промяна само на 0,5° горе при неговият си сензор и трябва да изключи. При развъртял се на почти номинал при тръгване температурата горе при неговият сензор много бързо подминава този половин градус и единственото което го спира е минималното време на работа на компресора от 10 мин.
    Този пост е редактиран от milanov; 01-12-18 в 07:14.
    zxc0 одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4499

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    От вчера работи и втория Аукс в хола. Двата са се кротнали от снощи на по 500W при -11°C отвън и 23 вътре, в 190 куб.м.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #4500

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Хевито в детската, настроено цяла нощ на 25гр., в стая 13,5м2, поддържа си заданието точно. Температури от -9 до -12. Консумацията се върти около 340-350W. Все още дефрост няма! Трета вечер, откакто паднаха сериозните студове. За последните 3 дена да е изключил 1-2 пъти и то само след смъкване на градусите. Интересното е, че по сервизното дават сериозно покачване на минимума, под -10, което отпада, когато външните се вдигнат над -7. В момента е все още -9 -10, и въпреки това, като свалих от 25 на 24, консумацията си слезе до около 315-320W. Сигурно това е минимумът, при тези температури и новите по-високи минимални обороти на компресора. Машината не изключи, продължава да си бачка зверчето.
    П.п. Рафа, друго целях със закачката си от предишния ми пост. Колкото и "обективно" да е мнението на някой, това не значи, че може да се правят генерални заключения, кое е много по-добро и кое не е. Трябва да се четат мненията на много потребители и тогава да пресява всеки какво му е необходимо, и какво повече му допада. До колкото знам, Миланов именно заради Дайсейкай 6 не може да спи спокойно вече втора година. Разбра накъде бия, нали? Нещата не са само черно и бяло, трябва да се мисли и чете повечко.
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе