Страница 85 от 238 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #1261

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте!
    Разгледах всички предложения. Оказа се, че "избор на климатик" било цяла наука. Сега ми "светна" и защо в къщи плащаме големи сметки за ток, липсва комфорт през зимата въпреки изолацията. Но да не се отклонявам много. Установих, че за да ми помогнете трябва да ви представя ясно приоритетите ни /като изисквания/ и възможностите ни /като финанси/ и след това да търсим разумно решение. Та приоритетите са:
    1.Ниски сметки за ток
    2.Надежност
    3.Комфорт
    След като разгледахме разчетите /предстоящото изграждане на вентилация, държавни и нотариални такси по прехвърляне на имота, ремонти, мебелировки и пр. простотии/ установихме, че финансите за климатиците трябва да бъдат още по-ограничени, т.е. до 1500лв на брой с монтажа /дори при възможност по-малко/.
    При тази ситуация явно трябва да отидем на вариант "втора употреба". Разгледах предложения от разни сайтове, в които се предлага такава техника, но ми прави впечатление че в много от предложенията характеристиките, които се посочват за предлаганите модели не съответстват на реалните им параметри и липсва година на производство. Освен това предлагането на по-мощни машини е много малко /поне от това, което аз видях/. Това значително усложнява задачата.
    Та след всичко написано искам да ви помоля да ми помогнете с варианти "втора употреба". Нямам нищо против да обсъдим конкретни оферти на участници във форума /които се занимават с този бизнес/. Предполагам, че ако се вземат три бройки с монтаж можем да стигнем до сделка при зададените параметри. Офертите по-добре на "лични", за да не нарушаваме правилата.
    Предварително ви благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #1262

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За три броя на това ще постигнеш цена от около и под 1500 лв.http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=3

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1263

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    enta, във фирмите за second hand 100V климатици има доста асортимент и няма как всичко да бъде отразено по сайтовете им. За малкото помещение ще е необходима номинална мощност на отопление 4-4,2kW, а за 2-те по-големи 5-5,5kW. Единия вариант е да се обадиш и питаш в тези фирми за налични модели и ако не могат да ти кажат повече подробности за тях, записваш си моделите и тука ще ти се посочат необходимите данни за тях, а другият е да се свържеш с колеги във форума - Aleksandars, ceco.bojkov, py4 и те да ти помогнат за намирането на подходящи климатици.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1264

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    enta правилно си се насочил към японките и мисля,че ще останеш предоволен-а и за бюджета ти.И аз съм с такива машини-вчера гледах че има разкошни 40ки за големите ти помещения като Уруро,Нокрия Z серия и др.,като цените са между 1000 и 1200лв.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1265

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    enta правилно си се насочил към японките и мисля,че ще останеш предоволен-а и за бюджета ти.И аз съм с такива машини-вчера гледах че има разкошни 40ки за големите ти помещения като Уруро,Нокрия Z серия и др.,като цените са между 1000 и 1200лв.
    Къде бре???Дай и ние да "хвърлим" по едно око.
    Дай линк за тази "НОКРИЯ Z".

    Тук във форума сте се заформили конспиративно-подмолна група подкопаваща и уронваща авторитета на новите климатици, ма ще ви "топна" да ви подгонят ..."унищожителите" на 2 -та употрЕба

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    2
    #1266

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,

    Моля Ви помогнете ми в избора на климатик само за охлаждане през летния сезон. Живея в триетажна къща на 2 етаж с PVC дограма и без изолация на стените. Моля да ми препоръчате модел климатик , който да може да охлажда помещение от 38 квадрата (хол и трапезария свързани със свод). Желателно е да е модел с тихо вътрешно тяло. Благодаря предварително на отзовалите се.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1267

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    np37opuah а има ли таван на бюджета?

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    2
    #1268

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    np37opuah а има ли таван на бюджета?
    до 700-800 лева максимум. Ще се използва само през Юни , Юли и Август през горещините.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1269

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За тези пари това ще ти свърши чудесна работа: http://www.midea-bg.com/bg/products/...a_18_hrn1_a5_/

    даже ще те топли в преходните сезони.

    Не съм видял точното разположение на помещението ти, но съм почти сигурен ,че и този ще се справи само за охлаждане та дори и ще е много по комфортно от 1-вия (конвенционалката). : http://www.midea-bg.com/bg/products/...s9_v_12_hrdn1/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    11
    #1270

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,помогнете ми за избор на климатик до 3100 лева,ще се ползва предимно за отопление.Помещението е стандартен хол от 18кв.м(доста студен),първи етаж панел ,без изолация ,дървени дограми,в стаята има и малко дете от Димитровград съм.Благодаря предварително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1271

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от brutal
    Здравейте,помогнете ми за избор на климатик до 3100 лева,ще се ползва предимно за отопление.Помещението е стандартен хол от 18кв.м(доста студен),първи етаж панел ,без изолация ,дървени дограми,в стаята има и малко дете от Димитровград съм.Благодаря предварително.
    С тези пари и с един подов FVXS50, ще се радваш на лятото и през януари , а може и да спестиш малко от тях (FVXS35)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1272

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от brutal
    Здравейте,помогнете ми за избор на климатик до 3100 лева,ще се ползва предимно за отопление.Помещението е стандартен хол от 18кв.м(доста студен),първи етаж панел ,без изолация ,дървени дограми,в стаята има и малко дете от Димитровград съм.Благодаря предварително.
    1. по-евтин вариант : http://www.technomarket.bg/products/...p-e-daiseikai3 с плазма филтър

    2. ако можеш да прежалиш 2700лв : http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=517 с плазма филтър и касета в която сам си събира праха

    3. малко екзотика : http://altoklima.com/buy.php?id=695&...26calculate%3D

    4. най-евтин и най-шумен вариант на външното тяло: http://tempexbg.com/tables.php?brand...model=RSB-12LD за около 1500 лева без момнтаж, а някъде с повече късмет 1500лв с включен монтаж

    П.П. Остави подовите, няма смъсъл в 18 кв.м. и освен това няма плазма филтър.Ще е доста некомфортно подов с висок минимум в 18 кв.м. стая.

    Ако избирах за мен бих взел втория и ли 3-тия климатици.ако не искаш да харчиш толкова пари -1-вия или четвъртия.
    с тези климатици зимата спокойно ще правиш 26 градуса в стаята...

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1273

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    това днеска го видях на живо в варна, точно сребристото - голям красавец
    иначе брутал да слага клима номер 5 , да направи изолация на хола + един прозорец с едно просто ка стъкло ако е на север и с останалите 500 лева да почерпи.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1274

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от brutal
    Здравейте,помогнете ми за избор на климатик до 3100 лева,ще се ползва предимно за отопление.Помещението е стандартен хол от 18кв.м(доста студен),първи етаж панел ,без изолация ,дървени дограми,в стаята има и малко дете от Димитровград съм.Благодаря предварително.
    1. На 100V с трансформатор, с много добри показатели, топ модели на марките, доказани, надеждни, пълни с екстри машини и ДУ с йероглифи:
    а) Sanyo SAP-EX36
    б) Mitsubishi MSZ-ZXV289
    в) Panasonic CS-289XB
    г) Sharp AY-U25SX
    2. На 220V без трансформатор, топ модели на марките, доказани, надеждни, имат екстри и с ДУ на английски:
    а) Sanyo SAP-KRV94EHDXC - еквивалент на горното Санйо, само че има разлика в мощностите.
    б) Toshiba RAS-13PKVP-E
    в) Hitachi RAS-25SX8 - ако го имат наличен може би ще е към 2500-2600лв. без монтаж.
    г) Daikin FTXR-28EV1B Ururu Sarara
    д) MHI SRK-35ZJX-S
    е) Sharp AY–XP12GHR
    Като се сетя за нещо друго ще допълня списъка , но от т.1 каквото и да вземеш няма да сбъркаш изобщо, не че от т.2 има лоши климатици.
    Наистина помисли поне за ПВЦ дограма и ще може да се спреш на малко по-евтините модели. Успех в избора

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1275

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Какво сега, целта е да объркаме човека ли?
    Решението е повече от ясно - Тошиба Дайсейкай 5+ и толкова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе