Страница 12 от 238 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #166

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За Булклима Велико Търново става въпрос и май наистина ще взема да се обадя на шефа им,а дупката стана така защото от горе минава кабел,отдолу уцелиха на арматура,ма как да е минаха през нея...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #167

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Хубаво грозно,това е крайния резултат
    Ами първо честито и дано да те топли.

    Верно е, че тези от БУКЛИМА е можело да се постараят малко повече, па и тръбния път хич не ми се види толкова дълъг.
    Подкрепям Еди, макар и да съм доста резервиран, че нещо ще се получи.Вчера си беше студено доста и може да няма проблеми, от опит го казвам. Та опита ми е -миналия януари и на мен ми монтираха без вакуумиране две клими /че баш за мой късмет точно предния ден им се беше повредила вакуммпомпата / едни момченца. Че едното момченце е и един виден монтажник тука , даже беше списувало много подробно точка по точка баш у те тоя Форум какъв трябва да е правилния монтаж , да се чудиш да се смееш ли или да плачеш, да вярваш или не.

    п.с.1 Просто не е трябвало да плащаш монтажа
    п.с.1 Има една тема във форума за снимки на монтажи.Няма да е лошо, ама хич даже да пуснеш тея снимки там и да споменеш естествено чие дело е монтажа.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #168

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    На мене кабела ми накърнява естетиката повече. Можеха да го подведат с пакета и да се спусне по стената от ляво...

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #169

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    За Булклима Велико Търново става въпрос и май наистина ще взема да се обадя на шефа им,а дупката стана така защото от горе минава кабел,отдолу уцелиха на арматура,ма как да е минаха през нея...
    Дупката можеше да е по-близо до стената и да сложат пвц канал 2м. е около 5лв....Както и да е .
    Ако ги викаш, да махат този фреон, да вакоумират поне 15мин. и да наливат нов по везна

    Момчета, айде стига толкова, че му почернихме и деня и радоста на човека..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #170

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    При новите фриони вакумирането не било задължително и продухването било достатъчно,и ефекта бил еднакъв както вакумирането.Това ми го газа шефа от Търново ей сега...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296219780[/time]_________________________________________________


  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #171

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То явно и шефа на клона е за смяна, като гледам какви ги е наприказвал.Явно знае повече от производителите, дето се пенят да пишат разни инструкции за монтаж.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #172

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Висенето на кабела да е проблема Дупката не може да е по към стената,защото външната стена не равни с вътрешната и почва малко по-отпред,това е максимума.И това,че не са вакумирали до какви точно последствия може да доведе ?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #173

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Може и до никави да не доведе, може до малки, но може и до големи, ако е влязла влага в системата и са намалили фреона, като са продухвали.Поне докато имаш гаранция, нямаш грижи.топли ли добре машината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #174

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами добре топло,работи около 1,30 вече,но ми се струва,че външното тяло е малко шумно,не знам колко шумно трябва да е по принцип...

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #175

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Като ти загрее добре помещението, ще паднат оборотите на външното и ще стане по-тихо, ама му трябва малко повечко време.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #176

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ей сега звънях и до Булклима София и от там ми казаха,че при тръбен път по-къс от 4м нямало нужда от вакумиране и при положение,че става въпрос за моментален монтаж,защото вакумиране също се правело когато са поставени тръбите и са стоели няколко дни да се острани влагата...

    П.С. мисля,че за сега повече няма какво да направя...
    П.С.2 Ей сега прочетох темата Задължително ли е обезвъздушаването на климатика? И там на него му казали пък,че само с новите фреони се обезвъздушавало...секи лъже и маже си ***** мамата!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #177

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Поредната глупост, явно е повсеместна.Никъде в монтажната инструкция не пише, че при една дължина се вакуумира, а при друга не.Вакуумирането си е задължително при всеки монтаж.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #178

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Ей сега звънях и до Булклима София и от там ми казаха,че при тръбен път по-къс от 4м нямало нужда от вакумиране и при положение,че става въпрос за моментален монтаж,защото вакумиране също се правело когато са поставени тръбите и са стоели няколко дни да се острани влагата...

    П.С. мисля,че за сега повече няма какво да направя...
    Мдамммм, добавям в списъка си още един доставчик, от когото никога не бих купил климатик.

    п.с. ЗЗП ти дава право да върнеш стока в седемдневен срок, ако ти се занимава ....

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #179

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    mastahkillah първо честито и дългосрочна безаварийна работа на климатика, обаче вчера изрично те предупредиха да не ги пускаш без вакуум помпа и да ти пуснат поне 3м. тръбен път, а какво е станало сега. Естетика никаква, висят кабели, няма ПВЦ канал, не са вакуумирали системата, не са ти сложили поне 3м. тръби, даже гофрата за летния конденз си виси ей така. Всичко е било направено на бързо и да си ходим на топличко в офиса

    Към модераторите: мненията от тази и предната страница не е ли по-добре да са в раздел "Въпроси свързани с монтажа"/"Вашите снимки"

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #180

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Чудя се ние, лаиците с какво ли право даваме мнения и оценки, кои сме ние????

    Нека се изкаже някой вносител или монтажник, професиоаналист , може пък и да грешим
    Ха дано дочакаме

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 238 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 23:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 17:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе