Страница 3 от 238 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #31

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.



    Ще достигнеш до още прозрения и ми се струва, че едно от тях ще е че климатиците с нисък минимум(имам опит само с фуджи/дженерал) създават по добър комфорт без температурни колебания, което е основната цел на инвертора.
    [/quote]

    джъсти,би ли ми разяснил по-подробно тези твои думи защото все пак съм лаик и тепърва уча.т.е. не разбирам това за ниския минимум.благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #32

    Re:Помощ за избор на климатик!

    А какво ще кажете за колебанията на тока?При нас често се случва в контактите да е 180 волта без да включвам нищо .За това ме посъветваха/от фирма която продава тези климатици/да вземa конвекционалния заради многото електроника на другия.
    "ако си мислиш че в големите студове в русе ще палнеш климата и ще те стопли - няма да стане"
    По принцип и аз съм на това мнение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #33

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За преходните сезони може и конвенционална машина,защото при високи температури и повечето инвертори бачкат on\off.
    Факт е, че когато топлозагубите в помещението са по-малки от минималната мощност на инверторния климатик, той спира и работи on\off.
    Факт е че в преходните сезони топлозагубите са ниски.
    Обаче изводът който по-горе е направен от тези факти е пълна дивотия "може конвенционална, защото..." Как може да се сравнява изобщо, 4kW отделяна топлинна мощност (преходен сезон външна темп. ~ 5-7*C) на конвенционална 12-ка, със минималната мощност на добър инвертор 0,3-1,3kW???

    Още една тема за размисъл ще ти дам shishkov78. Ако приемем пост #1 за задание, то там пишеш, че ще използваш климатика да топли за кратки периоди след ставане сутрин и след връщане у дома вечер. Значи ли това, че на тебе ще ти е необходимо възможно най-бързо затопляне в тези моменти? Как мислиш, дали максималната мощност от 5,6kW на инверторния 12LGC няма да стопли по-бързо от непроменящите се 4 kW мощност на конвенционалката?
    Не мога да коментирам спадането на отделяните мощности със спада на външните температури, но ефикасността на инвертора в това отношение със сигурност е по-добра.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Не само по-добра, а много по-добра е ефикасността на инвертора при ниски температури, както правилно отбеляза колегата.Пада на топлоотдаването при ФУДЖИЦУ и СИЕ е голям - 12USB при -7 отдава 1650 вата, а 9-ката слиза на 1150 /това го гледах в тяхно сревизно/, което говори, че инвертора при всички положения е за предпочитане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #35

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA

    Ще достигнеш до още прозрения и ми се струва, че едно от тях ще е че климатиците с нисък минимум(имам опит само с фуджи/дженерал) създават по добър комфорт без температурни колебания, което е основната цел на инвертора.


    джъсти,би ли ми разяснил по-подробно тези твои думи защото все пак съм лаик и тепърва уча.т.е. не разбирам това за ниския минимум.благодаря предварително.
    по-ниският минимум означава, че по-рядко ще се включва и изключва и затова е по-комфортно



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294766940[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ivanpet
    Здравейте,

    поизчетох темите и се спрях на Fuji 12 LDC, става дума за хол 27 кв. две външни стени, 5см изолация, но е страхотен студ (няма съседи отгоре/отдолу). Стандартно е около 10 C тези дни (като в съседната 11кв стая се поддържа >22C).


    Въпросите са ми следните:
    1. Избрания климатик ще стигне ли.
    2. Препоръчайте фирма за закупуване/монтаж
    3. Има ли полза от плазмения филтър.

    този същия климатик ли е : http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb12ld-plasma ?
    да, същото е. Аз имам точно същия хол - 27 квадрата и съм с три външни стени (съседи имам само отдолу) - топли си идеално и нямам забележки. Плазменият филтер е уникален - когато готвиш и остане гаден мирис в стаята, плазмата го разкарва за 3-4 часа. В този форум избягват да препоръчват фирми за монтаж, защото повечето драскащи тук бачкат в такива фирми

    Единственият проблем при мен беше и е, че след като веднъж замръзна климатика, вече дрънчи и вибрира сериозно, вярно не постоянно, но е супер неприятно, така че се замисли по този въпрос все пак това са си едни 1700-800 кинта и би следвало да си получиш това, за което плащаш.

    И още нещо - моят Фуджицу, а май и всички останали се правят в Китай, така че ако очакваш мейд ин Джъпен, ще останеш уеееекинко разочарован

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #36

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivanpet
    Здравейте,

    поизчетох темите и се спрях на Fuji 12 LDC, става дума за хол 27 кв. две външни стени, 5см изолация, но е страхотен студ (няма съседи отгоре/отдолу). Стандартно е около 10 C тези дни (като в съседната 11кв стая се поддържа >22C).

    Въпросите са ми следните:
    1. Избрания климатик ще стигне ли.
    2. Препоръчайте фирма за закупуване/монтаж
    3. Има ли полза от плазмения филтър.

    този същия климатик ли е : http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb12ld-plasma ?



    За твоето помещение бих взел един дайкин FTX50GV http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv , но ако държиш на плазма филтъра, то ето твоят http://www.fujielectricbg.com/articl...?ArticleID=201 климатик който доскоро беше на промоция за 1500 лева с включена доставка и монтаж(обади се и питай сега дали е още толкова или и ма друга цена). И двата си струват парите, дайкина малко по-мощен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #37

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one

    Единственият проблем при мен беше и е, че след като веднъж замръзна климатика, вече дрънчи и вибрира сериозно, вярно не постоянно, но е супер неприятно,
    Какво имаш в предвид с това замръзване? Че веднъж е замръзнал (до каква степен) и след това постоянно си бртъмчи повече? Дори при +0 и сухо време ти трака?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #38

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify



    За твоето помещение бих взел един дайкин FTX50GV http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv , но ако държиш на плазма филтъра, то ето твоят http://www.fujielectricbg.com/articl...?ArticleID=201 климатик който доскоро беше на промоция за 1500 лева с включена доставка и монтаж(обади се и питай сега дали е още толкова или и ма друга цена). И двата си струват парите, дайкина малко по-мощен.
    1. Кой от трите ще ми свърши работа - 12ката предполагам?
    2. ASHB12LD == RSB-12LDC ?
    3. Приемам предложения за монтажна фирма на ЛС

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #39

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Какво имаш в предвид с това замръзване? Че веднъж е замръзнал (до каква степен) и след това постоянно си бртъмчи повече? Дори при +0 и сухо време ти трака?
    не знам до каква степен е бил замръзнал - имаше лед под него и вътре във външното тяло, идваха от фирмата и го размразиха. Сега не бръмчи, като когато беше леден - тогава не се траеше, но когато вдигам температурата пак си дрънчи здраво. Например днес, като му вдигнах градусите от 20 (на толкова си седи по принцип, когато ме няма) на 23, дрънча здраво поне 10 минути. Под дрънчене нямам предвид усливащата се струя въздух, а истинско боботене и то силно - не е много приятно.....

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Факт е, че когато топлозагубите в помещението са по-малки от минималната мощност на инверторния климатик, той спира и работи on\off.
    Факт е че в преходните сезони топлозагубите са ниски.
    Обаче изводът който по-горе е направен от тези факти е пълна дивотия "може конвенционална, защото..." Как може да се сравнява изобщо, 4kW отделяна топлинна мощност (преходен сезон външна темп. ~ 5-7*C) на конвенционална 12-ка, със минималната мощност на добър инвертор 0,3-1,3kW???

    И къде видя лицето IMonev да сравнявам инвертора с конвенционалния?А че вадиш от контекста някакви твои умозаключения...И този опит за цитат-като съзнателно си изпуснал една буква и,която променя контекста напълно ''може и конвенционална...''-сети ли се?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #41

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one
    не знам до каква степен е бил замръзнал - имаше лед под него и вътре във външното тяло, идваха от фирмата и го размразиха. Сега не бръмчи, като когато беше леден - тогава не се траеше, но когато вдигам температурата пак си дрънчи здраво. Например днес, като му вдигнах градусите от 20 (на толкова си седи по принцип, когато ме няма) на 23, дрънча здраво поне 10 минути. Под дрънчене нямам предвид усливащата се струя въздух, а истинско боботене и то силно - не е много приятно.....

    Климатика е такъв, но и монтажниците са ти били такива.Виж в темата размразяване има една снимка на тошиба дайсекай монтиран в Швеция на стената на една къща.Дори и дайсекая има сложени тампони, но това са шведските фирми и монтажници, а не Бг дерибеи чийто редовен отговор е:"за този климатик не е необходимо да се слагат тампони".Рещението е тампони и лек наклон 1 до 2 милиметра на климатика назад и надясно, за да не се събира лед под компресорната част на външното тяло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #42

    Re:Помощ за избор на климатик!

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    И къде видя лицето IMonev да сравнявам инвертора с конвенционалния?А че вадиш от контекста някакви твои умозаключения...И този опит за цитат-като съзнателно си изпуснал една буква и,която променя контекста напълно ''може и конвенционална...''-сети ли се?
    Чекай, чекай малко. Твоята теза не сравнява типа на машините, но за сметка на това смислово сравнява отделяните мощности и начина им на работа в преходните сезони. Изпуснатото "и" не променя смислово нищо и факт е, че съм го пропуснял, но несъзнателно. Извинявам се за което. Черпя виртуална бира и ще пия една реална

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #43

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Климатика е такъв, но и монтажниците са ти били такива.Виж в темата размразяване има една снимка на тошиба дайсекай монтиран в Швеция на стената на една къща.Дори и дайсекая има сложени тампони, но това са шведските фирми и монтажници, а не Бг дерибеи чийто редовен отговор е:"за този климатик не е необходимо да се слагат тампони".Рещението е тампони и лек наклон 1 до 2 милиметра на климатика назад и надясно, за да не се събира лед под компресорната част на външното тяло.
    говорих с тях за тампони, но ми казаха, че нямало особена полза от тях - и те замръзвали и ефектът, който се очкава от тях точно в зимните месеци бил горе-долу никакъв. Не зная дали е вярно, но така ми казаха и сега съм в дилема дали да си сложа - не че ми дреме за 60-те кинта, които ми поискаха, но най-мразя да хвърлям пари на вятъра.
    П.С. Ако се направи с лек наклон надясно там има ли дупки през които да изтича - не мога да го погледна отдолу, понеже е на 4-ия етаж. Иначе както казах климата е супер за топлене и обезмирисяване с плазмата

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #44

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    60 лв. за комплект тампони така ли?Ако е така тези са

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #45

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моля дайте мнение за покупка на климатик за стая 43куб.м. панел ,имам следните предложения от варна клима:
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 238 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе