Страница 4 от 238 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one
    говорих с тях за тампони, но ми казаха, че нямало особена полза от тях - и те замръзвали и ефектът, който се очкава от тях точно в зимните месеци бил горе-долу никакъв. Не зная дали е вярно, но така ми казаха и сега съм в дилема дали да си сложа - не че ми дреме за 60-те кинта, които ми поискаха, но най-мразя да хвърлям пари на вятъра.
    П.С. Ако се направи с лек наклон надясно там има ли дупки през които да изтича - не мога да го погледна отдолу, понеже е на 4-ия етаж. Иначе както казах климата е супер за топлене и обезмирисяване с плазмата
    Те монтажниците не са виновни просто толкова могат.Както като чисто физически умения и сръчност, така и като умствено-интелектуално. http://e-vestnik.bg/2440] http://e-vestnik.bg/2440[/url] Така са вече 80-85% от всички "майстори". Страшно много приличат на главните герои от два български филма: "Баш Майсторът" http://vbox7.com/play:43b28787 и "Специалист по всичко" https://www.youtube.com/watch?v=OOPmu_aZ62I# . Няколко пъти ми се случва да ми идват без инструменти за различни неща....Е, аз имам повече инструменти от тях.Поради тази причина онзи ден сам си сложих тампони на дженерала за спалнята ми.Дори и да са твърди тампоните не е проблем с една бормашина и най-тънката бургия от 1.5 до 2 милиметра ФИ и да пробиеш хоризонтално от край до край тампона един или повече пъти и така и да намалиш твърдостта му.Разбира се и за това трябва да се вложи интелект.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #47

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    60 кинта за тампони...........................ще се самоубия ритуално,ще повърна и бая шамари ще отнесът....................май някои фирми се самозабравят и точно тука е мястото на форума..................ако идват от село СТЪРЧИПИШКА или ТУРНУ МЪГУРЕЛЕ,тогава съм съгласен с цената,навеждам се БЕЗ ВАЗЕЛИН и да МААТ колкото могат........................аман от кожодери и некадърници.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    Моля дайте мнение за покупка на климатик за стая 43куб.м. панел ,имам следните предложения от варна клима:
    С каква сума си склонен да се разделиш? От тези под 2000 лв, D28U е читав, Е28T също, има и по-добри, но са скъпи. Като цяло нещо са понадули цените, аз D28U го взех за 1600 лв.
    От европейските модели,
    Toshiba RAS-B10SKVP-E
    Fujitsu ASYB09LD
    Daikin FTXS25G
    Mitsubishi Electric GE25VA или по-скъпия FD25VA
    и не на последно място - как си с изолациите?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #49

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    1600..... много помия се изля по моделите за европейския пазар,чешки белгииски дайкини..и т.н..... с изолациите съм добре ама панела дърпа много яко топлината...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #50

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Стойките към панела си ги монтирах сам тъй като предстоеше саниране и след това монтаж на климатика.Сложих/купих/ си и тампони.От магазина ми предложиха 2 модела с прекъснат болт-от 2 и 4 лева.Избрах по-скъпите,формата на гумената част е като на пясъчен часовник,според мен са достатъчно гъвкави.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #51

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivanpet
    1. Кой от трите ще ми свърши работа - 12ката предполагам?
    2. ASHB12LD == RSB-12LDC ?
    3. Приемам предложения за монтажна фирма на ЛС
    нещо от тия тампони ми се загуби въпросчето... предполагам при монтажа да си искам тампони след тая дискусия

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #52

    Избор на климатик

    Здравейте на всички

    В скоро време се надявам че ще имам възможност да сложа климатици. Трябват ми общо 5 броя. Четири са за помещения от 15м2 или около 48м3 и един за помещение, което е 30м2 или около 90м3. Четирите (за по-малките помещения) са за вкъщи, като апартамента е тухла 5-ти последен етаж, PVC дограма Rehau 5-камерна с К-стъкло. Петият (за помещението 30м2) ще е на друго място, апартамент тухла, дървена стара дограма, много голям прозорец.

    Спрял съм се на следните климатици:

    Марка Mitsubishi Electric

    - Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA за малките помещения
    - Mitsubishi Electric MSZ-FD50VA за голямото помещение

    Марка Toshiba

    - Toshiba RAS-13PKVP-E SuperDaiSeiKai-5 за малките помещения
    - Toshiba RAS-16PKVP-E SuperDaiSeiKai-5 за голямото помещение

    За малките помещения съм се спрял на по-мощни модели, защото дъщеря ми, която е на 8 години обикновенно снове из цялата къща, ама няма кой да затваря вратите:-))) А имаме преходен хол, който не се ползва, само се минава през него и там климатик няма да има.

    Ето и въпросите ми:

    1. Коя марка да избера?
    2. Горе-долу добре ли съм подбрал климатиците като праметри за помещенията?
    3. Разбира се приемам и други оферти като други марки с други характеристики и т.н.

    Очаквам отговори и мнения и Благодаря предварително.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #53

    Re:Избор на климатик

    И двете марки са перфектни.За голямото вземи FD 50, за малките вземи ТОШИБА.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #54

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    И двете марки са перфектни.За голямото вземи FD 50, за малките вземи ТОШИБА.
    +1,за голямото помещение със стара дограма ти трябва по голямата мощност на FD50VA.Тъкмо ще имаш впечатления от работата на двете марки и топ моделите им за България.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #55

    Re:Избор на климатик

    1.За парите които си готов да дадеш без да се замисляш грабвай Тошибите и ще си много доволен.
    2.Много правилно си се ориентирал с мощноста но климатиците.
    3.Друго няма какво да ти се предложи.

    Ако ме послушаш .. - вземи всичките си климатици от една марка,за да не съжаляваш в последствие за избора си и FD то с нищо не е по-добро от Дайсейкая.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #56

    Re:Избор на климатик

    Тошибата 10-ки обаче за малките помещения и Нокрия 14 за голямото.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #57

    Re:Избор на климатик

    Благодаря на всички за отговорите. Когато се оборудвам с машините ще пиша.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #58

    Re:Избор на климатик

    Моето предложение е Toshiba RAS-10PVKP-E за малките стаи (13 е излишно, пък и е само напъната софтуерно 10-ка), а за голямата - каквото избереш - и двете са супер, а може да вкарам и оферта за Daikin FTX50G - по-евтинко е, но пък добро.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #59

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ....13 е излишно, пък и е само напъната софтуерно 10-ка...
    Не е точно така. 13-та има завит външен топлообменник, а 10-та е със малко по-къс (не е завит странично).
    По-скоро 7-цата е софтуерно скопена, а цялата моделна линия ползва един и същ компресор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #60

    Re:Избор на климатик

    Към deian:
    Значи да разбирам, че DAIKIN е по-добрата машина за гоолямата стая, от другите?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295001741[/time]_________________________________________________

    И действително е доста по-евтин, за 1600 лв. с монтажа може да се намери

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 238 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе