Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 147

Избор на климатик, среден/висок клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    САНЬОТО не го коментираме, защото няма да го намериш, или ако го намериш, това е някакъв луд късмет.Марката вече не съществува.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #47

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Марката вече не съществува.
    Еди, с какво си пребозал по случай Ивановден?

    @izbornaklimatik SAP DK28T, няма йонизатор. Това е по-скоро страничен ефект на УВ-лампата. Така или иначе... не може екстра, струваща 20 лева, да е сред критериите ви за избор. Ако намериш такава машина, вземи я. Ако намериш обаче DK25T, вземи я веднага.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #48

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Значи DK36U има йонизатор : ) Добре за Саньото ясно,а останалите? (от първия ми пост)

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #49

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    САНЬОТО не го коментираме, защото няма да го намериш, или ако го намериш, това е някакъв луд късмет.Марката вече не съществува.
    В преносен смисъл според мен edi1 е прав. И това е единственият недостатък !
    ДК28Т е модел от 2005г. и е чудесен климатик, който ще мърка в тези 43м3 и няма да се усеща присъствието му!
    Със DS22Т(модел 2006-различава се от ДК с това, че има аспирация и малко-по добър дизайн на вътрешното тяло) до скоро отоплявах 49м3 без проблем.
    Моят съвет е, izbornaklimatik, видно е, че не вземаш бързи решения, но взимай САНЬО!
    Ако имаш по-голям бюджет, ЕХ22Т е още по-добро решение, но едва ли го има вече някъде нов. Успех!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #50

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Значи DK36U има йонизатор : ) Добре за Саньото ясно,а останалите? (от първия ми пост)
    И DK36U е без йонизатор. Не че ми е ясно защо си се хванал за него...
    От първия ти пост, бих се спрял на Фуджика. Изненадващо, нали
    На твое място, бих се интересувал само от модели, за които съм сигурен, че са налични.
    Последния път, като ходих в "Регата"... висеше един чистак-бърсак-новичък Sanyo DK28Т на стената.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #51

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от bekata
    В преносен смисъл според мен edi1 е прав. И това е единственият недостатък !
    ДК28Т е модел от 2005г. и е чудесен климатик, който ще мърка в тези 43м3 и няма да се усеща присъствието му!
    Със DS22Т(модел 2006-различава се от ДК с това, че има аспирация и малко-по добър дизайн на вътрешното тяло) до скоро отоплявах 49м3 без проблем.
    Моят съвет е, izbornaklimatik, видно е, че не вземаш бързи решения, но взимай САНЬО!
    Ако имаш по-голям бюджет, ЕХ22Т е още по-добро решение, но едва ли го има вече някъде нов. Успех!
    Всичко трябва да проуча,доколкто ми позволява времето,сега покрай празниците,повече почивни дни и имах време поне малко да разуча.Саньото отпада,не защото не е хубав,а защото намеря ли го,взимам го.Остават останалите климатици в случай,че не намеря Саньото,което е твърде вероятно.Fujitsu 09LDC,Sharp (всъщност 12FR май е по-стар модел,отпада.12HR със сиг не е по-добър от тея 12JHR,12GHR,значи те остават)Chofu 0929PVXU
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294440291[/time]_________________________________________________

    ....
    Йонизатор на въздуха за по - добър комфорт,
    Ултравиолетова лампа за дезинфекция,
    Тип: хиперинвертор
    Държава производител: Япония
    ....
    за това съм се хванал за йонизатора,защото пише,че има : )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Еди, с какво си пребозал по случай Ивановден?

    @izbornaklimatik SAP DK28T, няма йонизатор. Това е по-скоро страничен ефект на УВ-лампата. Така или иначе... не може екстра, струваща 20 лева, да е сред критериите ви за избор. Ако намериш такава машина, вземи я. Ако намериш обаче DK25T, вземи я веднага.
    Да, неправилно съм се изразил, имам предвид в преносен смисъл, не в прекия.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #53

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Всъщност на кого се продадоха Саньо, на Панасоник ли беше или на Фуджицу?

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #54

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #55

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Всъщност на кого се продадоха Саньо, на Панасоник ли беше или на Фуджицу?
    Информацията беше за Панасоник,пък външния им вид ще копира Фуджитсу...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294504215[/time]_________________________________________________

    Докато четох някоя от темите във форума някой потребител даваше инфо на друг за консумацията на един Саньо,по спомен присъстваше 22T в модела,та инфото беше,че при 7гр отдава 4,7кв,а при 2 градуса отдава 3,4кв при КОП малко над 4.Значи само за 5 градуса спад в температурата топлоотдаването пада на 72%,дали и при останалите модели на Саньо нещата стоят по същия начин

  13. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #56

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Лелеееееееееееееееееее ама верно ли панасоник са купили САНЬО, явно още една добра марка ще се съсипе, прилича ми на покупката на ВОЛВО от форд

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #57

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,34976.0.html

    Ако са нужни още доказателства по късно тази вечер.
    Защо ми се струва,че няма да откриеш доказателства,за двойнороторния компресор на Фуджицу,и по точно-09LDC?На посочения модел АОU9RLQ наистина е Тошиба DA89XIC-20FZ но тип DC/Rotari 1cylinder.И според мен от Фуджицу щяха да се пъчат на първа страница с това чудо на техниката,и да го слагат в топ моделите си.А -и по консумацията щеше да си проличи-да слиза до 70-80w.минимум като тошибата но с DC Twin Rotary.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Или на покупката на Про бг от Бтв

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Защо ми се струва,че няма да откриеш доказателства,за двойнороторния компресор на Фуджицу,и по точно-09LDC?На посочения модел АОU9RLQ наистина е Тошиба DA89XIC-20FZ но тип DC/Rotari 1cylinder.И според мен от Фуджицу щяха да се пъчат на първа страница с това чудо на техниката,и да го слагат в топ моделите си.А -и по консумацията щеше да си проличи-да слиза до 70-80w.минимум като тошибата но с DC Twin Rotary.
    Нещо ми се струва, че бъркаш.До такава ниска консумация - под 70-80 вата не спадат ли само двуцулиндровите.Иначе компресора може да си е двойнороторен, но едноцилиндров.Само ТОШИБА за Европа имат двуцилиндрови в V-та серия на ДАЙСЕЙКАЙ. http://www.tekkna.it/open2b/var/cata.../files/478.pdf ето малко тук.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #60

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Докато четох някоя от темите във форума някой потребител даваше инфо на друг за консумацията на един Саньо,по спомен присъстваше 22T в модела,та инфото беше,че при 7гр отдава 4,7кв,а при 2 градуса отдава 3,4кв при КОП малко над 4.Значи само за 5 градуса спад в температурата топлоотдаването пада на 72%,дали и при останалите модели на Саньо нещата стоят по същия начин
    [/quote]

    Да, при 2*C DS22T има максимална отоплителна мощност 3,4кВт, но това е достатъчно да отоплява без проблем 15-16м2, а при мене 19м2, до -16*C.
    Спад в мощността при понижаване на външната температура има при всички марки и модели!
    Важното е оставащата мощност да е достатъчна за отопление на помещението.
    Това също би свършило чудесна работа за 43м3. http://dimeli.eu/klimatici/mitsubishi

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 15:36
  2. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  3. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  4. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе