Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Колебание за климатик за стая 10м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #16

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    И за по 600лв има които работят перфектно и са с добра консумация.Марки няма да казвам че не ми се водят дебати с колеги.
    От тези климатици които си написал съм имал досег с 4 от моделите(повече бройки монтирани).MSG-12HRI се държи най-добре от тях.Включително и аз се отоплявам с такива.Това е модел доказал се за 10 години.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #17

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Ето го твоя климатик: http://www.technomarket.bg/products/...-ras-rac-e10h2

    Аз имам същия, само че 12-ката. Голям изрод е, не спира и при -25. За тези пари няма да намериш по-добро. Има бая хора с него и всички са доволни. Плюс това е и икономичен, има нисък минимум - нещо което липсва и на по-скъпите климатици. Успех в избора.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    ОТОПЛЕНИЕ - 3.4 KW (0.9 - 4.4 KW)
    aruba_man, не лъжете човека. За тези 10м2, той се нуждае от номинал <2kW. А за нисък минимум бих приел стойност под 500W.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #19

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    1 етаж панела, отдолу са мазите. При запалена камина му е било 10 градуса в стаята. Аз имам апартамент дето без да паля нищо е 15 градуса - ама трети етаж и отдолу ме топлят на дърва. Плюс това човекът иска 25 градуса. Климатика ще му точно, нека да има малко аванс. Виж човека с 14-ка Саньо как студува в 18 квадрата!

    25-иците на Дайкин са 1,3 kw. 0,9 kw си е добро постижение според мен. И то за климатик от 800 лева.

    Знам, че не ти се вярва, че е голяма сила Хитачито - но е самата истина. Железен модел е, липсата на оплакващи се от него го потвърждава!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #20

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    За моята стая 9ка не е ли по добре от 12 или 12 ще ми е идеален в стаята има компютър и телевизор които работят по около 10тина часа на ден

    10 градуса става когато навън е голям студ иначе при нормални температури за зимата навън вътре е около 15 градуса като се отворят вратите и камината квара топло и след това пускам радиатора

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Аз със същата 12-ка отоплявам 27 квадрата хол. При -10 поддържаше 23 без да се зори. Ако искаш сауна може да сложиш и 12-ка. Разликата е 100 лева. Вписваш се в цената!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #22

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Сценария на всички теми май е еднакъв. След питането на автора, първите няколко отговора са предложения за модели, след което се почва един спор на кой му е по голям. То да е х*й, да го измериш. Ама не е. И в крайна сметка автора влиза в един филм, и става още по объркан отпреди. Аз предлагам отговорите да са само лични наблюдения върху своя собствен модел при конкретните условия където е поставен. А автора да чете и да препрочита, даже и между редовете. И накрая като избере, да се радва или ядосва единствено на себе си.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298791590[/time]_________________________________________________


  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #23

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    ОТОПЛЕНИЕ - 3.4 KW (0.9 - 4.4 KW)
    aruba_man, не лъжете човека. За тези 10м2, той се нуждае от номинал <2kW. А за нисък минимум бих приел стойност под 500W.
    Ами казано му е да търси климатик с около 2kw номинал! Това с 12-ка в 10кв2 си е направо несериозно!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #24

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    smoky 9ка ли трябва да търся?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    9ка инвертор или 12ка конвенционал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #26

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Цитат Първоначално публикувано от boc_ko
    smoky 9ка ли трябва да търся?
    Това 9-ка, 12-ка ,15-ка е малко объркващо. В повечето сайтове за всеки конкретен модел са дадени минимално-номинално-максимално отдаваните киловати.Гледаш номиналната мощност основно! За твоето стайче 10кв или около 26 кубика ако сложиш по 80kw/кубик излизат около 2kw.По 100kw да сложиш излиза 2,6kw което е пре достатъчно! Така ,че гледаш климатици с номинал около 2-2,6kw и си харесваш един. После гледаш минимума,колкото по нисък толкова по-добре (считай по добър комфорт).Много мощен климатик за малка стая според мен няма да е комфортно,може да ти издуха завивките Според мен 7LGC е едно прилично решение за теб с оглед и цената най-вече ,за повече пари има доста по добри клими, сповече екстри,КОП ..... и тн.Прегледай и др. теми за мощностите на климатиците и за стаи като твоята и сам ще прециниш. Това е моето мнение надявам се да ти е от полза при избора

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #27

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Мерси много
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298830320[/time]_________________________________________________

    за сега остава някой от тези

    LG CS-09AF(NH0) / S-09AF(UH0)
    PANASONIC CS/CU-RE9JKX
    LG S-09AT
    PANASONIC CS/CU-RE9HKE

    а за Fujitsu ASHA 7 LGC е доста над бюджета с монтажа за сега но ако някой каже своето наблюдение на някой от тези 4 те няма да е зле

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #28

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Вземи и зимата ще се оплакваш, че не топлят. За тези пари няма по-добро от Хитачито, доказано дъни и при много ниски температури. Късмет.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #29

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Цитат Първоначално публикувано от boc_ko
    Мерси много
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298830320[/time]_________________________________________________

    за сега остава някой от тези

    LG CS-09AF(NH0) / S-09AF(UH0)
    PANASONIC CS/CU-RE9JKX
    LG S-09AT
    PANASONIC CS/CU-RE9HKE

    а за Fujitsu ASHA 7 LGC е доста над бюджета с монтажа за сега но ако някой каже своето наблюдение на някой от тези 4 те няма да е зле

    Трябва наистина да си мазохист че да си вземеш LG , то определено не топли.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    dragomir7708, какво е твоето LG, от което се оплакваш? Ако може да посочиш модел. Някой от тези двата ли е, за да бъде взета препоръката ти предвид?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  4. Проветряване на стая с климатик
    От jovko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-11, 11:41
  5. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе