Страница 104 от 372 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1546

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    или климите Ви са от др. планета.
    Това твърдение е вече доказано.
    blue1, Aleksandars, DUNDURMA и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1547

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Имам достатъчно добър доход, за да не пестя от клими и ток, както виждаш не са от най-евтините. Просто има клими и клими. Живея в Бургас и климите са 10-ки.

    Ето от миналата зима:

    ePay.bg Ви уведомява за извършено от Вас плащане:

    Информация за плащането:
    Дата/час: 11.02.2015 19:51:09
    Получател: ЕВН България Електроснабдяване
    Пояснение: Сметка за ток ЕВН
    Сума: 67.27 BGN

    И от началото на лятото без клими:

    Информация за плащането:
    Дата/час: 04.06.2015 20:39:21
    Получател: ЕВН България Електроснабдяване
    Пояснение: Сметка за ток ЕВН
    Сума: 30.23 BGN

    При среден разход 200W в добре изолирана стая и средно цена на тока 0.15лв излиза 21лв на месец. А Дайсекай смятам, че при температури над 2-3 градуса пада сигурно и на 150W разход. Смятам, че само DUNDURMA ще повярва, но това е положението. Ако продаваха 7-ци щях да взема още един Тошо 5.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1548

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да ви имам средната цена на тока в Бургас
    juspar, kalcheff1 и mirandi харесват това.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1549

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Еми 67-30=37 лв. за климите, което се различава от Вашето твърдение по-горе, че не можете в зимен месец да достигнете сметка 30 лв. за две клими при режим 24ч/30д. Това, че климата харчи в диапазона от 150 до 250W се дължи на доброто топлоизолиране на стаята в която работи климатика или на незначителни топло загуби поради много др. разнородни причини, а не, че климата е вълшебна. Едно е да си трети етаж в монолитен блок, с добра дограма и комшии отвсякъде отопляващи се с парна, печки и т.н. Друго е да си на първи етаж, отдолу мази, а от страни необитаеми апартаменти. Като се спомене А трябва да се каже и Б за това давайки конкретни стойности тук трябва да се споменат подробно и редица първостепенни данни за да има някаква тежест написаното. В противен случай, човек чете тази тема, отива взима "най-добрата клима на пазара", включва е и остава изненадан на вън е - 5 градуса, а тя си буха по 700 вата на час и си казва, че има проблем с машината. Смятам, че поне в този форум пишат сериозни хора и водене на спорове на "кой колата вдига повече" не подхожда. Да може да има и помещения в които климата и трябват при големите студове да отоплява с 100 вата консумация, но това поражда въпрос това ли е най-удачния начин за отопление на подобно помещение тип "пасивна къща". Аз лично ако живея в подобни помещения климатикът ще е последното нещо което бих сложил вътре.
    spas.slavchev одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1550

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    За пример съм дал плащане на сметка за Януари, което тук си е най-студения месец по принцип.
    За февруари ето:

    Информация за плащането:
    Дата/час: 07.03.2015 08:06:21
    Получател: ЕВН България Електроснабдяване
    Пояснение: Сметка за ток ЕВН
    Сума: 53.83 BGN

    Така че средно го давам по 30лв общо за два климатика. Отгоре имам комшии, но стаите не се отопляват вече, защото съединииха 2 апартамента (6 стаи) и 3-те не ги ползват зимата. Ако няма топлозагуби и климата е добра = малки сметки. Ако в моя апартамент набича Осаките, които са при родителите ми смятам че минимум 120лв ще ми е сметката. Тея климатици харчат и не топлят. 9-ката е с минимум 480 вата и едвам стопля 12кв стая при -5. И затова напролет ще се сменят с 2 Дайсекая 8 или Fuji LT

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1551

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Една супер дограма има изолационни характеристики от порядъка на 0,8W/m2K, а една лоша дограма 2,5W/m2K за всеки градус разлика между вътрешна и външна температура. Да приемем, че средностатистическата дограма в България е с изолационни характеристики 1,5W/m2K. При прозорец в стая равен на 5м2 се получава:
    при външна -10
    вътрешна +22 , разликата е 32 градуса х 1,5 = 48w топло загуба на час за 1м2 дограма. 48w x 5m2=240W/h климата при - 10 да е останала с COP 2,5 за да компенсира загубеното през дограмата трябва да бичи около 100w/h. Върху тези 100 вата трябва да почнем да прибавяме и топлозагубите от още 5 стени (под, таван 3 вътрешни стени и малко около прозорците) При така направени халваджииски сметки считам, че при външна -10 и поддържана вътрешна 22 градуса няма как клима да работи с под 250 вата на час. Та 250 вата х 24 часа = 6 кв/ч от тях 4 нощна х 0,22 лв. = 0,88 лв. + 2*0,12 лв = 0,24 лв. или общо 0,88+0,24 = 1,12 лв. * 30 дни на = 33, 6 лв. Това е за мен минималната цена която една клима може да изконсумира при един студен месец като този тази година и то при доста благоприятно смятане от моя страна. Всичко по-малко от това е плод на фантазии и желания.
    diamobg, ivan74 и spas.slavchev харесват това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1552

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    E т'ва чудо за последното денонощие ми е изхарчило 11,3 kWh - хол с една външна стена без външна изолация. От вътре има залепен 0.5см стиропор по стените и тавана, пода - паркет естествен. 26кв.м с 2,5м височина = 65 куб.м. и вратата към кухнята 10кв.м е отворена или леко притворена, но никога плътно затворена. Работи през ноща от 01 до 08 сутринта на 20 градуса, през останалото на 24-25 градуса - така поддържа температура около 22гр.


    А що се отнася до общата сметка за ток.... не знам вие как и колко "живеете" във вашите жилища, но при мен дори през лятото БЕЗ климатик нямам сметка под 100лв.

    А 200W на час средно ми харчат адаксите в спалнята и детската при минус 10 навън, които не бих заменил за никакъв климатик за отопление. Повече подробности има в съответната тема.

    ...ако се чудите какъв е климатика.... ами Осака ...монтиран лятото на далечната 2003г. но в интерес на истината вътре чарковете му са мицубиши или поне така пише на тях.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Pat; 21-01-16 в 16:28.
    VanDan и ruuni9 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1553

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Всяка зима излизат тези със сметки за ток с клими по-ниски от много от нас без отопление на ток. За Декември имам 55лв. за ток, като се отоплявам и ползвам топла вода на газ. Бас държа, че имат нередовни електромери. И при мен след като сложиха техен нов електромер отвън на дирека и сметката скочи.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1554

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ясно е, че климатика харчи ако правилно е оразмерен за да компенсира едни топлозагуби на помещението. Ако те са малки и той ще харчи малко и обратното. Една добра клима има КОП 5,5 при +7 градуса външна. Сега при -10 градуса колко КОП има зависи от Вида на климатика, влажност на въздух и др. фактори но да речем че са и останали средно 2,5 КОП. С една дума пренася 2,5 кв/ч топло енергия за вс. 1 кв ток изразходван. Ако стаята е с топлозагуби равняващи се на 1,2 кв, климата ще ти бута 500 вата ток . Всеки като знае с какви стени разполага не е много трудно да си сметне топлозагубите при Х външна и У вътрешна температура.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1555

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Две клими 30 лв това прави 115 вата на час на климатик. Около 0 С и под нулата как работят на такава консумация при зададени 22-24 С? Какво е това отопление със тия 115 вата не мога да разбера. 53 лв обща сметка, как живеете в тоя апартамент само климатици ли се ползват? Крушки, миялни, перални, телевизори, други уреди, кафе машини, бойлер (ако има, само той е 40 лв). 15 лв на климатик е абсолютно нереално.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-01-16 в 17:51.
    diamobg, kalcheff1, Jack Krauser и 3 други харесват това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1556

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Две клими 30 лв това прави 115 вата на час на климатик. Около 0 С и под нулата как работят на такава консумация при зададени 22-24 С? Какво е това отопление със тия 115 вата немога да разбера. 53 лв обща сметка, как живеете в тоя апартамент само климатици ли се ползват? Крушки, миялни, перални, телевизори, други уреди, кафе машини, бойлер (ако има, само той е 40 лв). 15 лв на климатик е абсолютно нереално.
    След като казват, може и да е така...

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1557

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Всеки сам си знае какви сметки плаща вкъщи след като се приберем се включва 1 лаптоп и 1 комп, 2 телевизора, само те ми гълтат по 350 вата на час минимум за др. да не говоря. При мен двете митсубишита за последния месец ми врътнаха 65 лв. ток като си беше студено през месеца, считам го за нормално.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1558

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    За пример съм дал плащане на сметка за Януари, което тук си е най-студения месец по принцип.
    За февруари ето:

    Информация за плащането:
    Дата/час: 07.03.2015 08:06:21
    Получател: ЕВН България Електроснабдяване
    Пояснение: Сметка за ток ЕВН
    Сума: 53.83 BGN

    Така че средно го давам по 30лв общо за два климатика. Отгоре имам комшии, но стаите не се отопляват вече, защото съединииха 2 апартамента (6 стаи) и 3-те не ги ползват зимата. Ако няма топлозагуби и климата е добра = малки сметки. Ако в моя апартамент набича Осаките, които са при родителите ми смятам че минимум 120лв ще ми е сметката. Тея климатици харчат и не топлят. 9-ката е с минимум 480 вата и едвам стопля 12кв стая при -5. И затова напролет ще се сменят с 2 Дайсекая 8 или Fuji LT
    Хм, само да попитам. Вие други електроуреди ползвате ли, освен климатици? А къпете ли се? На мен сметките за ток лятото, без да ползвам климатици, са около 70-80лв. Излиза, че няма смисъл да си правя изолация или да си сменям климатиците с по-хубави.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1559

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Не разбирам какъв точно е спора. Хората казват колко плащат, а вие се опитвате да ги убедите, че не е така. Има достатъчно статистики назад из темата, който иска да чете. На мен лично, препирни и глупости не ми се четат.
    Aleksandars, hawai76 и rosswen харесват това.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1560

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Малко

    Един бойлер на ток 3 кW, 80 литра за загряването му до изключване отива поне час. това означава в пари на дневна 3х0,22 лв = 0,66 лв. на нощна = 3х0.12= 0.36лв Не знам при вас как е, но при нас отиват поне два бойлера на ден. 4 човека сме (две жени) - и това е минимума. Та само той в идеалния случай ми е 30лв на месец. Друго което съм засичал - аудио-видео техниката -за 91 дни -> 222kWh което прави 41,44лв за 3 месеца или 13,8 лв на месец. До тук "нулата" ми е 44лв. Ами, пералня, готварска печка, хладилник и фризер, компютри, осветление.... а до отоплението още не съм стигнал

    Та затова ми е много чудно как хората "живеят" че се и топлят на ток за 40-50лв...
    dimkaraganchev и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе