Страница 298 от 372 ПърваПърва ... 248288296297298299300308348 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,456 до 4,470 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4456

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При външна -4/-5°, зададени 21 градуса + тих режим панасоника слезе на минимума си - 205 вата. Изкарва 28 градуса, при входяща 23. Значи Етереите не си повишават минимума с падане на външната температура, ако някой се интересува...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Как ще се отчете темпетатура на оросяване, като няма топла и студена зона.Лаически питам.Този датчик да не мери нещо друго.
    Каква е тази топла и студена зона?
    На външното тяло нали има датчик за температурата на въздуха. Ако има допълнителни датчици, които да мерят и влажността на въздуха, може да се пресметне и точката на оросяване.
    Съответно тръбният датчик отчита постоянно температурата на външният топлообменник. Ако температурата на питата падне под точката на оросяване се включва дефрост, примерно след 40 минути, ако температурата на питата е над точката на оросяване не се пуска дефрост.
    Това е интелигентен алгоритъм работещ адекватно при всякакви условия.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4457

    Re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Панасоник ми работи като конвектор външна -6 нагласен на 22 градуса, от днес предните дни беше на 23,без дефрости цял ден, имахме и много сняг и вятър тогава дефрости често през 2-3 часа.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  4. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #4458

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Кога ще се научите да пишете грамотно?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-11-18 в 06:38.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4459

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    ей тука вече играе роля и има смисъл от изолацията(демек при минусовите температури,при всички останали положения дори е безмислена,ако не и в ощърб при ползването на климатик,било то зиме или лето),и се пита в задачата,има ли смисъл да набиеш една торба пари за изолация,при положение колко дни в годината има минусови температури и за колко столетияще си избиеш парите от изолацията при по малкия разход на климатика при минусовите температури???
    Ей това му викам “литературен гений”.
    Едно смислено изречение на пет реда.
    dodo_pv, musster, jonny33 и 3 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #4460

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    20ZMX нагласен на 25, вентилатор Ауто. Външна -7 до -9. Преди да заспя консумираше около 310W, в момента също лапка по толкова. Поддържа заданието. Дефрости - нула. Питата е чиста, разбира се благодарение и на по-ниската влажност.
    П.п. Еди, не искам да се заяждам, именно европейските Дайсекаи визирах. Мога да ти наснимам с какви висулки са още от сега, в началото на зимата. Не са в следствие на 1-2 дефроста. Просто при влажност 80-100% и минусови температури, (което за нашата зима си е почти ежедневие) си водят неизбежно до по-чести дефрости, иначе ще станат ледени буци. Въпросът е, че наистина Тошиба (Дайсейкай) и още 1-2 марки, дори и в тези условия, размразяват доста по-рядко спрямо останалите. За едната ви пиша всеки ден, другата може да се каже, че е Fujitsu. Те понякога правят и без нужда, по време на работа на компресора, но не е болка за умиране, а и не съм сигурен, че се отнася за всички модели. Може би и някой от нордик моделите на Gree се справят добре.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-11-18 в 07:42.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4461

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз не мога да разбера сега на минимум ли е или на някакво регулиране на температурата. Стайната падна на 22,5°. До преди две седмици минаваше 24°, а нищо не е цъкано по дистанционното.
    Screenshot_20181130-065817.jpg

    - - - - - - - - - -

    И 25zm-s

    Screenshot_20181130-070515.jpg
    Стайна 22,9°
    Този пост е редактиран от milanov; 30-11-18 в 07:07.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4462

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Сега би трябвало да е на покриване на топлозагуби

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4463

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    20zs-s същата работа до преди няколко дни на 21 градуса дистанционно в стаята ставаше 23-24 заради тъпото 10 минутно развъртане на компресора.
    снощи се наложи да мръдна градусите на 22 защото беше хладно
    през нощта се събудих и ги дигнах на 23.
    в една от точките на мерене където до преид дни беше 23 градуса в момента едва се върти около 22 .
    естествено обаче .. on/off on/off .. въпреки че е цъкнат на 3та степен на фана и има свобода.
    29.11
    ftxs35 - 9.5 kw
    daiseikai 6 - 5.6 kw
    20zs-s - 8.5 kw

    онзи ден мерих прозорците в хола са около 6.5 кв/м , а в спалнята 6 кв.м. това до някъде обеснява подобните консумации на zs-s и ftxs-а въпреки че обемите са 1:2

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4464

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    И тя е ?
    За обикновен сплит не знам да има такъв контрол по температура и влажност на външния въздух. Иначе големите батковци на ЛГ го могат, а май са и единствените. Те и други неща могат дето "известните" марки не могат, но за тази марка не е препоръчително да се пишат положителни неща, пък и няма особено значение защото не каса битовата климатизация.
    Jack Krauser, papadodo и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #4465

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При мен, на кой каквото съм задал, това показва и на термометъра +- 0,5гр. Интересното е, че ZMX в момента консумира по-малко от вчера, а в момента е -9, (5 градуса по-студено е) при еднакво задание. Явно компресорът работи на честота, близка до номиналната и COP е по-висок.
    Забравих да спомена, че машината си крета на степен ULo-Low. Между 1-ва и 2-ра.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,293
    #4466

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Мхи-то с тази минимум 10 минутна работа на компресора, май не са много удачен вариант за помещения с ниски топлозагуби.
    А при други марки как е положението?
    Примерно новите Дайкинчета с мин. отдаване 1.3кв. ако работят 10 мин. в стая 13м2 със символични загуби (каквато е тази в която мисля да слагам 20ZS) вероятно ще си надхвърли заданието 22 поне с 2-3 градуса.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4467

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Офтопик

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За обикновен сплит не знам да има такъв контрол по температура и влажност на външния въздух. Иначе големите батковци на ЛГ го могат, а май са и единствените. Те и други неща могат дето "известните" марки не могат, но за тази марка не е препоръчително да се пишат положителни неща, пък и няма особено значение защото не каса битовата климатизация.
    Да, прочетох, че в новите термопомпи на LG са вкарали сензори за влажност, което им позволява да се адптират и да работят максимално ефективно спрямо климатичните условия, за разлика от старите, които имат само температурни датчици.
    Dual Sensing контрол
    Едно от най-впечатляващите нововъведение при LG MULTI V 5 е Dual Sensing контрол, който позволява на системата да разпознава промените в климатичните условия в най-малък детайл. Другите производители на VRF системи регистрират само температурата на въздуха, докато MULTI V 5 измерва температурата и влажността както в помещенията, така и отвън. По този начин системата постига оптимална енергийна ефективност и максимален комфорт в помещенията.

    Високоефективни функции като Smart Load контрол правят възможен контрола на температурата на изпаренията във външното тяло и така намалява заскрежаванията, увеличавайки енергийната ефективност от 15% до 31%, в зависимост от влажността на въздуха. При конвенционалните VRF системи обикновено се наблюдава значително колебание при поддържането на определена температура в помещението, което ги прави изключително неефективни. Dual Sensing контрола на Multi V 5 притежава функция на комфортно охлаждане, която поддържа константно желаната температура, осигурявайки максимален комфорт за потребителя.


    https://www.digital.bg/lg-predstavi-...cle551030.html
    bobivg и Ventsislav Negentsov харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #4468

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Все още има останали МХИ-та, които не си вдигат минимума. Моделът 20ZMX все още не е разпродаден. Под 0-та не изключва, точно в такава стая. При температури от 0 нагоре, има лечение, ако желаете по-ниски температури, 22-23гр. Ако имате малко загуби, като мен, вечерта оставяте машината на 20гр. Работи 10 мин. и почива по 30-40мин. На сутринта е около 22гр. Това е при външни до 0гр.
    Иначе Дайкин FTXM ми се струват също доста подходящи за малки помещения. Само не знам дефростите как са.
    Темата не е за това, извинявам се за off-topic-а.
    Някой няма ли да покаже консумации на KGTA от триото?
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-11-18 в 11:07.
    Mig82 одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4469

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Офтопик



    Да, прочетох, че в новите термопомпи на LG са вкарали сензори за влажност, което им позволява да се адптират и да работят максимално ефективно спрямо климатичните условия, за разлика от старите, които имат само температурни датчици.
    Dual Sensing контрол
    Едно от най-впечатляващите нововъведение при LG MULTI V 5 е Dual Sensing контрол, който позволява на системата да разпознава промените в климатичните условия в най-малък детайл. Другите производители на VRF системи регистрират само температурата на въздуха, докато MULTI V 5 измерва температурата и влажността както в помещенията, така и отвън. По този начин системата постига оптимална енергийна ефективност и максимален комфорт в помещенията.

    Високоефективни функции като Smart Load контрол правят възможен контрола на температурата на изпаренията във външното тяло и така намалява заскрежаванията, увеличавайки енергийната ефективност от 15% до 31%, в зависимост от влажността на въздуха. При конвенционалните VRF системи обикновено се наблюдава значително колебание при поддържането на определена температура в помещението, което ги прави изключително неефективни. Dual Sensing контрола на Multi V 5 притежава функция на комфортно охлаждане, която поддържа константно желаната температура, осигурявайки максимален комфорт за потребителя.


    https://www.digital.bg/lg-predstavi-...cle551030.html
    Това е готино по принцип. Следи се точката на оросяване и се работи над нея. Но какво става с парадокса ако потребителя иска по-голям капацитет, който изисква работа под ТО.
    zxc0, Jack Krauser и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4470

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    По скоро ще знае, че има условия за заскрежаване и да пусне дефрост след това.
    Или да знае, че няма условия за заскрежаване за да не пуска празни дефрости.
    Ако е -1гр. снеговалеж, и 100% влажност няма как да не заскрежи, освен ако е изключен де!
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе