Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Колебание за климатик за стая 10м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #1

    Колебание за климатик за стая 10м2

    Здравейте, чудя се какъв климатик да си взема за спалня 10м2 за апартамент без изолация и pvc дограма обща големина на прозорците е 130 височина на 2 метра ширина блока е панелка а аз съм на 1вия етаж. Чудех се между тези климатици, но може и да предложите нещо друго до сега съм се отоплявал на 1 радиатор Tesy. Височина на стаята е нормална 2.60 м изложението е южно но в тази стая светлина попада до към 13, 14 часа.

    PANASONIC CS/CU-UE12HKE

    Климатик LG C 12AHR/U ARTCOOL

    Инверторен климатик LG S-12 AT

    Климатик PANASONIC CS/CU-UW9GKE

    MIDEA MSG-12HRI

    PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    PANASONIC CS/CU-PW12GKE/X

    За сега съм се спрял на тези климатици, но ако някой има друго мнение да пише и другия климатик. Трябва да е до 900лв. Ще го използвам за отопление и охлаждане през лятото.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Нито един от тези модели НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ОТОПЛЕНИЕ ПРИ ТЕМПЕРАТУРА ПОД -5С

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Да знам но в хола имаме камина и като се запили се отварят вратите и в спалнята където искам да е климатика става до към 10 градуса. A на мене ми трябва в стаята да е между 20 и 25 градуса

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    boc_ko ако не живееш на юг от Петрич,както ти каза Aleksandars -не се препоръчват за t° по ниски от -5°.Нали не мислиш,че климатика ще дърпа топлото от камината?-тя ще му помага,но агрегата ще му е от вън.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Ако можеш да отделиш още около 200лв. ето този. Друг вариант е рециклиран японски на 100 волта, да речем това Саньо - произведен 2002г.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #6

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Ако е основно за отопление помисли за едно конвекторче , стаята е доста малка и може да се усеща неприятно течение! Иначе ето едно предложение http://www.fujitsu-general.bg/cat_14_product_20.html ,климатик втора употреба също е добър вариант.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #7

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Живея в Горна Оряховица до Велико Търново, друг вариант мисля че ще стане и с радиатора да загрее и климатика просто да върти въздуха, а и не е за основно за отопление по принцип за лятото да охлажда но и зимата да се използва

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #8

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    MSG-12HRI

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #9

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Без проблем ще те отоплява един от тези панасоници , тука има големи специалисти дето се изказват неподготвени , нямало да става за отопление под -5 гр. Имам познат с панасоник 12 ка инверторен подобен на този първия модел в стая 15-16 кв.м2 , вече 4 години човека се топли без каквито и да е проблеми , не съм чул да казва че под -5 не топлел.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    dragomir7708, каква е Вашата специалност, че Сте толкова подготвен? Климатиците, към които се е насочил boc_ko , определено са неподходящи за отопление на 10м2. Те са неподходящи въобще, но това е друга тема.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #11

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    dragomir7708 - остави познатите, ако имаш лични впечатления тогава е друг въпрос.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Подготвеният ''специалист'' dragomir7708 ,не смяташ ли,че не случайно производителят е упоменал този температурен диапазон,а е в негов интерес да продава?И то точно за такива като теб,за които нещо си чул,е по меродавно от указанието на производителя,и после ама защо се получи така.Като не можеш да дадеш на boc_ko правилен съвет,поне не го бутай в грешна посока.Ако ти е интересно почети-вярно не е от приятеля ти ,а от Панасоник:
    http://www.iranaeood.com/products/pr...CU-UE12HKE.pdf

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    10
    #13

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Благодаря за всички които писаха по темата, но след като не става нито един предложете някой друг до 900 лв

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Фуджика, предложен от smoky е що-годе сносен.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #15

    Re:Колебание за климатик за стая 10м2

    Към големите специалисти ще кажа само следното , отоплявам 22 м2 с китайския боклук хитачи е10н2 , веднага "специалистите биха отсекли че тоя климатик не топли ама въобще , ами трета зима си отоплявам стаята като температурата не пада под 23 градуса даже и при -11 -12 гр. Явно всички трябва да си купуваме климатици от по 3 хилки за да се топлим щото видиш ли с тея по 1000 лева ама за нищо не стават.
    То има и майбах за 500 000 евро , ама това не означава че друга кола примерно за 15000евро няма да върви и да върши предназначението си.
    И не напразно човека е казал че може да отдели 900 лева за климатик и веднага всеки почна да дава съвети той какво би си купил , и аз искам да карам ферари ама нямам толкова пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  4. Проветряване на стая с климатик
    От jovko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-11, 11:41
  5. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе