Страница 13 от 238 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #181

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не знам,ама както и усещах,че няма сичко да е наред така и стана...аз само кат видях монтажистите и ми стана ясно...пък климатика ако тръгна да го връщам никой няма да ми върне 190 лв за монтажа...и не знам може и да отида в офиса им и да се разпраям да дойдат и да си го опраят

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #182

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ники, малко ли ти е, че производителя е казал в монтажното ръководство минимум 3м. тръби и вакуумиране? В БГ дървените философи си правят каквото си знаят и кой е тоя Поризводителя дето ще им казва как да монтират. Но парите за монтажа си ги прибират като за истински монтаж.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #183

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ей сега отивам да се разправям в офиса в Търново,да видим кво ще стане,ама имам силни съмнения,че някой ще дойде да ми вакумира и да ми смени фреона...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #184

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Пиши непременно за резултата, моля ...! УСПЕХ !

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #185

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Ей сега звънях и до Булклима София и от там ми казаха,че при тръбен път по-къс от 4м нямало нужда от вакумиране и при положение,че става въпрос за моментален монтаж,защото вакумиране също се правело когато са поставени тръбите и са стоели няколко дни да се острани влагата...
    Айде и тая фирма пропадна...язък за марката и за нейните клиенти в БГ... дано не се скапе при мен нещо че е ясно че няма да има "оправия"

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #186

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Ей сега отивам да се разправям в офиса в Търново,да видим кво ще стане,ама имам силни съмнения,че някой ще дойде да ми вакумира и да ми смени фреона...
    Не се хаби, няма смисъл..., особено след отговора от София..
    Запали си една свещичка и се помоли от тук нататък късмета да е с теб...
    Има една приказка за лудия и баницата...За съжаление една голяма част от нас сме в ролята на лудия, тъжно е, но това е истината.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #187

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Макар че аз съм от другата страна ,подкрепям напълно клиента в този случай...Вакуумирането си е абсолютно задължително по две причини :
    1-премахва се влагата ,която е във самия въздух в тръбите.Колкото и да е "моментален" монтажа ( макар че такова понятие не съществува при нас) ,във въздуха винаги има влажност.Погледни по сайтовете за времето,в момента е около 80-90 %...И това ако е сух въздух,здраве му кажи..
    2- въздуха,останал в системата при преминаване през компресора се загрява доста над нормалните 50-60-70 гр на фреона....Може да достигне до 200 -250 гр,просто при тази компресия се нагрява до толкова. За справка - в дизеловия двигател при накягане на въздуха 20-30 бара се САМОЗАПАЛВА нафтата...При такива температури лека полека се опичат намотките на статора,прегряват клапани и т.н. Все "хубави "неща за компресора....Вярно,може да има малко влияние,а може и след месец-два да блокира...Имам всякакви примери в това отношение.

    П.П- относно кабелаците,дренажа и дупката - нямам думи....Аз кабела го вадя чак отвън с тръбите,отвън го спускам надолу и долу до пода през малък отвор Ф10 го вкарвам пак в стаята,направо до пода....Никакви висения по стените няма,нито така вдясно,нито в ъгъла отляво.Дупката се подмазва задължително,дренажа...мани...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #188

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Дупката се подмазва задължително
    Ванко!

    Това истина ли е или ни гъбаркаш само!
    Аз так'воз чудо за 10 години не съм видял, да се е.а у каръка

    Сега да си призная честно инструктирали са ме как да го направя правилно

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #189

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    хихихихихихихихих

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #190

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    хихихихихихихихих
    Съвсем сериозно бе човек, не се майтапя. Е, то верно може и само при мен да е така, но не ми се вярва. :rolleyes:Не ме карай сега да пусна една анкета и да разберем

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #191

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Отидох и му казах на шефа,говорих с 2 сервиза,с 5 човека които поставят климатици и звънях в Булклима-София,и навсякъде ми казаха,че вакумирането е задължително.Неговите думи бяха-ще се обадя на момчетата да им кажа,обаче се оказа,че момчетата били във фитнеса сега,записаха ми номера и щели да ми се обадят(момчетата) и да се разберем.Надавам се наистина да ми се обадят и да се разберем,защото в противен случай отивам в Денси-от където взех климатика,и им казвам или се обаждат на монтажистите да дойдат и да си го опраят или им го връщам!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #192

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Внимавай как ще си го оправят, че пак ще те метнат нещо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #193

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами до колкото разбрах,трябва да махнат стария фрион,10 мин вакум,10 мин пауза и пак 10 мин вакум,и нов фрион.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #194

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ка
    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Ами до колкото разбрах,трябва да махнат стария фрЕон,10 мин вакум,10 мин пауза и пак 10 мин вакум,и нов фрЕон.
    Като /ако/ ще оправят -да оправят всичко, направи си списък за всичко казано до тук.Даже /ако може да се вярва на Ванко/ поискай да ти "подмажат дупката"
    И докладвай, че чакаме с нетърпение

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #195

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Те да ми вакумират и да ми сменят фреона друго от тях неща,сам ще си я опрая дупката,туй са дребни кахъри

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 238 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 23:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 17:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе