Страница 237 от 238 ПърваПърва ... 187227235236237238 ПоследноПоследно
Резултати от 3,541 до 3,555 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3541

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kocikoc
    Здравейте,
    ще купувам климатик за 25 кв.м. хол с кухня, гр. Пловдив, тухла без изолация, ПВЦ дограма с к стъкло, 4-ти етаж в 8 етажен блок, изложение изток-север. Искам и в голям студ да може 25 да поддържа.
    Насочил съм се към Митсубиши GE35VA. В другия апартамент имам такъв и съм доволен. Ще върши ли работа? Има ли нещо по-подходящо за 1400 без монтаж?
    за 25 градуса сложи - 50-ката на мицубиши или някоя друга 18-ка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    18
    #3542

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    GC-то конструктивно е по-зле от GE-то. И доколкото знам има проблеми със замръзването, по-точно се пука топлообменника долу към тавата.
    По моя въпрос - едно такова митсубиши MSZ/MUZ-GE25VA ще се справя ли по-добре от сегашния панасоник,
    или е по-добре да се насоча към някоя 12-ка на Фуджи? btw колко btu е модела на митсубиши?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #3543

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,ориентирал съм се да взимам 2 климатика.Ще се използват за отопление и за охлаждане .Едната стая е 24 кв.м с ПВЦ дограма и гипс-картон на външната стена,другата стая е 16 кв.м с ПВЦ дограма.Бюджета ми е 2300 лв общо.
    Ориентирайте ме за модели които ще ми свършат работа.
    Благодаря ви

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3544

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    schnapps, ако дадеш повече подробности за помещенията , по вероятно да ти се предложат конкретни модели. Освен размери, необходима е и друга информация. Има един лексикон във форума, попълни го и дай отговорите тук...

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3545

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Porter
    По моя въпрос - едно такова митсубиши MSZ/MUZ-GE25VA ще се справя ли по-добре от сегашния панасоник,
    или е по-добре да се насоча към някоя 12-ка на Фуджи? btw колко btu е модела на митсубиши?
    Porter, Панасоникът ти е 3.3 (0.9-4.0) - слабичък е. GE25VA e 3.20 (1.30-4.50 kw) - съвсем малко по-силно. Ако искаш 9-ка по-добре E9MKE-3 - тя е 3.5 (0.8-5.0). На PE9DKE-то малко мощ ли не му достига или е мн зле положението? Под нулата като е навън, колко ти ги качва вътре? Ако е мн зле, по-добре търси 12-ка.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325175000[/time]_________________________________________________

    toshiba:

    http://www.**********************/klim...v-e-1102.html#

    fujitsu:

    http://www.**********************/klim...lec-1081.html#

    Ето и една мн добра 9-ка:

    http://www.climamarket.bg/?p=6028

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3546

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    PE9DKE е с капилярка и едноредов топлообменник ,както и с оня проблемен компресор .. учуден съм ,че изобщо работи толкова време .. вече ти писах да го смениш с която и да е читава 9ка и ще се топлиш без проблеми ..25VA ще се справя отлично ( тука няма нужда да гледаме номинали и максимали а как е изпълнена хладилната част според мене .. )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3547

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    PE9DKE е с капилярка и едноредов топлообменник ,както и с оня проблемен компресор .. учуден съм ,че изобщо работи толкова време .. вече ти писах да го смениш с която и да е читава 9ка и ще се топлиш без проблеми ..25VA ще се справя отлично ( тука няма нужда да гледаме номинали и максимали а как е изпълнена хладилната част според мене .. )
    Alexi, така е в същност, прав си. Вероятно няма място за сравнение. И все пак - аз бих взел 9HR, не GE-VA, ако бюджетът е ограничен и няма кинти за Панасониците. 9HR е малко по-мощен, би трябвало пак да е с EEV, четох тук по форума, че бил с компресор Тошиба, има по-нисък минимум, а дори е и по-евтин

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #3548

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    schnapps, ако дадеш повече подробности за помещенията , по вероятно да ти се предложат конкретни модели. Освен размери, необходима е и друга информация. Има един лексикон във форума, попълни го и дай отговорите тук...
    Надявам се да е това :

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът- жилищно
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - Цялосезонно

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението - 24 кв.м ,другата стая е 16 кв.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета(ПВЦ/ двоен/стъклопакет
    в) квадратура на прозорците- 2 кв.м и на двете стаи
    г) изложението на помещението- 24 кв.м е югоизточно ; 16 кв.м е югозападно
    д) етаж на помещението в сградата, особености 1ви етаж -къща
    е) какво е предназначението на помещението- 24 кв.м е хол ; 16 кв.м е спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - къща

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - Стара Загора

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24 градуса


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - 24 кв.м стаята е с изолация от гипсо-картон на външната стена 12 мм

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? -не

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик - 2300 лв. общо за двата

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане - зимата в Стара Загора,температурата рядко е под "-10" ,лятото се случва да достига 38-40 градуса

    10. Имате ли съпруга приятелка -отговора само на този въпрос е по желание на питащият.
    Едва след като си отговорите на всичките въпроси може да ни попитате, като преди това ни осведомите какви отговори сте си дали - Да

    Благодаря !


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    18
    #3549

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    ...с която и да е читава 9ка и ще се топлиш без проблеми ..25VA ще се справя отлично
    Благодаря и на двамата за отговорите, извинявам се, че продължавам упорито да задавам едни и същи въпроси,
    но предния път смятах, смятах и взех 9-ка, и не знам защо съм решил че не е достатъчно мощна, затова съм малко
    предубеден към тях, та сякаш предпочитам да се презапася, отколкото да си блъскам главата пак после...

    Мощността има ли значение когато времето е доста влажно?

    По-конкретно: кое е за предпочитане според вас - добра 9-ка (примерно тази MSZ/MUZ-GE25VA), или да кажем посредствена 12-ка на Фуджи
    (тукашен техник ми предложи такава, но още не знам точния модел) за същите пари?


  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3550

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Дали е 9ка или 12ка има значение само в режим на охлаждане. Слушай съфорумците - доволнъ шъ останиш!

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3551

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Porter

    По-конкретно: кое е за предпочитане според вас - добра 9-ка (примерно тази MSZ/MUZ-GE25VA), или да кажем посредствена 12-ка на Фуджи
    (тукашен техник ми предложи такава, но още не знам точния модел) за същите пари?
    За мен е по добре- добра 9ка,отколкото лоша 12ка.
    Или както са го казали:”По добре пръв на село,отколкото последен в града”.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3552

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Е хайде де, има и компромис. Добра 10-ка и музиката да свири.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    18
    #3553

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Е хайде де, има и компромис. Добра 10-ка и музиката да свири.
    Хах, ей тва е приказка Идея за такава?

    Едит: погледнах daiseikai 10-ката, мн ми хареса, за съжаление обаче ми е над бюджета (1400-1500 лева)

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3554

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Разгледай Daiseikai серията на Тошиба, всичките са добри.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3555

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    А Фуджи 9LD??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе