Страница 2 от 109 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #16

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    И спестените 399 лв за 3 хубави маслени радиатора - ще са ви нужни!

    За къща с висок таван без изолация - за 1115 говоря - никаква икономия не прави от номиналната мощност - не гледай СОР изобщо! СОР не топли. Ако трябва - мощни конвенционални Дайкин по-добре, 18-ка примерно (те не ги водят 18 де).

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Как ли не се мъчат да ги пробутат тези Samsung. Ама хората вече се понаучиха. Но сигурно пак доста ще си ги накупят, дано за охлаждане вършат работа. Те поне да тръгнат, а не с грешките напред.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Сравнение между килограмите на три не-инверторни модела: 12-ка на Samsung, 7-ца и 12-ка на Midea.

    Samsung AQ-12FC - фреон R410a - 530 лв.
    Килограми вътрешно тяло - 8,4 kg.
    Килограми външно тяло - 28 kg.
    COP - 3,28

    Midea MSV1-07HRN1 - фреон R410a
    Килограми вътрешно тяло - 10 kg.
    Килограми външно тяло - 28,5 kg.
    COP - 3,61

    Midea MSV1-12HRN1 - фреон R410a - 600 лв.
    Килограми вътрешно тяло - 10,5 kg.
    Килограми външно тяло - 34 kg.
    COP - 3,63

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    За Самсунга какво да се каже-или добро ( само цената ) или нищо. Какво да ги коментираме тези данни,освен пак да се потвърди тезата,че самсунг и читав климатик са взаимно изключващи се понятия.Щом Мидея е по-добре технологично,какво да кажем друго?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #20

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Толкова ли са зле тия Самсунги, защото никой не каза една добра дума за тях?
    За 360-370лв. може да се вземе и климатик Нео 12, той по-добре ли ще се справя?
    Самсунг или Нео, спрял съм се на възможно най-евтиния, защото ще го ползвам за охлаждане, а до колкото знам всички климатици охлаждат, или бъркам нещо?
    Няма ли да може да стопля до - 3,- 4 градуса?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    С Неото проблемите са по-малко и са лесно отстраними .И ще топли по-добре от Самито.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #22

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Le Transporteur - Депрона е от рода на Фибран ,стереопор с голяма плътност и тънък . Използвах го като подложка- изолация . Посъветваха ме да не слагам дебел примерно фибран 20мм заради тежки мебели или друго . Върши страхотна работа и като вътрешна изолация . В панелката на родителите ми на тавана сложих 3мм на стените и пода 6мм . Хен не губиш място хем е добре . Не е като 20 или 50мм изолации но разликата е огромна.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #23

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    vanko68 Благодаря за предложението , във Варна на тази цена е 25 на Дайкин от тази серия , а подово-стенен ? ! Идеята ще се обмисли

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #24

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    На всички останали да споделя . Никога , повтарям никога не бих купил не що с марката самсунг . Там където работя има два от около година и половина и са ремонтирани поне 10 пъти и все още не работят като при поставянето . Изгаряха им я панел, я управление , я тотално спира . И електроника има доста също зле , ТВ , Плазма , малко ЛСД , ДВД всикчо наред дава фира .

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #25

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    abe priqtel az sam montajnik na klimatici.za taq ka6ta ti rqbvat 3 klimatika.vzemi si edin sreden klas klimatik koito 6te ti var6i perfektna rabota.v dvete stai sloji invertorni 12-juji,a v drugata edin tavanopodov 18,toi ima po golqm debit na vazduha i otvori spokoino koridora.problema s otoplenieto e re6en

    Mod.valen1: Спазвай правилата за писане във форума.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #26

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Какво исказване само Няма как да откажеш на предложението

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ако става въпрос за 1115,какво ли е имал "монтажника" впредвид с тези два инверторни 12-жужи ??? А че и таванноподов 18ка ? Не е ли прочел,че човека има ограничен бюджет?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #28

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравей, понеже съм на същите условия като теб и се отоплявам с климатици, мисля, че отговорът ми е най-ползотворен - предвид условията.

    Във къща строена 12 година съм, отоплявам две стаи -едната е 4,6/4,2/3м (3 метра тавани), другата е 3,8/4,4/3м, като голямата стая е без изолация със две външни стени и със стара двойна дървена дограма, а малката стая също е без изолация, но дограмата е пвц 5 камерна със к стъкло, има само една външна стена. Съседи кажи речи нямаме, отдолу няма никой, отгоре живее една баба, която топли само една стая.Абе въобще тотален студ, ако оставиш така апартамента без отопление може би ще стане 3-4 градуса вътре за 2-3 дена седене.
    Както и да е.В голямата стая имам Мидея 12 ка инвертор от най-евтините - обикновен АС инвертор с нисък КОП
    в по-малката съм с Мидея 9 ка ДЦ инвертор с по-висок коп.
    Докато външната температура беше около 0/ -1/-2 всичко си беше ОК, могат да поддържат каквато си искаш темп, дори 26-27 могат да я направят, но сега когато външната вечер е -10/-12 в София климатиците се зорят и в голямата стая 12 ката със зор докарва 20-21 градуса като е настроена на 24/25 градуса на макс духане, положението в малката стая е малко по-добре, може би заради по-добрата изолация, може би заради сравнително по-хубавия климатик.
    Проблемът обаче не е в това, че климатиците са Мидея - аз сматам, че работят много добре, оказва се, че при такива супер студове си е нужно преоразмеряване, така, че ако искаш да достигаш темп. над 23 градуса в студената зима взимай 15 ка или 18 ка, за да ти е наистина топло в студените зимни дни.

    Излиза, че мнението ми съвпада с отговорите на останалите, но има един извод, не се лъжи с много скъпи 9 ки с висок коп, а по-добре си вземи 12 ка и съответно 15 ка или 18 ка за по-голямото помещение, която да е сравнително добре.
    Тук идва въпросът, който и аз съм си задавал, дали да си купя инвертор Мидея или за същите пари неинвертор Дайкин например - аз лично не знам дали съм направил най-добрия избор, но определено на фона на разни 9 ки за по 350-400 лв, да си готов да дадеш 900-1000 лв е едно добро компромисно решение, макар че тук има хора, за които 1800 лв за 9 ка е стандарт.
    Само за инфо да каж, че същите климатици лятото при 36 градуса външна без проблем правят апартамента ледник, така, че едно е да ти трябва за охлаждане, съвсем друго е за отопление, все пак делта Т ти е доста по-голямо зимата.
    Поздрави.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #29

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Спират не защото са СЛАБИ(по номинал на +7*), а защото са ЕВТИНИ(спестено им е от топлообмениците и от другите чаркове) и полезната им работа спада рязко при застудяване - топлозагубите на помещението започва да надхвърля възможностите на машината! Тука е ключа за бараката: Не може инвертор японски и някаква китайска недомислица при еднакви номинали, на -7* да са с еднакво топлоотдаване? Тия данни защо не ги обявяват открито(с големи букви - подчертано ако може) до цената в магазина?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Не може да се каже за Мидеята,ако визираш нея,че е китайска недомислица.Вален1 беше постнал данни за теглото на нови модели Мидея и се оказа,че 7ца Мидея е с по-тежки тела от Самсунг 12.Така,че няма как да са спестили от чаркове и топлообменници.
    Другото за Мидея-това е джойнт-венчър между Тошиба,Кериър и Мидея с годишен оборот милиарди и около 5-6 млн.климатици.Не става да я слагаме в един кюп с Неота,Сангове,Елити,Келони и други правени на ишлеме недомислици.
    Не съм фен на Мидея.Евтини са заради работната ръка и милионното серийно производство.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 109 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе