Страница 2 от 238 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Трябва да ти го монтира човек с опит и познания а най добре е да е оторизиран техник. И това е допълнителна екстра която ще трябва си я заплатиш. Нагреватели има специални дренажни се казват има с дължина от 1 до 3метра и мощност от 120 и повече вата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #17

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Трябва да ти го монтира човек с опит и познания а най добре е да е оторизиран техник. И това е допълнителна екстра която ще трябва си я заплатиш. Нагреватели има специални дренажни се казват има с дължина от 1 до 3метра и мощност от 120 и повече вата.
    Аз и не искам да си го монтирам сам - най-мразя специалистите по всичко. Ясно ми е, че е екстра и че трябва да си я платя - горе-долу колко струват тези дренажни нагреватели и с каква мощност трябва да си взема?
    Много благодаря.

  4. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #18

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    И къде е това ДАЙКИН FTX 35J za 1050 лв. че искам и аз да си купя

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #19

    Помощ за избор на климатик!

    Здравейте!Първо успешна нова година на всички!Предполагам/защото съм нов във този форум/ тази тема е пускана много пъти/надявам се няма да подразня никой тук/,но мисля,че всеки случай е индивидуален и за това се престраших да драсна няколко реда .Ето и моят случай.Живея в къща близо до гр.Русе.Дограмата е сменена с ПВЦ имам вътрешна изолация/със тенденция да направя и от вън/разполагам с локално отопление на въглища/от което съм доволен/.Въпроса ми е следния:Желая да сложа климатик в едната стая която е 16кв.м. или 40куб.м. както и да отварям вратата на кухнята който е 12кв.м. или 30куб.м. като за сега смятам да използвам климатика за времето когато парното не работи/а именно когато станем от сън докато се гласим за работа а детето за градина и вечер до като запаля парното и през лятото за охлаждане-това е идеята на първо четене но ако ми хареса този вид отопление може да минем на основно такова/Желая климатика да е колкото е възможно по-качествен естествено съобразен с бюджета с който разполагам/имам излишни 1100лв. /въпросът е дали климатика да е инвертор или конвенкционален,колко мощен,каква марка и т.н.Предполагам във форума има хора от Русе и могат да ме насочат към фирми които да ми вземат паричките /а и да свършат работа естествено/На първо четене без проучване това http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...tsu/asy-12usb/ или това http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...u/asya-12-lgc/ Не знам дали съм бил достатъчно изчерпателен ако възникнат въпроси ще уточнявам допълнитено.Ами за сега толкова успешна седмица.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Помощ за избор на климатик!

    За парите си добре си се ориентирал,като марка и модели.Друг вариант са климите втора ръка,но незнам какъв е изборът в Русе,а и дали е приемлив за теб.За преходните сезони може и конвенционална машина,защото при високи температури и повечето инвертори бачкат on\off.Но пък нали има и вариант да ти хареса такова отопление,така че...

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #21

    Re:Помощ за избор на климатик!

    При всички положения ако си вземеш конвенционален климатик няма да бъдеш въобще очерован и ще си останеш на твърдо гориво Успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #22

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Благодаря за бързите отговори!За климатик втора употреба не може да става и дума!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #23

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Вземай 12LGC, имам ги и двата модела разликата е огромна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #24

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    Вземай 12LGC, имам ги и двата модела разликата е огромна.
    Всъщност 12UC и 12USB имат огромна разлика( втория е по-мощен)
    Преди около месец монтираха у сестра ми 12USB , който при външна температура 2гр. на средна скорост на вентилатора прави 52гр. на изхода. Не съм го мерил как се дързи при по-ниски външни температури,но при първа възможност ще го направя.Според мен климатика е чудесен( при не много ниски външни температури)
    ПП цената с монтажа беше 830лв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #25

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan_v
    Всъщност 12UC и 12USB имат огромна разлика( втория е по-мощен)
    Всъщност нямат разлика:
    Fuji RS-12UC - http://www.fujielectricbg.com/articl...eID=36&prod=77
    General ASH12UB - http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eneral/ash12ub

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Помощ за избор на климатик!

    продавачите дават разлика за USB и UB май само модела - аз ги разглеждах докато избира за мен, в интернет това усб така и не го намерих в католзите имат модел със завишени характеристики no не се сещам какво беше.

    та до русенеца - ако ще го ползваш само като духалка да отопля преди да станеш огледай ръководствата за работа ще има ли как да го програмираш да ти одухва преди да станеш, таймери и там подобни. не съм имал фужитсу но съм взел йофтин дайкин, каквото и да вземеш ще го чуваш, въпреки че се изненадах колко тиха е машината.

    усб-то ако прави това което обещава е ок, и ако не го ползваш постоянно няма смисъл да ръсваш кинти отгоре. ако си мислиш че в големите студове в русе ще палнеш климата и ще те стопли - няма да стане, аз съм в силистра и тия нашите мъгли+студове тук озорват машинките.
    а бе реално ако имах как да съм с парно щях да скътам паричките за още един сезон.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #27

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    Вземай 12LGC, имам ги и двата модела разликата е огромна.
    +1 за Fujitsu 12LGC

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    истина или самовнушение,но.....................вече 5 дена ползвам ftx71gv ,а имам и ftyn35,та големия топли(и двата са преоразмерени единия в 100 куб.м.,а другия в 40 куб.м.)в пъти по-добре.та внушавам ли си или инвертора наистина е по-по-най.чак такава разлика в топленето не очаквах.не съжалявам за всеки лев(от 2100лв. с монтажа)дадени за инвертора и другата година или тази слагам още 2(по-мали ftx50) в къщи...............ВЕЧЕ НАИСТИНА ПРОГЛЕДНАХ.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    истина или самовнушение,но.....................вече 5 дена ползвам ftx71gv ,а имам и ftyn35,та големия топли(и двата са преоразмерени единия в 100 куб.м.,а другия в 40 куб.м.)в пъти по-добре.та внушавам ли си или инвертора наистина е по-по-най.чак такава разлика в топленето не очаквах.не съжалявам за всеки лев(от 2100лв. с монтажа)дадени за инвертора и другата година или тази слагам още 2(по-мали ftx50) в къщи...............ВЕЧЕ НАИСТИНА ПРОГЛЕДНАХ.
    Просто преоразмеряването при 71-цата е огромно и поради това той духа на по-малка степен по-горещ въздух което води до едно усещане за отопление с радиатор или калорифер които обаче поддържат зададената температура без затруднение и особено духане.Това води до голям комфорт.Преоразмеряването е по БГ стандарт, по японския стандарт за 30 кв.м./76 кб.м. дават климатик с номинал 6.3 кв до 7.1 японците.Разбира се това с цел да поддържа 25-26 градуса дори при -15 -20 градуса под нулата.

    Ще достигнеш до още прозрения и ми се струва, че едно от тях ще е че климатиците с нисък минимум(имам опит само с фуджи/дженерал) създават по добър комфорт без температурни колебания, което е основната цел на инвертора.


    DUNDURMA с обяснения не става, трябва да се почувства.Колкото и да бяха ми обяснявали/убеждавали тук или в друг форум за комфорта от ниския минимум нямаше да разбера.Трябва да се усети.А пък и все пак е обяснено.Повече подробности от собствениците на саньо и тошиба в този форум. Нека и те си кажат личното мнение, макар, че като гледам КАСАП-а с 3 саньота...едва ли има нужда от повече разяснения...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #30

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,

    поизчетох темите и се спрях на Fuji 12 LDC, става дума за хол 27 кв. две външни стени, 5см изолация, но е страхотен студ (няма съседи отгоре/отдолу). Стандартно е около 10 C тези дни (като в съседната 11кв стая се поддържа >22C).

    Въпросите са ми следните:
    1. Избрания климатик ще стигне ли.
    2. Препоръчайте фирма за закупуване/монтаж
    3. Има ли полза от плазмения филтър.

    този същия климатик ли е : http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb12ld-plasma ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 238 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе