Страница 6 от 372 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #76

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Все пак нали има и една консумация, която е паразитна, например въртенето на перката на външното тяло, а и мн. други, ако се замислим, които са едни и същи, относително де, независимо колко топлина се прехвърля. И при малка обща консумация на климатика, тази паразитната заема по-голям дял. От там и ефективността леко пада.
    Най-прост пример: светодиода свети еднакво и за малка и за голяма мощност. т.е. харчи еднакво за всякакви режими на климатика. Разбира се светодиода е последна грижа като консуматор, просто пример.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #77

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ех, ако имаше как да измерим колко отдава климатика във W или kW...
    Иначе моите наблюдения потвърждават напълно тези на Board_man, само че без духалка

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #78

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    единствено климатика ми на 100 волта има достатъчно ниска минимална консумация при тия високи външни температури , около 150 вата ,и изключва доста по рядко от Панасоника и Фуджитсуто които си бичат с по 250 съответно 310 вата минимално което ги принуждава често да изключват ,после като се развърти компресора вдига 400-500 вата за 20-30 секунди докато вдигне налягане и духне топло ,ей тия 20-30 секунди на всяко изключване са си чиста загуба .. явно хибридното управление на "японеца" си казва думата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #79

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Какво значи хибридно управление?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #80

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    ТОШИБА SAVP има такова, ето линк - http://www.daiseikai.ru/technology/power.php .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #81

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Започвам да пиша в тази тема.
    Най-после в Русе няма мъгла!!! Ще видим днес как ще е положението с консумацията.
    Значи, както се вижда в таблицата от подписа ми, за 9 часа през нощта е изразходил 2,019 kW. Делено на 9 прави средно по 224 W на час. Беше активиран режим ECONO, който намаля зададената температура и слага вентилатора на MIN (може и да прави други неща, но не ги пише в книжката).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #82

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Като гледам до сега си изразходвал 21 kWh.Аз 6.1 kWh Казал съм на народа обитаващ стаята да си пуска климатика когато му стане студено.21 срещу 6.Това показва безпристрастната статистика.Естествено като застудее времето статистиката може и да не е в моя полза.Но има време.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #83

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Казах ти - не сме при равни условия. Ти го включваш от дъжд на вятър, аз не го изключвам. За сравнение можем да говорим единствено ако ти оставиш твоя да работи нон-стоп. Най-икономичен е изключеният уред, нали знаеш...
    По твоя начин казано:
    Аз имам 21 kWh за общо 84 часа. Средно точно 250W консумация на час.
    Ти имаш 6,1 kWh за колко часа? Надали можеш да кажеш де.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #84

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    deian,аз също не го изкл. но нямам със какво да го измеря,което всъщност немие и цел по важно за мен е да подържа постоянна темп. в стаята от мин.19 гр.защото е северна със две външни стени и ако го изкл . "Бялата мечка ще ме чака на вратата". Тази вечер като се прибрах около 17 часа дистанц. на клим.показваше 19гр. на колкото го държа като ме няма(наистина беше 19гр.погледнах и другия терм.) и го вдигнах на 23гр.темп. я достигна след 45мин. държа го само на AUTO. В кухнята беше 13гр.(зимата ако не съм запалил камината или пуснал духалка) си живеят сем.Бели мечки та извода които съм си направил за мен е,че докато вдигна от 13 до 23 гр.ще отнеме време и ще работи на пълна мощност а аз ще стоя на студено и ще платя с 10-15%по малка сметка което въобще не си струва!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #85

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Дори ме съмнява да е по-малка. Ти имаш хубава машина, която ще ти харчи до 30 лв/месец по мое мнение. Така че всякакви гимнастики не си струват. Дръж го постоянно и нямаш грижи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    30
    #86

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Днес реших да видя колко ми харчи климатика -SANYО-EX28T. Външна темература около 0 градуса / в София към 8 часа сутринта/. Зададена темперарура 23 градуса. Консумация около 360 вата на час. Имам външна изолация и хубава дограма.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #87

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dimtar
    Днес реших да видя колко ми харчи климатика -SANYО-EX28T. Външна темература около 0 градуса / в София към 8 часа сутринта/. Зададена темперарура 23 градуса. Консумация около 360 вата на час. Имам външна изолация и хубава дограма.
    Лека корекция - сутринта в София към 8ч беше -8*С....

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    30
    #88

    Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Възможно е. Може да ми се е видяло по -топло заради слънчевото време. И да допълня че климатикът не е изключван повече от месец и зададената температура е постоянна - 23 градуса.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #89

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Сега ако кажеш и каква стая топлиш с него...

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    30
    #90

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    25 kвадрата- това са две помещения с преход. Едното 10 квадрата, вътрешно с външна стена към съседен апартамент който не се отоплява. Другото е 15 квадрата с една външна стена и външна изолация. ПВЦ дограма с К-а стъкло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 372 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе