Страница 4 от 109 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tih
    tih е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #46

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте, от вчера чета в този форум, но от толкова информация съвсем се обърках. Молбата ми е, да ми помогнете в избора на марка и модел за 2 бр. климатик за апартамент в нова ЖСК. Стаите са съответно 15 и 12,5 м2 при височина ~2,50 м. Пода е с ламинат, стените са с външна топлоизолация, изложението е юг-югозапад, а прзорците със с ПВЦ дограма. От прочетеното дотук съм се ориентирала към марките Fujitsu General, Mitsubishi electric и Daikin, но приемам всякакви съвети, тъй като тази сфера е извън моята компетенция. Предварително ви благодаря за помощта!
    А, и още един въпрос - за какво служат тези плазмени филтри и има ли някакъв смисъл от тях?


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #47

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Да те попитам първо редовния въпрос - какъв бюджет си заделил?
    Относно плазмените филтри - според мен има файда, но всеки си преценява дали си струва парите отгоре.

  4. tih
    tih е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #48

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ми парите не са от чак от такова значение, но все пак мисля за около 1500-1700 на бр.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #49

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Айде сега защитниците на "китайските недомислици", да подкрепите с таблички приказките. Какво става с консумацията и мощноста при +7/0/-7/-10/-15/-20* на въпросните? (конкретно нямах пред вид само Мидеа, но и те са в кюпа по мои наблюдения). Ако има някой и на моделите с големите килограми - за да се види черно на бяло.

    Дайте ги тия данни - не се срамувайте. Това мисля че една от големите заблуди - машините уж еднакъв номинал имат, но едната е 600лв, а другата 1600лв - клиента коя да купи? Задава си ли въпроса на -15* какви ще са стойностите? А за консумацията е другата заблуда: гледаш няква стойност на табелката(нямаш престава даже при какви условия е) и си правиш сметки без кръчмар.

    Тука е момента да споделите и колко често дефектират въпросната категория климатици?
    Не знам какви таблички трябва да ти рисувам,аз ти давам факти в реални условия бе пич,приеми че съм ти отговорил пак с по-горният ми пост.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #50

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    necata2, споко "пич". След като "не знаеш", не ми "рисувай". Реалните ти условия ги прочетох - ОК - не споря за тях.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #51

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    tih

    С 2 х Fujitsu 09 LD (плазма) - серията си ок., на -15гр. ще топлиш и коридори. Вписват се и в бюджета ти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #52

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tih
    Здравейте, от вчера чета в този форум, но от толкова информация съвсем се обърках. Молбата ми е, да ми помогнете в избора на марка и модел за 2 бр. климатик за апартамент в нова ЖСК. Стаите са съответно 15 и 12,5 м2 при височина ~2,50 м. Пода е с ламинат, стените са с външна топлоизолация, изложението е юг-югозапад, а прзорците със с ПВЦ дограма. От прочетеното дотук съм се ориентирала към марките Fujitsu General, Mitsubishi electric и Daikin, но приемам всякакви съвети, тъй като тази сфера е извън моята компетенция. Предварително ви благодаря за помощта!
    А, и още един въпрос - за какво служат тези плазмени филтри и има ли някакъв смисъл от тях?
    Мисля че климатик ELECTRA DUO 12/12 (едно външно и две вътрешни тела) ще ти свърши добра работа. Цената с монтажа излиза около 2100лв.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #53

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Да.., и като спре едното външно тяло (я, то било едно), тогава какво правим? Местим се, в кухнята заедно с бебето, че там ще се стоплим по бързо..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #54

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Очо,а какво пречи на двата климатика,които имам,да спрат външните тела?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #55

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Вероятността...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #56

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Да ти кажа верния отговор- надеждността. Ако се разсъждава като теб от по-горния ти пост,тогава едно VRV с едно външно и петдесет вътрешни тела изобщо не би трябвало да работи или пък да се избира като вариант за климатизиране. Защо ли си мисля,че е точно обратното. Това е най-съвременната и все повече предпочитана система дори и за домашни условия.Едно мулти спокойно можеш да го разгледаш като мини VRV.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #57

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Вероятността...
    Зарежи теория на вероятностите и се опитай да осмислиш предимствата. А те не са никак незначими - цена, енергоспестяване, удобство и време за монтаж. Е... можеби е минус че лишаваш себеси и съседите от възможноста да се наслъждавате на прекрасните тонове произвеждани от климатика. Или от запленяващата с уникалните си форми глетка на външно тяло. И представяш ли си какъв кеф когато те са 2, 3, 5....10 и всичките работят едновременно.......

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #58

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Остава и след тези съвети,които отправихте към хората да си слагат мултита и VRV,да си сложите и във вас.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #59

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Tih,
    При този бюджет и препоръката на Jackas - напълно я споделям.
    Ако не искаш климатици с плазмен филтър с идея да поспестиш малко - може да си вземеш и от 09 LCC, но се намират все по-трудно.

  18. tih
    tih е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #60

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Много ви благодаря за бързите отговори! Flint, Jackas, вече склоних на Fujitsu 09lcc или 09lcd (според каквото намеря из нашия вилает). Извинявам се на останалите, които дадоха други съвети. Сигурна съм, че и тяхните са не по-малко добри. Просто въпрос на избор.
    Ще ви пиша как се справят машинките щом ги тествам!
    Още веднъж, благодаря на всички ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 109 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе