Страница 102 от 372 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #1516

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Варна-12гр. Митсубиши GE35VA в 21кв. панел без помощ от страни и от долу -700-900W на 23гр. Самсунг AQV12ABA в 25кв. същите условия oт 900 до 1200W работи без дефрос топли като калориферче. Митсубиши J22T гълта 7А на 100V едвам поддържа 22гр. в 17кв. стая.
    ruuni9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1517

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    То вече не знам с кое е евтино да се топли човек.Проблема е в доходите на хората.Темата не знам дали е тъпа,но е много подвеждаща за много потребители,тъй като се премълчават много факти.Писал съм и преди,че не се споменават особеностите на помещението, което се отоплява.Например в 25кв при -8.,-10гр климата ми харчи 300w.,а, че цялата стая е с вата и гипскартон и съседа отдолу го топли на дърва не се споменава.После човек си купува същия климатик и вижда, че нещата са .Та така ,извинявам се за отклонението малко от темата,но когато се казват фактите трябва да се описва цялата картина.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-01-16 в 11:04.
    bobovo, tony34al, Jack Krauser и 2 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1518

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И аз съм на мнение че не е тъпа,и ще помогне на много хора които ще си купят тепърва климатик,да не очакват климатика им да харчи 200-300 в при минус 10 гр.И да се разбере ,че отопление на 24 гр с климатик при външна минус 10 и надолу не е много евтино.
    ПО въпроса,че отоплението при много ниски градуси не е евтино,не бих се съгласил с теб-всичко зависи от топлозагуби и машините.никога не съм мерил консумация на САМУРАИТЕ,щот накрая е важно това ,което плащам а най-високата ми сметка през годините е 190 лв. за 280 кубика,3 клими и всичко на ток.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1519

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз нямам изолация на апартамента, но съм си доволен от разхода на моите китайчета. И си представям колко по-доволен ще бъда, след като ги заменя с по-квалитетни. Ама не щат да мрат хайванчетата. Вече 11-та зима си ме топлят без проблеми.
    SPSt и kalcheff1 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #1520

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    гр.Мездра -8 градуса климатика е Panasonic YE12QKE. Стаята е 4х5м, 20м2 и 52м3 с 6.4м2 стара дървена дограма, хич не пази топлото вътре. За около 15минути топло-загубите при тази температура отвън са около 0.7градуса за 15-16 минути. Климатика е настроен на 22градуса в стаята по дигитален термометър на 40см от пода е 23,3, а моментната консумация е в диапазона 670-710вата. За ниския клас на машината съм доволен, но тази хладна струя...

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1521

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Напълно подкрепям мненията на колегите, които призовават при публикуване на консумацията на даден климатик, информацията да бъде допълнена с данни за помещенията. В този ред и аз ще докладвам.
    При -10 градуса Mitsubishi Electrik 35GE поддържа зададените 22 градуса в стая 28,5 м2. Стаята е изцяло вътрешна с ПВЦ дограма, но с тънък стъклопакет и поради това ще бъде сменена това лято. В стаята има голям гардероб, телевизор ЛЦД, хладилник и доста кухненска мебел, както и аквариум 300 литра, в който температурата на водата е 27 градуса. Осветлението е с мощност 140 вата, луминисцентно осветление и свети по 10 часа на ден. Дограмата е с обща площ 7,6 м2. Стаята както виждате не е малка, но за сметка на това е оборудвана с доста неща, които драстично намаляват кубатурата на помещението. Двете стени граничат с апартамент, отопляван от камина, а в стаята минава и баджда, която е съвсем малко топла на допир. Та в тази стая климата при -10 градуса поддържа 22 градуса при среден разход от 580 вата/час.
    В другата стая, спалня с площ 17 м2 една външна стена с дограма 4,9 м2 (пак с тънкия стъклопакет) , другите две стени граничат с апартамент,който не се обитава, а третата стена граничи със стаята, за която писах до момента . Климатик Mitsubishi Electrik 25FH Зубадан харчи пак средно около 580 вата/час. От тях вадя постоянно работещият нагревател с мощност 130 вата и излиза, че реално харчи 450 вата на час.
    Ето и накрая ако бях сравнявал само голите стойности за консумацията излиза, че "по-марковия" и драстично по-скъпият модел харчи на практика същата ел. енергия в стая с 10 м2 по-малка. Поради това е толкова важно да отчетем подробно колкото се може повече факти при докладите, които правим в тази тема защото в противен случай много изкривяваме действителността. При мен това е видно, колко е важно в едни стаи с правилно оразмерени клими в някоя стая малко да те побутнат благоприятни фактори и как те намаляват драстично потребяваната ел. енергия от климатика.
    Вчера при -6 градуса направих теста с температура вдигната на макс на авто вентилатор и двете клими достигнаха до 53 градуса температура на въздушният поток, което си е доста добре. Разбира се това не е никакъв тест и не говори на практика нищо.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-01-16 в 14:10.
    popov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1522

    Red face Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Темата никак не е тъпа, но с течение на годините тотално се оспами. Върни се на първите и страници и виж каква е идеята и за какво иде реч!
    Внимателно прочетох първа страница и установих, че е прелюдие към ТОЗИ пост 189. В останалите 101 страници, на пишещите не им е особено ясно защо климатизаторите харчат ток, но подробно ни зариват с безсмислени температурни информации, незнайно как и къде измерени, убеждавайки ни, че техните машини са най-добри. Някъде срещнах и още по-смешни неща, свързани с "меренето" на COP, което ме води до дилемата, дали да не си остана известно време само един добър читател и да се забавлявам сам, за сметка на тук пишещите или не?
    DUNDURMA, fen./hitachi и mirort харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #1523

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Привет. Някой знае ли от къде може да се закупи ватметър DIN формат. Нещо подобно на това: DRS255BC, www.Digitalzaehler.com. Има възможност да измерва не само kWh, а и kW (момента консумация). Струва ми се, че видях снимки на такъв тук във форума, но не намерих в интренет да се продават в БГ. Рових из българските сайтове, но видях само такива, които мерят само kWh.

  11. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1524

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това? https://vikiwat.com/product/13270/el...n-230-vac.html

    Този мери моментната консумация - www.stbbg.com | product_single

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #1525

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Днес ми монтираха fujitsu 09ltca, в момента в Мездра е -1градуса машината е настроена на 24гр. в стаята е 24гр. и моментна консумация от 275вата. Много съм доволен от машината.
    blue1, bobovo, JOKVN и 2 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #1526

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тези на страницата на Викиват мерят само kWh доколкото разбрах от описанието.

    Второто има тази функция, но е за контакт, а не за табло (DIN).

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Това? https://vikiwat.com/product/13270/el...n-230-vac.html

    Този мери моментната консумация - www.stbbg.com | product_single

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #1527

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    гр.Мездра 03:00 през нощта -13гр. 20м2 52м3 6.4м2 стара дървена дограма с доста топло-загуби. Климатика е Fujitsu 09LTCA настроен на 23гр. в стаята е 23.6 моментна консумация точно 600вата и стои на тях от около 5-6 часа без да мърда. Предоволен като се има предвид големината на помещението, топлинните загуби и зададена и поддържана температура.
    Mega, biro, JOKVN и 1 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    170
    #1528

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Toshiba 401 SDR , Браниполе на 5км. от Пловдив , -12 ,зададена 23 ,подържа 22.5 (авто вентилатор )термомеръра нз дали е вярен в 30 кв - 440 -470 W .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #1529

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да попитам някой знае ли как се изчислява фактор на мощността на климатик?Питам, понеже си закупих едно от тези уредчета, които мерят консумацията на ток, но проблема е там, че не измерва във ватове, а във волтампери, тоест искам да преобразувам примерно 750Va моментна консумация във ватове. Намерих конвертор, но той изисква и фактор на мощността ,ще бъда благодарен ако някой хвърли малко светлина по въпроса :-)
    Този пост е редактиран от avenger; 20-01-16 в 16:22.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1530

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    А уредчето не изписва ли cos ф?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе