Страница 3 от 109 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #31

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Спират не защото са СЛАБИ(по номинал на +7*), а защото са ЕВТИНИ(спестено им е от топлообмениците и от другите чаркове) и полезната им работа спада рязко при застудяване - топлозагубите на помещението започва да надхвърля възможностите на машината! Тука е ключа за бараката: Не може инвертор японски и някаква китайска недомислица при еднакви номинали, на -7* да са с еднакво топлоотдаване? Тия данни защо не ги обявяват открито(с големи букви - подчертано ако може) до цената в магазина?
    Не знам каква китайска евтина недомислица са тези Мидеи,но ще ти кажа какво топля с тях.Етаж от къща до Пловдив 52кв.с 1 мsg12 и 1 msv12 и двата са конвенционални.Вратите са отворени навсякъде имам изолация на на тавана и pvc дограма,та с тях подържам 24*,25*навсякяде знам,че им дават нормална работа до -7*,но е факт,че се справят и с -15*спокойно, може по рядко да изклочват ама си подържат темературата.Който не вярва го каня на гости да дойде с термометара сам да се убеди,дами пише на лични пиенето е от мен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #32

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    някаква китайска недомислица
    Ако имаш впредвит Мидеата си в ОГРОМНА грешка!!!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #33

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Не съм фен на Мидея.Евтини са заради работната ръка и милионното серийно производство.
    Забравяш милиони хора които не могат да си купят марково по една или друга причина.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    stoyan1960-Поста ми е изцяло в защита на Мидея.Просто не съм им фен,което не значи че ги отричам като dgenov

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #35

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ха-ха.
    топлозагубите ми са такива че дори ти да дойдеш с прехвалените си япончета ще умреш от студ...........

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    С япончетата отопляваме къде по-големи и студени промишлени халета,та теб ли?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #37

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    за 2006 г. Мидея имат 28 000 000 произведени единици стокооборот....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #38

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    за 2006 г. Мидея имат 28 000 000 произведени единици стокооборот....
    Което не доказва нищо,освен че са им евтини климатиците.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Кои са тези 28 млн.балъка,че да си купят Мидея само заради цената.На пазари като хамериканския и европейския са половината им продажби.Ако цената беше определяща,света щеше да е заринат със Сангове и Осаки, а не е ?!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Аз бих казал че балъците са тези дето дават една шапка пари за техника за която след 3 години няма да има нито платки нито модул и кво ли не. Докато за смотаната според вас мидея има дори за първите им модели. Ама на повечето кво ви пука за за клиентите важна е печалбата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #41

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Това пък от къде го взе? 2/3 от продажбите на китайски климатици са за вътрешния китайски пазар,Мидея не е изключение.Американския
    пазар на климатици е основно прозоречни и канални климатици,където цената е определяща.LG 7 години бяха номер едно по продадени домашни климатици,и какво стана-появиха се китайците,които ще са номер едно,докато ги минат индийците.Което не пречи Career да са номер едно по продажби/оборот/на климатична техника докато ги минат Дайкин,които им дишат във врата.Китайците продават евтин продукт с ниска принадена стойност и тази криза ще ги удари най-тежко,даже и вътрешния пазар няма да ги спаси.Преди 2 год. 20 % от произведените китайски климатици останаха непродадени и фалираха много китайски фирми,вкл.Келон/купени от Хаер/,Хуалинг/купени от Мидеа/,но сега кризата е много голяма и много от големите производители,набълбукали се с големи кредити с надеждата пазарът да расте както растеше последните 10 години ще фалират и никой не е застрахован.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Не става въпрос за климатици,а за 28 млн единици стокооборот.Това включва духалки,съдомиялни,чилъри,вентилатори,хладилници и около 5-6 млн климатика.Влез в сайта на Мидея и чети за ИЗНОСА,без значение накъде е.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #43

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Айде сега защитниците на "китайските недомислици", да подкрепите с таблички приказките. Какво става с консумацията и мощноста при +7/0/-7/-10/-15/-20* на въпросните? (конкретно нямах пред вид само Мидеа, но и те са в кюпа по мои наблюдения). Ако има някой и на моделите с големите килограми - за да се види черно на бяло.

    Дайте ги тия данни - не се срамувайте. Това мисля че една от големите заблуди - машините уж еднакъв номинал имат, но едната е 600лв, а другата 1600лв - клиента коя да купи? Задава си ли въпроса на -15* какви ще са стойностите? А за консумацията е другата заблуда: гледаш няква стойност на табелката(нямаш престава даже при какви условия е) и си правиш сметки без кръчмар.

    Тука е момента да споделите и колко често дефектират въпросната категория климатици?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #44

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Задава си ли въпроса на -15* какви ще са стойностите? А за консумацията е другата заблуда: гледаш няква стойност на табелката(нямаш престава даже при какви условия е) и си правиш сметки без кръчмар.
    Относно консумацията, поне за моята машина информацията на "табелката"бе вярна :Ел.конс. отопл.:0.31-0.7-1.29 Kw.
    Моите замервания го потвърдиха - 0.3kw харчи при 7* , 0.7kw при -15 1.29kw при максимални обороти.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #45

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    zaqza, не за Дайкините беше идеята ... пазара натиска да се произвеждат евтини стоки=ниско качество - това е жалкото. Преди малко един клиент сподели че търговците не му искат продукцията(хубаво че била с високо качество ама ... скъпа), та се налага да си променя асортиментите в тая посока. На къде върви света ...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 109 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе