Страница 7 от 372 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #91

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Доста приличен разход за 25 кв.м. и 23*.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #92

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ето ме и мен.
    Тип постройка: жилищен блок.
    Тип строителство: панел.
    Степен и качество на изолация: частична.
    Етаж: 8, последен
    Изложение: изток
    Площ: 17 м2
    Дограма: PVC 4,8 м2 (почти цялата стена)
    Вид климатик: MHI SRK25ZGX
    СОР: 5,08; 3 kW номинал.
    Поддържан диапазон на температура: 20-22 градуса
    Населено място: Русе
    Сметка за ел. енергия: 106.812 kW за 471 часа (19,6 дни - от 11 до 30 ноември без изключване).
    Особености: 1 външна стена, отстрани никой не топли. Отдолу не живеят в стаята, а над мен е покрива на блока. Няма изолация на тавана и пода. Нощем се отваря вратата към коридор+баня (общо 11 м3), защото имаме домашен любимец

    Средна консумация за целия период на работа: 227 W. Сума по Е.ОН-ски цени за 19,6 дни: 17,09 лв. Съотнесено за цял месец би дал приблизително сумата от 26,16 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #93

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тип постройка: жилищен блок.
    Тип строителство: панел.
    Степен и качество на изолация: частична.
    Етаж: 2,
    Изложение: север/юг
    Площ: 78 м2 (топля целия апатамент)
    Дограма: PVC навсякъде (3 прозореца х 2,86 м2 и вратопрозорец 4 м2)
    Вид климатик: хитачи 12-ка инверторен
    Поддържан диапазон на температура: 20-22 градуса
    Населено място: Сливен
    Особености: от север външна и вътрешна изолация, от изток само вътрешна (3 см фибран), на западните и южните стени нямам никаква изолация. Отдолу и отгоре жилищата се отопляват с дърва. Няма изолация на тавана и пода.
    Сметка за ел. енергия: За отоплителния сезон 2007/2008 г (от октомври до април) средомесечната ми сметка за консумирана енергия беше 72 лв. (за посочения период климатика работи без изключване,имам три ТВ, РС, ползвам готварски уреди единствено на ток, бойлерът не се изключва,нямам енергоспестяващи лампи).

    п.п. Извинявам се, но нямам възможност за отделно и ежедневно замерване консумацията на климатика, поради което информацията ми няма да бъде от голяма полза, но поне на някой може да се стори интересна.


  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #94

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Реших да направя съревнованиие между моята Мидеа MSG-12HR която отоплява стая 32м3+коридор 11м3 и машината на @deian MHI SRK25ZGX.
    Ето ме и мен http://spreadsheets.google.com/pub?k...DYrFctBIdRQZew

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #95

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time


    Дай малко информация за помещението и града.
    Сложи си линка в подписа да може да го виждаме лесно.

    Едит:
    Приятел, нещо не ти схващам таблицата. ОК, натрупваш сумарно часовете. Но да вземем например:
    Разлика: 4,32 kWh; Време = 46.25 - 34.15 = 12.1 ч; за час средно 4,32 / 12,1 = 0,357 kW
    Разлика: 3.8 kWh; Време = 57.39 - 46.25 = 11,14 ч; за час средно 3,8/11,14 = 0,341 kW

    Нещо таблицата не ти смята правилно. В 1 час имаш 60 мин, не 100 Ако вадиш час от час не се получава. Аз затова засичам на време, кратно на 1 час, за да е точно.
    34.15 часа както си го написал на какво е равно? 34 ч и 15 мин или 34 ч и 9 мин?


  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #96

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Апартамент тухла,изложение югоизточно,PVC+K стъкла,без изолация,една външна стена,коридор със входна алуминиева врата и теракот(вее яко студ,ще слагам паркет),Гр.Пещера ,климатика е монтиран преди 2 години и половина,със тъмния надпис е(ако има значение).

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #97

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Нещо се разминават моите сметки по твоите данни с тези, които таблицата ти е смятала накрая... Има някакъв бъг или аз не разбирам нещо. Виж ми горното мнение какво имам предвид.

  10. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #98

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Прав си грешката е моя,смятъл съм го 11.14/3.8=0.293 а трябва да е 3,8/11,14 = 0,341 kW,ще коригирам таблицата
    За минутите също.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #99

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    A.L.F., виж сега, пак не е както трябва.
    От 08:54 до 21:09 има 12h 15 min, което ако го превърнеш в единици е 12,25, защото един час има 60 минути, т.е. 15 мин са 1/4 или 0,25 часа.
    21:09 - 08:23 = 11h 32 min = 11,53, а не 11,14, както излиза при теб.
    Всъщност си се ощетил малко.
    Затова ти казвам най-добре да го засичаш в едни и същи минути, за да пишеш цели часове, на които после таблицата сама да си дели. Вкарай формули в клетките и само ще нанасяш показанията, без да смяташ.

  12. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #100

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Дай едно рамо за формулите.
    Благодарности на @deian за таблицата,полезно ще бъде ако е качиш за публично сваляне за тези които желаят да се включат в отбора

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #101

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да взема, да се включа, че нещо се успахме.Никакво раздвижване. A.L.F. Просто въвеждай, вместо 08:23 - 08:09(въпреки, че си го засякъл в 08:23:47). Вярно ще внесеш грешка от 14 мин., но на базата на 12 часа, грешката ще бъде под 2%(достатъчно точно!, а и тази грешка ще се "компенсира" при следващото смятане), но затова пък, няма да си усложняваш живота със "сложни" формули.
    ssilent, и да го видя, няма да повярвам, че механични водомери и електромери, когато се развалят, започват да показват повече.. Е, това,че не съм го видял, не значи , че не съществува..
    Темата, не е точно такава, но нищо:
    дата показание
    14.11.2008 20021
    14.12.2008 20232
    211/30/24 - 293 Вт на час средно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #102

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Дай едно рамо за формулите.
    Благодарности на @deian за таблицата,полезно ще бъде ако е качиш за публично сваляне за тези които желаят да се включат в отбора
    При мен полето за време е цялостно - ден + час. Има такъв формат при форматирането на колоните, може да се избере от бутончето на което пише "123", като след като се кликне и там отдолу излиза формата за ден и час. Като извадя показанията от две такива колони се получава точно времето в дни. Като го умножа по 24 се получават и часовете, колкото трябва да са (отнесени към проценти, например 2.95 отговаря на 177 минути точно: 2 часа и 57 минути). Това ми позволява лесно да вписвам плаващи показания, без да чакам закръглянето на час. Изваждайки две съседни показания на електромера намирам разликовата енергия във Wh. Като я разделя на разликовото време (разликата от два съседни реда за време, умножена по 24), това ми дава точно средната консумация за 1 час.

    Иначе по темата: изчаквам темперадурите да се стационират около 0 градуса за да пусна още едно измерване с духалка и с климатика. Това ще ми даде точна представа какво точно излиза от помещението при дадената външна и вътрешна температура, а след това и какво точно се консумира от климатика - ще даде задоволително точна представа за COP фактора. Такова измерване направих при външна +8, сега искам при 0 и ще направя при -7, -10, -15 и -20 (ако изобщо паднат до толкоз температурите). За измерването фиксирам еднакви вътрешни температури - +23 градуса като критерий. За целта оставям помещението да се климатизира поне един ден на тази температура за да мога да измеря само това което е нужно за поддръжка а не за начално компенсиране и климатизиране. От друга страна едно такова замерване ми е полезно и да определя как се изменят топлозагубите (реално) на самото помещение при различните външни температури. За сега съм блокиран - топли дни се зададоха, но ще видим... дядо коледа идва, може и да докара малко снежец

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #103

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това с духалката и климатика ме кефи. Браво. Въпреки , че някои ще кажат духалката духа от пода, а климатика от тавана... Въпреки това, нищо по-точно, за определяне на - какво отдава климатика, не съм прочел! Съчувствам ти , за "играта" докато го засичаш.. Може би, трябва да ги пишем в другата тема, тези неща.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #104

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Според мен измерването с духалката е съвсем точно при мен. Поставям духалката по средата на височината да гледа с наклон надолу. Терморегулатора на духалката го игнорирам (поставям го в позиция на постоянно включен) а самото включване и изключване го правя от специално разработена от мен платчица с изнесен температурен сензор на далече от духалката - така мога програмно да си задам с точност до десети на какви температури да включи и изключи. За сега съм я направил така че да включи на +22.9 и да изключи на +23.1 - получава се много "мазен" и плавен хистерезис. Пуска се и се спира през периоди за около 3-4 мин. Като измерването става изнесено от духалката - температурата която контролира включването и изключването е в другия край на стаята. Дори и да има някаква грешка - тя е съвсем малка.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #105

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Страшен! Тази платка трябва да си я патентоваш. Онзи ден си мислех колко добре би било да можеш да зададеш температура на прост радиатор/духалка, а не да регулираш според това дали ти е топло или хладно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 372 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе