Страница 5 от 238 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Избор на климатик

    За по-добър от другите не е, но цената е доста по-добра, а и машината се справя добре в студа по мнение на собствениците във форума. http://www.mitsubishielectric.it/mitsa/pdf/OBH489B.pdf ето сервизното на FD.Имаш 3,5 номинал на топлоотдаване при -10, с добър КОП.ДАЙКИН-а има горе-долу същата мощност при малко по-нисък КОП - http://primeclimate.ru/assets/files/...E3V1B_tech.pdf .Цената е голямото предимство в случая.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #62

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ясно. Възникна и още един въпрос. Сензора за присъствие. Долкото четох при Toshiba го няма, а при DAIKIN и Mitsubishi го има.
    Важна екстра ли е това? Или да не се оглеждам чак толкова в нея

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не е нещо важно, може и без него.Според мен е ненужна екстра.Някой се беше оплаквал май, че моторчето се чувало, когато се движи сезора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #64

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Добре. Май ще го пренебрегна като екстра. Мерси за отговорите.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #65

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Не е точно така. 13-та има завит външен топлообменник, а 10-та е със малко по-къс (не е завит странично).
    По-скоро 7-цата е софтуерно скопена, а цялата моделна линия ползва един и същ компресор.
    Гледам,че и при 100v. машини има закрит отстрани топлообменник пак при Тошиба,но нямаше как да видя означенията,но по малкият беше с големина на 7ца.А дали е завит отстрани който ги е виждал отблизо знае...

    снимката я правих с Е71,ама пак се вижда де.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    24
    #66

    Изберете ми климатик :)

    Здравейте,

    Ситуацията е следната - климатика ще се ползва почти изключително за охлаждане, освен при евентуален инцидент с основното отопление - на газ (разликата в цената за момента няма да я броим като инцидент ). Апартамента се намира в София. Помещението е 39 м2 (~100 м3). Изложение - юг/запад, изолация фибран 5 см. Нямам никакви предпочитания и предубеждения към марка - дори бях решил да си вземам огледална Midea за да съм луксозен . Критериите ми като цяло са в следния ред: 1.Цена; 1. Шум; 3.... тук сте вие

    Стената където ще се монтира вътрешното тяло е широка 105 см.

    Изискването е при монтажа да се използва съществуващата изградена инсталация която може да се види на снимките по-долу. След края на монтажа не трябва да се виждат стърчащи кабели никъде около вътрешното тяло. Също така да се спазват основните правила които се обсъждат тук - вакуумиране, друго ?

    Ако някой от колегите тук които продават и инсталират климатици се интересува приемам предложения на лични.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

    Приятна вечер !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #67

    Re:Изберете ми климатик :)

    Един бърз въпрос....Тези тръби така ли са стояли отпушени? Защото ако е така, кой знае какво има в тях....

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #68

    Re:Изберете ми климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от n1co
    Здравейте, Ситуацията е следната - климатика ще се ползва почти изключително за охлаждане, освен при евентуален инцидент с основното отопление - на газ (разликата в цената за момента няма да я броим като инцидент ). Апартамента се намира в София. Помещението е 39 м2 (~100 м3). Изложение - юг/запад, изолация фибран 5 см. Нямам никакви предпочитания и предубеждения към марка - дори бях решил да си вземам огледална Midea за да съм луксозен . Критериите ми като цяло са в следния ред: 1.Цена; 1. Шум; 3.... тук сте вие Стената където ще се монтира вътрешното тяло е широка 105 см.
    Изискването е при монтажа да се използва съществуващата изградена инсталация която може да се види на снимките по-долу. След края на монтажа не трябва да се виждат стърчащи кабели никъде около вътрешното тяло. Също така да се спазват основните правила които се обсъждат тук - вакуумиране, друго ?
    Ако някой от колегите тук които продават и инсталират климатици се интересува приемам предложения на лични.Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Приятна вечер !
    Бюджет и предпочитания???
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Един бърз въпрос....Тези тръби така ли са стояли отпушени?
    Разбира се , че не! Преди снимките колегата е махнал тапите и веднага след това ги е сложил грижливо .

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #69

    Re:Изберете ми климатик :)

    Предполагам вътре попови лъжички е имало като е билло топло

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    24
    #70

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от wizard2000bg
    Бюджет и предпочитания???
    Разбира се , че не! Преди снимките колегата е махнал тапите и веднага след това ги е сложил грижливо .
    За съжаление са стояли и продължават да стоят точно така...
    Предпочитания както бях споменал наистина нямам. Бюджета нека фиксираме отгоре условно на 2000 лева, но това не значи че не бих се зарадвал и на приемлив вариант и за половинта от тази сума

    Поздрави
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295037454[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Предполагам вътре попови лъжички е имало като е билло топло
    Все пак - това, че тези тръби са били незащитени колко сериозен проблем е?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #71

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Това е много лошо аз бих отказал такъв монтаж да правя после ядовете са гарантирани.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #72

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    И аз си мисля, че никой няма да се хване.Стария ти климатик на какъв фреон беше.Иначе това помещени еспокойно може да се охлади с машина за 1000 лева, че дори и за по-малко.Трябва ти, според мен, машина с номинал на охлаждане около 4 кв.Избора е огромен.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #73

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    На първата снимка ясно се вижда как тръбите са отворени и насочени НАГОРЕ .
    На твое място бих потърсил монтажника на тръбния път и ... ...защо няма емотикон за насинени очи?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    24
    #74

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това е много лошо аз бих отказал такъв монтаж да правя после ядовете са гарантирани.
    Ако не е много нахално, може ли малко подробности за естеството на проблема, и все пак има ли вариант това "много лошо" да не е толкова лошо ?

    Благодаря
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295038140[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от wizard2000bg
    На първата снимка ясно се вижда как тръбите са отворени и насочени НАГОРЕ .
    На твое място бих потърсил монтажника на тръбния път и ... ...защо няма емотикон за насинени очи?
    Монтажника на тръбния път е неизвестен за мен, инсталирането е извършено преди да закупя апартамента. Имаше и въпрос за стария климатик - не е имало такъв, апартамента е ново строителство и в момента го подготвям да живея в него.

    Поздрави.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Лошо е, че повече не знам накъде, според мен.Тръбите най-веоятно вече са дори окислени вътре, да не говорим за влага, гадинки и други микро и макро организми.Тръбите трябва да са идеално сухи и чисти, дори после пак се вакуумират, да излезе и зачатък на влага.Мисля си, дали тръбите не могат да се измъкнат, като изоляцията остане в стената и после да се вкарат новите тръби, ама това си е робски труд малко.
    P.S.Сега като се загледах, май схванах проблема - тръбния пакет отвън е под изолацията и няма махане от там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 238 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе