Страница 183 от 372 ПърваПърва ... 133173181182183184185193233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,731 до 2,745 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2731

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Исках да покажа, че машина със сравнително нисък минимум 180-200 вата даже ми трябва и с по нисък за по топло време, при помещения с малки топло загуби работи много по икономично и с по-добър комфорт сравнявана с машини с минимум 380-400 вата. Панасониците поне каквото са дали като хар-тики за минимум си го спазват, докато едното ми хитачи на отопление е мин. 115 вата а той под 360 изключва, а това не е при мен само а при всички със същия модел. Затова питах дали 35wpc може да работи продължително на минимума, който са му дали от 250вата. При студени помещения няма значение толкова за комфорта и икономичноста ниския минимум, само за топли и добре изолирани!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2732

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Фужицуто поне в това отношение са го измислили. Искаш минимум 200w. свляш на 21° , искаш по-топла струя 250-280w. дигаш на 22-23 , искаш да бълва жега дигаш на 24-25. Естествено и условията трябва да са на лице. Само да го бяха написали в сервизното дане си играе толкова потребителя.
    Ако не беше толкова духовита low степента щеше да е перфектен , но можеби нямаше да сваля консумацията а и цената щеше да е друга. От quiet на low скача от 19-20db. на 32-33-34db. мерено на 1м. пред него. Как да не те е яд. Въпреки че на 4,5м. от него (където спим) звука на low пада на 21db.
    mystikalrs и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2733

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Най ме дразни три или пет минутен off. Да го направи един два пъти, но да зацикли така непрекъснато, това за мене означава слаби софтуеристи. Визирам в случая мицубиши хеви - 25zm-s. Да кажеш нещо помещението криво, не е темперирано, мебелите напреко, а то нищо не се пипа. Работи непрекъснато и в един момент се почва - изключва за 3мин и после включва, работи 10мин. и така до безкрай.
    Добре, че са написали с големи букви на капака INVERTER....
    Та за това са ми тея минимуми в главата.
    zxc0 и Stankov85 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #2734

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миланов,това е наистина кошмарно...
    " 3мин и после включва, работи 10мин. и така до безкрай" просто не биха ми издържали нервите .Имам чувството че съзнанието ми през цялото време ще бъде заето с отброяването на оставащите секунди до началото или края на всеки един цикъл.Така че вместо да почивам пълноценно аз ще гледам секундарника .Това е толкова натрапчиво и обсебващо,че на твое място отдавна бих се оттървал от въпросната машина.Не подценявай ролата на стреса в живота,колкото и тривиално да ти звучи.Един ден ще платиш висока цена за бездействието си.
    chepkata и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2735

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Чак пък кошмарно...не е. Но е доста досадно. Преди година две беше масова препоръка за.....спалня. За сега не виждам с какъв друг климатик може да се смени.
    Stankov85 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2736

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Чак пък кошмарно...не е. Но е доста досадно. Преди година две беше масова препоръка за.....спалня. За сега не виждам с какъв друг климатик може да се смени.
    Миланов предлагам една духалка 2.4kw
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2737

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз пък предлагам, да не цапате повече.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2738

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Аз пък предлагам, да не цапате повече.
    Съгласен съм.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2739

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Дааам, MHI 25zm-s, работи on/off, "надуването" е около 6 мин от 10 минутен on цикъл. И при 22, 23 и 24 градуса задание стайната си е 22,5...23. Държа го само на silent.



    535W,включен silent

    755W silent изключен.
    Снимките са след off.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от milanov; 17-02-18 в 19:12.
    Stankov85 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2740

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дааам,
    20180217_183439.jpg

    535W,
    Това коя машина е и на колко градуса е нагласена.

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2741

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Редактирах горният пост, вярно не се разбира за какво иде реч.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2742
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Преди година две беше масова препоръка за.....спалня. За сега не виждам с какъв друг климатик може да се смени.
    Има колега имааа , водят се к2у. Не се шегувам , мисля че там ще намериш това което търсиш!
    oska и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2743

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миланов, готов съм да се обзаложа, че всеки от тези 3 климатика, ще работи много по добре от твоето МИХИ. Обърни внимание на минимуми, максимуми и екстрите на първия. Обърни много добре внимание и на цените и ми кажи къде стои спрямо тях твоето "джилязо". ЦЪК , ЦЪК и ЦЪК.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2744

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    milanov,като го държиш на silent ще е така,просто при надуването няма как да разсее топлината.Малкия ми Samsung работи по подобен начин.Затова отначало докато се надува му давам макс вентилатор и 24-25 гр. задание.След 10-15 мин. като се успокои и минавам на Silent и вече се кротва на 220-230 в и работи без да спира.Ако обаче още отначало е на silent ,ще е в непрестанен он-оф.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2745

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Пробвано е всичко. Минималната работа на компресора е 10мин. Т.е. включи ли един път работи 10мин. Не е като да развърти до номинал за секунди и да свали на минимума и да закрета на 300W до края на десетминутния цикъл. Силента не ограничава турбината/вентилатора. Аз нямам 15мин, за да коригирам нещо, вече е изключил. Случва се да го излъжа да работи на минимум повече време, но трябва външната да е около +2° нито повече от+3...+4°, нито по ниска от 0°. Трябва да е бил на 22°, да вдигна на 26 и след минутка да сваля на 24°. При такова стечение на условия може да работи и 2-3 дена непрекъснато, но не трябва да достига заданието. Изключи ли поради стигане на заданието почва с циклите 5 почива, 10 работи.
    Stankov85 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе