Страница 368 от 372 ПърваПърва ... 318358366367368369370 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,506 до 5,520 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #5506

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Иване, интересни и поучителни са постовете, показващи работата на една машина в едно помещение при еднакви външни и вътрешни условия (температури), но при различни настройки. Другите теми с картинки на ватмери са само за забавление и спам.
    Е естествено неможе сичко да е идиално, но това е положението все пак повечето от вас са вряли и кипяли в поввчето ситуации а аз като новак и неразбиращ почти нищу ми е интересно в повечето коментари. За всеки има по нещу интересно от нпвите читатели, но трябва и доста да отсява...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5507

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Затова и спамя, за да ги ориентирам читателите по-лесно да разпознават глупостите и да ги подминават. В същото време се и забавлявам, разбира се.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #5508

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Някой ще сподели ли за неговата машина когато работи около минимума на отопление променя ли се консумацията при различни скорости на вентилатора? Преди 3 седмици отидохме при родителите ми и понеже ми беше хладно пуснах климатика да постопли малко. Та от нямане какво да правя след като темперира и почна да поддържа си поиграх със скоростите на вентилатора. На автоматичен вентилатор или висока скорост консумираше около 165-170W. след като го сложих да работи на 2-ра от 5 консумацията в рамките на около 2 минути плавно отиде на 220W. Отново увеличих вентилатора пак плавно се върна на 170W. Не че 50W са голямата разлика, учудва ме това, че и при минимална консумация вентилатора влияе значително на консумацията с около 30%. Другата ми чуденка е дали и при двете онсумации 170 и 220W вкарваната топлина в помещението е била една и съща и тези 30% отразяват намаляване на копа при тези условия?
    H09AP, вътрешна 22 външна около 17.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5509

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Темата би била много по полезна, ако се систематизира:

    Марка и модел на климатика:
    Помещение което се отоплява:
    Външна температура:
    Температура в помещението:
    И съответно - консумацията за месец на отопление:

    Така ще е по информативно при избор на климатик.

    Например:

    Hitachi Performance R32 RAK35RPD/RAC35WPD
    Отоплява стая 16 кв. м.първи етаж от къща с дървена дограма без изолация.
    м. Февруари 2019 г. максимална температура средна за месеца плюс 6 градуса минимална температура средна за месеца минус 2 градуса за гр. Пазарджик
    Настроен на 24 градуса, турбината е на auto - поддържа от 21 до 24 градуса - има датчик за присъствие.
    За м. Февруари - 204 kWh.

    Освен това тука може да получавате сравнително точна информация за времето от метеорологични станции:

    https://www.stringmeteo.com/stations/
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-06-19 в 11:34.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #5510

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    @bobivg, на малката машина, съм забелязал подобно нещо. На минимален вентилатор, работи с 20-тина вата повече, отколното на следващата степен. На другия въпрос-та нали отдаваната топлинна мощност е произведение на дебит и температура на струята. Може да се компенсира до някаква степен намаляването на едното, с повишаване на другото.

    П.п. @the inquirer, пак е много относително, според мен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-06-19 в 11:29.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5511

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Другата ми чуденка е дали и при двете онсумации 170 и 220W вкарваната топлина в помещението е била една и съща и тези 30% отразяват намаляване на копа при тези условия?
    H09AP, вътрешна 22 външна около 17.
    Зависи и от дебита на компресора, но в общия случай, на отопление коп-а се увеличава при висока степен на вентилатора и намалява при ниска.
    Общо взето копа е правопропорционален на дебита/степените на вентилатора

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5512

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Джак, питат те дали електрическият минимум на климатизатора зависи от оборотите на вътрешния вентилатор, при еднакви други условия. Дебитът на компресора в този случай е константа! При тошиба има 10% разлика в разхода, в полза на по-силния вентилатор. При MHI от средния клас не можеш да увеличиш скоростта на вътрешния вентилатор над зададената на автоматичен режим. Както и при етерията на Панасоник.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #5513

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Според мен оборотите на компресора не са се променяли, защото консумацията нараста много плавно. В обратна посока пада също плавно. Мисля си, че се вдига температурата на кондензацията. Компресора при същите обороти сгъстява до по-високо налягане затова нараства и консумацията (раздалечават се границите изпарение и кондензация). Познанията ми по хладилна техника са доста повърхностни, та дали наистина това се случва или нещо друго не съм сигурен.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #5514

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Темата не е лоща, но @dodo_pv е прав, че е малко като на седянка.
    Киматиците харчат толкова колкото са ни топлозагубите при определена "ΔТ външно"
    Правилно е когато се показват снимки на ватмери, да се отбелзва:
    -Външна температура -5 (примерно)
    -Вътрешна температура 23 (примерно)
    -Топлозагуби на помещението при (ΔТ външно=28) 900W (примерно)
    -Топлообменник: чист (примерно)
    ΔТ външно = разликата между вътрешната и външната температура
    С други думи казано. При -5 ми трябват 900W за да направя 23 в стаята, а климатиками работи с 190W/h.
    Супер! Е на това му се вика икономичен климатик! СОР- 4,74 при -5 външна и 23 вътрешна.

    Има една програмка "калкулатор на топлинни загуби" с която всеки може да си изчисли топлозагубите при различно "ΔТ външно". Може да не е много точна, но ако всички изчисляват с нея грешката ще е еднаква за всеки. Тогава вече може да се види на кой му е по-голям. Оп... по-икономичен исках да кажа.

    Инъче в този си вид темата може да се прекръсти на "До какъв минимум може да ми слезе климатика"

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5515

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Добър ден на всички. 31 градуса външна в момента.Трите машини нагласени на 23 градуса. Двете 35Rpc кретат на около 300вата(снимка само на това което е монтирано в кухнята, че нямам трети ватметър), японката в хола на авто вентилатор крета на 230-240 вата. Обща консумация на трите машини около 850вата според уреда ЕВН, отвън в таблото.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5516

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Кретат, когато са 60-70 вата, това 230-240 вата си е направо яко развъртане Шегувам се, супер са си машинките.На 23 градуса си е зима.

    Към 18:00 в Пазарджик външна температура 33 градуса, в стаята е 24 градуса - при зададени 24 градуса и ауто турбина, в коридора и другите 2 стаи е 26 градуса - консумация 340 вата. Приятно е на целият етаж.


    - - - - - - - - - -

    Забелязах, че има разминаване и в крайна сметка изключих всички консуматори и хвърлих поглед на EVN - моментната консумация по негови показания е 290 вата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 08-06-19 в 20:37.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #5517

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Най-накрая малко лято и при нас, та да видя корееца (DC09RQ.NSJ) как е на охлаждане. На този нямам ватметър и консумацията е само ориентировъчна, нещо по-малко от 150W щом го е закръглило 0,1kW. По сервизно мин. консумация би трябвало да 200W. На отопление не съм го хващал да показва под 200W.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #5518

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Приятна изненада от мъника в спалнята (20ZMX-S). Външна - 25гр., зададена 25гр., fan auto.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-06-19 в 22:51.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5519

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    До rosswen: Хиперинвертор за 1800 лева, не виждам никаква изненада, особенно при външна 25 градуса.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #5520

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    До rosswen: Хиперинвертор за 1800 лева, не виждам никаква изненада, особенно при външна 25 градуса.
    Изненада е, защото е обявен минимум на охлаждане, от 190W. При по-високи температури, най-вероятно ще слиза на същата консумация, тъй като ограничение на минималните обороти на компресора, има чак над 41гр. външна температура.
    П.п. Машината я взех за 1670лв., като в момента май я разпродават на още по-ниска цена, до изчерпване. Не е лошо да се позамислят бъдещи купувачи. Машината без проблем ще отнася над 20м2 помещение, с този хардуер на сериозна 12-ка. Същевременно е уникално тих. Стана реклама накрая... [emoji485][emoji16]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе