Страница 36 от 372 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #526

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Като гледам проводничетата са 1.5 квадрата - ще понесат постоянно натоварване от 1кW без проблем. При постоянно натоварване от 2kW ще започнат да нагряват (не много, но все пак не е допустимо). Но за кратки пикови моменти (да кажем между 2-3мин) може да понесат и мощности от 2kW-2,5kW без притеснения. Стига да оправиш зануляването, може да си спокоен. Като гледам шунта, също е достатъчно дебел да удържи на тези мощности.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #527

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Коментират там, че било базирано на този чип ADE7755ARSZ
    http://www.analog.com/en/analog-to-d...s/product.html

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #528

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мдаа, ако е този чип - изпълнен е по необходимите стандарти и може да му се вярва. Сега въпроса е колко точно е калибриран токовия шунт. Но от към измерване на активна енергия може да му се вярва определено. То при това полужение, устройството едвали може да показва какво е напрежението на мрежата и тока през консуматора - ако @sunmanbg разполага с такова, нека сподели?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #529

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да, няма такава функция - само средна консумация за разни периоди.
    Даже има функция против подводници ))

    http://www.dealextreme.com/customerp...4c42740e70.jpg

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #530

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Мдаа, ако е този чип - изпълнен е по необходимите стандарти и може да му се вярва. Сега въпроса е колко точно е калибриран токовия шунт. Но от към измерване на активна енергия може да му се вярва определено. То при това полужение, устройството едвали може да показва какво е напрежението на мрежата и тока през консуматора - ако @sunmanbg разполага с такова, нека сподели?
    Устройството изглежда "нормално плашещо китайско" - един доста смотан пластмасов корпус с кабел и дупки (дето дори не са с правилното Фи и щепсела се клатеше вътре - докато не го отворих и стегнах малко). Иначе от към функции - показва само консумацията, без ток, напрежение, честота и такива ексти но за сметка натова трупа статистика. Има отделно показание за последния 1 час, последния 1 ден, последния 1 месец, има си часовник (колко време е работил), общо потребление (за този период колко е минало през него) иии май друго не се сещам. Управлява се лесно - има 3 копчета, 1 прави ресет на данните, 1 сменя инфоро на дисплея и 1 което не е ясно какво прави
    Бях се престрашил да включа климатика през него докато беше топло колкото да видя какво ще покаже (поради липсата на земя и това че е само 6А ме е страх да го включа сега като застудя и падна студа). Според мен информацията му беше сравнително точна. Минимума на който съм го виждал да отчита е около 280-290 вата (обиконвенно като работи на минимум показва около 300) , като падне под тях и климатика изключва. Като се вземе в предвид че на хартия климатика е с миниму 250 (но едва ли слиза до толкова малко) - мисля че показанията му са сравнително точни при тези ниски мощности.
    Честно казано ако съм убеден че след като му преработя "контакта" за да сложа земя (смятам тия пластини където се включва щепсела да ги разкарам и направо да закача един разклонител към жиците му) няма да има "проблеми" и няма да ми "изгори климатика" ако той реши да работи на максимума си (2.37кв - което едва ли ще се случи за повече от 2 минути). Може би ще му се доверя и няма да го сменям с "скъпи" устройства...
    Не разбрах - тоя чип все пак читав ли е? Мога ли да очаквам че грешката му ще е под 5%? И пак за пореден път... най ме е страх да не "окъси" нещо и да изгори климатика?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #531

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Не разбрах - тоя чип все пак читав ли е? Мога ли да очаквам че грешката му ще е под 5%? И пак за пореден път... най ме е страх да не "окъси" нещо и да изгори климатика?
    Да, чипът е добър и отчита правилната енергия. Доколко точно обаче като единици ще е, зависи от конкретното изпълнение на устройството и трябва да се засече през електромер за да си сигурен. Но ако е калибриран добре при производството, трябва да влезне и в интервал от 5%. За да се подсигуриш от къси, може на фазата преди устройството още да сложиш автоматичен предпазител 10А. Така ще предпазиш от вероятно прегравяне на кабелите и окъсяване.

    П.С: Правих си експерименти с автомарични предпазители. Сложих такъв на 3А и пуснах през веригата 4,3А. Предпазиреля не изключи веднага а чак на втората минута. Така че, този от 10А ще пасне идеално и ще понесе и кратките пикове до 2,5kW.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #532

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    днес пробвах китайското уредче - закачих го на захранване за лаптоп - без включен товар покзаваше 0.5 - 0.6 вата. Като го включих към лаптопа (без да го пускам) показа 25 вата, запалих - вдигна на 50 вата. Може би работи точно - сега остава да го преработя заради земята и да се пристраша да го включа към климатика...За този предпазител от 10А на фазата - къде е по добре да - между контакта и устройстовто (както е написал Боард_ман за да се предпази от късо в устройството) или между устройството и климатика (на мен ми се вижда по логично да е там - за да паза климатика). А ако сложа 2 предпазителя?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #533

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    ..За този предпазител от 10А на фазата - къде е по добре да - между контакта и устройстовото (както е написал Боард_ман) или между устройството и климатика (на мен ми се вижда по логично да е там?)
    Няма особено значение.Както ти е по-удобно.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #534

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Вече измина 1 година от електронния мониторинг. Затова слагам годишната графика на резултатите:


    Резултатите са сходни и с предната година - средната годишна консумация 111,3W. Табличката показва разбивката по месеци, заедно със средните месечни температури:


    В момента е стартиран паралелен мониторинг за модела FUJI RSA12LGC, поставен в 20кв.м. По-късно в същото помещение ще бъде използван конвекторен отоплителен уред за поддръжка на еквивалентно вътрешно задание. Мониторинга може да се види на следния сайт, от който да се избере първо устройството за наблюдение от менюто SELECT DEVICE: http://energy.bjr-labs.com/

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #535

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз нещо не разбрах .
    34 станици , хиляди поста и накрая една камара народ, който досега не му е станало ясно колко му харчи климатика .
    No comment !!!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #536

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Стига бе Насе, това е може би най-ценната тема във форума.Много хубаво си е показано всичко с графики и диаграми

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #537

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тук обсъждат темата хора, на които им е интересна. Който няма коментар - да го запази за себе си.
    [green] Сериозно ли говориш или просто и ти да кажеш нещо ?
    Виж пак какво писах - 35 листа вече и пак едно и също , " А моя климатик колко ми харчи ?"

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #538

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от BAlexandrov
    Тук обсъждат темата хора, на които им е интересна. Който няма коментар - да го запази за себе си.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #539

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    днес ми дойде сметката за ток от 14.11 до 16.12. - 163 лв. и съм супер доволен 3-те машини не са спирани и горе-долу са изхарчили 75 лв. за отчетния период, лятото тока ми е 90лв защото съм в къща с бойлер, миналата година плащах по това време 320лв сметка, ако махнем домакинството 90 лв остават 230лв за отопление с електролизно котле, сега сметката ми е 3 пъти надолу

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #540

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен не се знае колко консумират, понеже от месец-два, енергото работи за мен. Електромера ми е изнесен на табло на улицата, от тия комбинираните електромери е.Гледам мига си светодиода, ама не върти механичния брояч, от месец стои на едно и също положение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 372 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе