Страница 34 от 372 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #496

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Midea MSG-12 HR в 33.6 м3 с вътрешна изолация на всички стени и тавана с 4 см. EPS. Настроен на 24 градуса в стаята 23.5гр. Консумация 360w при външна темп. -2 градуса

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #497

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тази зима ще ми е първата с клими и съм все още леко притеснен дали ще се справят. Живея в къща и помощ няма от никъде може би затова моите цифри са различни. В стая 38 кубика с 3 външни стени с вътрешна изолация 5 см EPS дайкина 25 за 24 часа при -6 градуса вън, а вътре 22-23 е хапнал 13 kw, в голямата стая 120 кубика с 3 външни стени и 17 квадрата джам + таван който за мен е външна стена бумти едно 71GV, та за последните 24 часа изгоря 27 kw при вътрешна темп. 21-24 градуса. Общо взето няма проблеми машините работят супер, обаче немога да се похваля като други , че почти не близват тока.
    daikin 71GV средна консумация на час 1,25kw
    daikin 25D siesta - 541 W
    между двете стаи има още една 27 кубика стая със сиеста но нея не съм я засичал но там сиестата и при -7 градуса работи в on/of 3 минути работи 10 почива

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #498

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    При -6 този разход е повече от нормален!

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #499

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това е съвсем в реда на нещата - икономични сметки има само при стабилна изолация и добри климатици (изключваме когато има топлещи съседи).
    Незам как я мислиш но с тези помещения ще плащаш яко...климите не са толкова важни в случая - изолацията и остъкляването ще са приоритет...а иначе машините си ги бива.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Това е съвсем в реда на нещата - икономични сметки има само при стабилна изолация и добри климатици (изключваме когато има топлещи съседи).
    Незам как я мислиш но с тези помещения ще плащаш яко...климите не са толкова важни в случая - изолацията и остъкляването ще са приоритет...а иначе машините си ги бива.
    В перспектива мисли коя стена или таван ти е най студена и изолираш...с ръка се усеща.Аз оформих 2 стаи,сега остават още 2 и 2 тавана.С гипскартон и мин.вата.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #500

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Малко встрани от темата,но може би ще е интересно да се види разход на 71ца ,преработена на термопомпа въздух-вода. Графиките са в РЕАЛНО ВРЕМЕ,жилището е близо до Сф,къща 180 м2 отопляема площ + подгряване на бойлер 120 л:
    http://harizanov.com/graph.php
    http://www.harizanov.com/tp.php?hours=2


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #501

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Снощи докато писах публикацията гледам температурата паднала до-2*,а сега сутринта беше -6*.Разхода от 21часа снощи до 9 сутринта скочил на 235вт. за час.
    Колега Добринов,много ми се виждат 14киловата за 38куб. при положение че имаш 5см. изолация.Догодина ако имаш възможност направи такава и на тавана.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #502

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    на тавана имам 10 см вата, обаче климатика помага на коридор около 10 кв м и баня 2 квадрата в която иначе е кучи студ, в хола имам на 70% без кухнята 5 см вата от вътре с ламперия, обаче отгоре имам неотопляван таван който можеби ми е най-дърпащия студ 45 квадрата площ

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #503

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Малко встрани от темата,но може би ще е интересно да се види разход на 71ца ,преработена на термопомпа въздух-вода. Графиките са в РЕАЛНО ВРЕМЕ,жилището е близо до Сф,къща 180 м2 отопляема площ + подгряване на бойлер 120 л:
    http://harizanov.com/graph.php
    http://www.harizanov.com/tp.php?hours=2
    Това го видях още в деня в който беше публикувано във форума и ми се струва невероятно.Обяснението ми е че сигурно има страхотна изолация или поддържа някакви много ниски температури в отопляваните помещения.Щях да питам ама се отказах(тогава), та:
    1. това вода-вода или въздух вода е?
    2.заводска термопомпа дайкин или от твойте модели е?
    3.това 240 квадрата ли топлеше, че вече не си спомням?

    П.П. и аз си мислех за такава, но за съжаление не ми се разкопава целия апартамент, по нататък ако купя друг апартамент или строя къща тогава ще термопомпа въздух -въздух.

    А това как се справя на охлаждане лятото


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #504

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да,това искам да обясня на Добринов - изолациите ! Къщата е зидана с итонг + външна + вътрешна изолация.Обърнато е специално внимание на тавана...
    1- въздух/вода
    2-от моите
    3-240 е къщата,но отопляеми са 180

    Лятото не сме я пускали...беше готова есента.И ,Джъсти,в цялата къща се поддържа нормална температура-22-23 гр,в баните малко повече,хората са с малко дете,което щъка навсякъде.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #505

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ванко дай малко подробности относно изолацията - дебелини и как е изпълнена - какво имаш предвид спец внимание на тавана?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #506

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Малко встрани от темата,но може би ще е интересно да се види разход на 71ца ,преработена на термопомпа въздух-вода. Графиките са в РЕАЛНО ВРЕМЕ,жилището е близо до Сф,къща 180 м2 отопляема площ + подгряване на бойлер 120 л:
    http://harizanov.com/graph.php
    http://www.harizanov.com/tp.php?hours=2
    Браво! Много добра работа. Ето такива проекти трябва да се реферират, за жалост полетиката в БГ в това отношение е в Г*Ъ
    Слагам графика от моите измервания на климатика за последния месец. Много добре се вижда промяната на консумацията спрямо външната температура:


    Другото нещо, с което си правих експеримент в едно помещение е да го отоплявам с конвектор и да измеря каква е консумацията при различни температурни задания. Помещението е без никаква изолация, с нова алуминиева дограма; 1 външна стена и 3 вътрешни към рядко отолявани други помещения. Като площ е малко - 10кв.м. Това, което ме учуди е че още при топлите месеци (около +10 външна темп.) помещението искаше около 400-450W за поддръжка на +20 вътре. С повишаване само на 1 градус на поддържаната вътрешна температура, консумацията скочи с още 300W. Топлоизолацията явно много помага.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #507

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Board_Man,
    Отделената топлинна мощност засичаш ли я?
    На графиките виждам електрическа мощност, външна и вътрешна температури.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #508

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Board_Man,
    Отделената топлинна мощност засичаш ли я?
    На графиките виждам електрическа мощност, външна и вътрешна температури.
    Няма как да я измеря. - трябва диференциален термометър и дебитомер на въздушна струя, сложна работа като цяло за битов климатик. Но от средата на този месец паралелно ще започна нов експеримент - половин месец ще засичам работата на Fuji 12LGC в помещение около 20кв.м. и след това на платков радиатор в същото помещение при поддържани еднакви вътрешни температури. Няма да е нищо представително, но просто за трупане на статистика...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #509

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Защо деференциален термометър?
    Два индустриални термодатчика с аналогови или цифрови изходи може би? И контролер със съответните входове.
    Може индустриално PLC или направо контролер за PC (на PCI шина например). Останалото е въпрос на софтуер.
    Имаш ли достъп до такова оборудване?
    Относно дебита на въздушната струя - може да бъде заложена максималната стойност от спецификацията на съответната машина.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #510

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Защо деференциален термометър?
    Два индустриални термодатчика с аналогови или цифрови изходи може би? И контролер със съответните входове.
    Може индустриално PLC или направо контролер за PC (на PCI шина например). Останалото е въпрос на софтуер.
    Имаш ли достъп до такова оборудване?
    Относно дебита на въздушната струя - може да бъде заложена максималната стойност от спецификацията на съответната машина.
    И като цяло става супер неточно. Аз ползвам и разработвам такива контролери и точни температурни сензори и мога да ги чета с прецизност. Оттам насетне обаче който ми даде акъл какво да правя с тези температури за да сметна ИСТИНСКАТА отдадена мощност ще съм много благодарен. Мислил съм по въпроса - няма как да стане. Залагане на твърд дебит е някаква дивотия - нито се доближава по данни до реалната, нито може да се гарантира че точно в този момент на работа ще мине такова количество въздух (и че машината няма да реши да си промени заданието на вентилатора като е в режим AUTO). За точно измерване на отдадената мощност, трябва цялата изходяща струя след климатика да я прекарам през въздуховод, да измеря входната температура на въздуха преди засмукване от климатика и да измеря температурата на изходящата струя във въздуховода и истинския дебит на въздуха динамично (който е силно промелнлива величина при инверторните машини). Всичко останало са груби догатки, които могат да дадат грешка над 50% и не си заслужава усилието. По-точна моментна снимка правя, като поставя за кратко конвекторен отоплителен уред (с фиксирано температурно задание) и измеря неговата електрическа енергия (така и топлинната, която отдава за дадения интервал от време).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 372 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе