Страница 13 от 372 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #181

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Kasap- какъв ти е трафа и на коя фирма знаеш ли?
    Аз, съм мерил с много хубав уред със светлинна нишка който е до 300 вата макс и замерих 12,5 вата два трафа и един 15 вата заедно с климатика де.
    9,1 е много добре ако е реално ааааа 15А са трафовете които мерих.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #182

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Нямам идея какъв е трафа. Климката, на която меря е с 1kW максимална консумация. А засега резултатите са брутални. Външна 11*, вътрешна 21*. 3 часа работа при първоначална 17* вътре - 0,47 kW/h на обща стойност 0.05 лв. Словом - ПЕТ СТОТИНКИ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #183

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ще съм ти благодарен ако засечеш колко минимум конусмира стабилно не за кратко.
    Това с минималните ми е болна тема и скъпо ми легна

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #184

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Гадината се стабилизира около 140w, след което предпочита да вдигне с 1* зададената /минималната за този модел е 120w/ , вместо да мине в он/оф. Като види, че няма къде да бяга, започва да включва/изключва - 180/30W. Надявам се да дам полезна информация в големите студове, че моите машини не са като на Деиан - в тропиците.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #185

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Благодаря за сега наистина като стане студено тогава е по интересно.
    Не остана още малко и почваме старата песен

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #186

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    И аз съм се подготвил да давам отчет,като почне зимния сезон
    А относно консумацията на трафовете - моя ми отчита 8W и косинус фи 0,11
    Климатика е Hitachi LJ22x а уредчето с което меря е Олимпия 2000.Взех си го преди време от Конрад и съм замервал доста уреди вкъщи - мери доста добре според мен.Трафа ми е на сравнително удобно място и ще видя дали пише на него точен модел.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #187

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Няколко скапани аспекта, които ми провалят измерванията:

    1. Лепнах термометър на удобно място, от външната страна на прозореца. Да, ама НЕ! Топлообмена ми компрометира показанията и отчита по-висока външна температура от реалната.
    2. Голяма част от времето прекарвам извън дома си. Трябва да работя с усреднени стойности, понеже не мога да си следя измервателните уреди. Не мога да ствам и през ноща да записвам показанията на всеки час.

    Решения:
    1. Метеорологична станция, която помни история на температурата през денонощето, на всеки час. Цена - 50 лв.

    Можете да ползвате и някоя он-лайн, стига да откриете подходяща, с достатъчно близки до вашите условия. Аз май ще ползвам тази:
    http://www.stringmeteo.com/stations/lozen/

    2. WEB-камера, която кепчърва показанията на електромера и вътрешния термометър на определен времеви интервал.

    Мен разбира се ме мързи да организирам подобна постановка, и ще давам усреднени резултати. Но ако се намери достатъчно сериозен и навит човек, ще помогна с каквото мога за реализацията.

    П.С. С един колега обмисляме идеята за сайт, където да си качваме статистиките - наистина real-time.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    16
    #188

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аре почна се. Та в момента вкарвам температурма разлика от 25 градуса само с 2 черти на осаката...
    Добре че се сетих дда я включа на отопление още във вторник та да може да не изтине изцяло помещението...
    Което е обикновенна панелена гарсионера, външна изолация (от към външните стени) вътрешна изолация (от към съседите) АЛу дограма
    Колкото и да арчи, си седим все още по тениска, а вънка вече е 0 градуса!

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #189

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Следейки прогнозата за времето, с радост забелязах няколко последователни дни с еднакви условия, подходящи за тормоз и издевателства над хайванина.

    Тип на помещението:
    Къща, 12 квадрата стая, 6 неотопляеми/външни стени, изолация - частична (вътрешна - 6мм депрон), 7 квадрата дървена дограма (ъпгрейдната до поносима с 3 туби силикон и уплътнения.)

    Целта на упражнението бе, да се определи разликата в разхода при два варианта на екплоатация на гадинката, при гранични условия - 4,5 часа на денонощие обитаемост на помещението.
    Допускаме, че температурите са еднакви през двата дни, и са характерни за зимния сезон в област с по-мек климат:
    максимална 7.7 °C
    минимална 1.1 °C
    средна 4.0 °C

    Сценарий I
    Помещението не е отоплявано през деня. Начална температура в стаята 12*, при външна 2,9*
    Достине на зададената от 21* след 33 мин, максимална консумация 1180w -20мин след старта.
    Консумация за 4,5 ч - 3,24 kWh на стойност 0,39лв.

    Сценарий II
    След предишното измерване, температурата е поддържана на 16* в продължение на 18,5 часа, след което е зададена 21* в продължение на 4,5 часа.
    Достине на зададената от 21*след 27 мин, максимална 700w - след 20 мин
    Консумация за 18,5 ч - 2,24 kWh на стойност 0,27лв.
    Консумация за 4,5 ч - 2,52 kWh на стойност 0,30лв.

    Разликата в двата случая е 1,52 kWh или 0,18 лв, което за 22 дни прави икономия от 3,99лв.
    Сами преценете, дали си струва да се изключва климатика....


    Избрания пример е граничен, и трябва да се има предвид, че във втория случай влизането в режим е много по-бързо и при 6,5 часа обитаване на помещението, косумацията би била по-ниска при Сценарий II.

    П.С. Някой ако иска подробни данни или допълнително инфо да пише на ЛС.

    П.П.С Сценарий III - забравяте, къде сте си оставили дистанционното на климатика:
    250w/ч, Консумация за 24ч - 6kW на стойност 0.91 лв.



  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #190

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    това е невероятно което си направил само не виждам да описваш как се променя тракта за дефрост и вкой от 2 та случая го имаш най често ако сметнем модела ти е с температурно число на изпарение 6 градуса поне 3 дефроста трябва да си имал
    спирането на инверторният климатик от гледна точка ин аконсумация на ел.енергия и на натоварване върху компресорният модул е крайно нежелателно , и ако имаш време направи най често задавания въпрос и го анализирай с данни ''ДА СПИРАМЕ ЛИ КЛИМАТИКЪТ СИ СЪБОТА И НЕДЕЛЯ КОГАТО НИ НЯМА'' аз отговора го знам но виж сега ти

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #191

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Дефроста, не съм го коментирал, понеже не оказа влияние върху консумацията. При Сценарий II.
    След вдигане на температурата на 21*, консумацията по часове, при константна външна температура от 2* е:
    1-700w/h
    2-630w/h
    3-520w/h
    4*-470w/h
    5-400w/h

    *Дефрост 5мин -> 19*, веднага след това 1200w 21*след 15 мин

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #192

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ето едно замерване и от мен.
    MIDEA MSG-12HR монт. в стая 34m3. Вътрешна изолация от 3 см. на всички стени и тавана с PVC дограма. Настоен на 21 градуса в стаята 20 на 1 метар от пода.Измерената консумация за 10 часа е 1800 вата. Външната темп. беше 7 градуса . Замерванията започнаха от стайна тем. 16 градуса.За тези 10 часа не е имало никой в стаята и не е работил никакъв друг ел. уред.Като паднат темп. под 0-та ще направя пак измервания.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #193

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    И аз вчера правих малко измервания.
    Hitach LJ22X монтирано в стая 40м3 .Една външна стена,изолирана с гипскартон и вата а дограмата е PVC.Начална температура 17,5 градуса при външна около 3-4 .
    Зададени 22 градуса,вентилатор на ауто.За 12ч изразходи 3,14KW или около 260W/h като през цялото време беше в ON/OFF режим - работи около 5 мин и след това почива 3-4мин. Минималната консумация на модела е 190вата но въпреки това напрекъснато се изключваше

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #194

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това значи че не слиза под 400 вата.Остави го така да си работи по дълго време 1-2 дена не го спирай вобще и тогава пак замервай.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #195

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Това значи че не слиза под 400 вата.Остави го така да си работи по дълго време 1-2 дена не го спирай вобще и тогава пак замервай.
    Слиза си до 180 вата но по следната схема:
    Спира и после тръгва от 180-190 вата като за 1 мин. стига до около 280-300 и продължава да вдига до към 400 и след това не тръгва да намалява ами направо изключва пак за няколко минути и цикъла се повтаря.Стаята е доста топла и доста бързо достига температурата и явно я подминава и затова спира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 372 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе