Страница 52 от 238 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #766

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Правилно си се ориентирал, изолацията е може би най-важния фактор да комфортно и икономично отопление.На външната стена на стаята салагаш изолация и не само на стените към балкона, а на всички външни, ако имаш възможност.Тези отдавани мощности са при +7 градуса, и не са много обективен критерий, при -15 ПАНАСОНИКА ще има сходно и по-ниско топлоотдаване от LD, въпреки, че е по-мощен.
    http://www.fgeurofred.co.uk/default.asp?docId=12663 ето на ЛЖС, ето за ПАНАСОНИК http://www.kaelte-bast.de/de/dokumen...andgeraete.php в сервизните ще намериш данни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #767

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Илия, нещо специално за теб....Мога да ти давам още десетки примери...
    Сашо аз съм техник човек и гледам какво пише максимална отоплителна мощност 8 KW консумирана мощност 2 KW или това прави COP точно 4 как става 4.75 че и на горе това не ми е ясно

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #768

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    И защо на максимална гледаш КОП-а.Я виж европейците какъв КОП имат на максимално топлоотдаване.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #769

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    И защо на максимална гледаш КОП-а.Я виж европейците какъв КОП имат на максимално топлоотдаване.
    спор за това няма просто давам пример че въпросният COP варира в зависимост от външната температура и топлоотдаването

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #770

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Илия, хубаво техник си, но май тези неща нещо ти се иска да ги гледаш както ти е удобно. Имаш минимално, номинално и максимално топлоотдаване. Същото е и при консумираната електроенергия. Тези стойности които виждаш на COP са при номинално топлоотдаване. Ако на твоето фуджицу сметнеш колко му е копа при максимално топлоотдаване, ще ти се приплаче...Винаги съм се чудил, защо при европейските, даже и в сервизните не им дават тези стойности на консумацията....Току, що гледах на LGC-то, същата работа...

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #771

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Илия, хубаво техник си, но май тези неща нещо ти се иска да ги гледаш както ти е удобно. Имаш минимално, номинално и максимално топлоотдаване. Същото е и при консумираната електроенергия. Тези стойности които виждаш на COP са при номинално топлоотдаване. Ако на твоето фуджицу сметнеш колко му е копа при максимално топлоотдаване, ще ти се приплаче...Винаги съм се чудил, защо при европейските, даже и в сервизните не им дават тези стойности на консумацията....Току, що гледах на LGC -то, същата работа...
    знам 12 LGC при 5,6 KW топлоотдаване консумира 1,99 kW или COP под 3 или 9А максимален ток при 09 LCC е още по зле този COP 5.3 KW при 8.5 А ток или почти еднакви...

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #772

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Сашо аз съм техник човек и гледам какво пише максимална отоплителна мощност 8 KW консумирана мощност 2 KW или това прави COP точно 4 как става 4.75 че и на горе това не ми е ясно
    след като си техник колата си колко време я караш на 8000 оборота

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #773

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Само ТОШИБА крепят КОП-а около 4 при максималното топлоотдаване и то при малките машини на V серия.А, и ХИТАЧИ при SX8.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #774

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Илия, ето ти още нещо...това е извадка от класацията на ECCJ в Япония (Ако не знаеш какво е ECCJ, питай...). Тук са подредени най-добрите 4.0 kW машини според това какви параметри имат. Не се обиждай, но твоето LGC има по малък COP от почти 99% от изброените в класацията.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #775

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Илия, ето ти още нещо...това е извадка от класацията на ECCJ в Япония (Ако не знаеш какво е ECCJ, питай...). Тук са подредени най-добрите 4.0 kW машини според това какви параметри имат. Не се обиждай, но твоето LGC има по малък COP от почти 99% от изброените в класацията.
    Не се обиждам но не само моето LGC ще е извън тази класация и много други по скъпи европейски модели също ще са извън нея

  13. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #776

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Сашо 4 киловата на охлаждане ана отопление са си в повече

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #777

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Не се обиждам но не само моето LGC ще е извън тази класация и много други по скъпи европейски модели също ще са извън нея
    За тези думи си много прав!!! Само ще ти дам едно примерче...Имам японски климатизатор, модел 1998 година, на хладилен агент R22 и COP-му е по голям от на твоята машина. Хайде, Наздраве!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    30
    #778

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Правилно си се ориентирал, изолацията е може би най-важния фактор да комфортно и икономично отопление.На външната стена на стаята салагаш изолация и не само на стените към балкона, а на всички външни, ако имаш възможност....
    ....при -15 ПАНАСОНИКА ще има сходно и по-ниско топлоотдаване от LD, въпреки, че е по-мощен.
    @edi1 Много благодаря за линковете. Ще ги разгледам по-късно на спокойствие.
    Изолация ще правя, но малко по-нататък, при следващ ремонт може би. При мен ще трябва само на стените към терасите, другите се падат вътрешни.
    Щом при ниски температури Панасоник-а е същата работа, че и по зле - явно към момента това е решението - Fujitsu LGC07 + LDC09. Има още доста време докато ги сложат, първите им тестове ще бъдат как охлаждат през лятото
    Има ли някой, който е чел темата досега и да е на друго мнение?
    И един (може би) последен въпрос, който в никакъв случай НЕ искам да излезе като твърдоглаво заяждане, особено с Kasap , но все пак - има ли и каква е опасността ако сложа 12ЛДЦ в 18квадрата хол? Просто искам да знам какви са негативите на преоразмерения климатик - ще се развали ли, ще работи повече като on-off, а не като инвертор ли...? Пак казвам - не се заяждам с никого, просто питам
    Айде че след малко иде ракиено време

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #779

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    За тези думи си много прав!!! Само ще ти дам едно примерче...Имам японски климатизатор, модел 1998 година, на хладилен агент R22 и COP-му е по голям от на твоята машина. Хайде, Наздраве!
    Добре все пак да питам защо ? Защо в Европа климите са с такива параметри до някъде има монопол на японските фирми на климатичният пазар . Аз гледах параметрите на Fujitsu за Нова Зеландия еми там са с много по добри параметри от предлаганите в Европа като се има предвид мащаба на пазара в Нова Зеландия и този на Европа няма логика просто....

    p.s гледах и Fujitsu нови на 100волта продавани от Димели еми същите пластмаси същите винтчета и външни тела същият завод така и не разбрах от къде идва тази разлика в COP-a от управлението ли ? или компресора е друг ?

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #780

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    @Pazzobg Правилно си се ориентирал. Ще работи в он-оф, но заради по-високия минимум, не заради по-високия номинал. Респективно, ще прави повече разход и по-малко комфорт

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе