Страница 138 от 221 ПърваПърва ... 88128136137138139140148188 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,056 до 2,070 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2056

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Е, в студа никога не можеш да стигнеш реалния минимум.Аз от 4 години имам ІІІ серия и до сега никога не е имало хладен полъх, струята винаги си е топла в различна степен.А когато не работи компресора, трябва да си наврян под турбината, за да усетиш бриза.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2057

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    И след като ще бъде Дайсейкай 6 ( за 500лв икономия не си струва риска за новия SKVR, koйто не е презимувал) въпроса е кои фирми в Русе предлагат тошиба?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2058

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Според мен в този форум твърде често се бърка минималната отдавана мощност в режим отопление с чувството за комфорт на отделния човек.

    От опита на потребител които имам оставам с впечатлението, че някои марки като фуджицу(фуджи и дженерал), може би тошиба, мицубиши илектрик и хеви имат зададена минимална температура на работа на вътрешния топлообменник в режим отопление под която тези климатици не падат в работен режим и съответно въздуха който излиза е с поне 39-42 градуса което се възприема от човешкото тяло като приятно топло.За това вероятно спомага и автоматичното намаляване на дебита на вътрешното тяло когато е необходимо, както и плазама филтъра(за тези климатици които го имат).Според мен при дайкин и редица други марки това не е така и поради това в някои моменти се получава едно хладко обдухване на човешкото тяло което зимно време е съпоставимо с течение ...

    Biro, той новият дайсекай е "нов" само за България и Европа...за Япония си е стар и презимувал ...

    Но дайсекай 6 е вярният избор при положение че 500 лева + не са проблем.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2059

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, в студа никога не можеш да стигнеш реалния минимум.
    Така е, аз говоря за преходните сезони и при високи външни температури, когато слиза на минимум.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2060

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Да ти кажа, не съм мерил в преходните сезони.тази зима, доколкото помня минимума консумация, който видях беще някъде 160-170 вата /в темата бях писал и имах някои снимки пуснати/, ама си беще студено.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    3
    #2061

    Избор на климатици за отопление

    Здравейте,нужна ми е помощ за избор на климатици за отопление на къща.Основните помещения са три-спалня 13 квадрата,спалня 20 квадрата и всекидневна 25 квадрата.Височината на помещенията е 2,70.Всекидневната е с 5 камерна ПВЦ дограма с двоен стъклопакет и северна стена с изолация.Другите помещения са със запазена двойна дървена дограма.Отгоре има друг апартамент,отдолу-мазе.Къщата се намира в София.Ще се разчита на 99% на климатиците за отопление,в краен случай ще се пускат духалки и т.н.За съжаление бюджета е ограничен до около 2500лв общо с монтажа.
    От това което съм чел разбрах,че на Мидея,Осака и други подобни не може да се разчита за отопление.В технополис видях някаква промоция на панасоник за 700лв http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-CS/CU-PW12GKX ,но си нямам идея става ли за нещо.Всякакви предложения и съвети са добре дошли.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #2062

    Re:Избор на климатици за отопление

    Много трудна задачка си поставил с тоя бюджет. И защо изключваш Мидея? Конвенционалките верно не стават за топлене,но инверторните модели са читави за цената си.
    На тоя панасоник може да разчиташ по-малко да те стопли,отколкото всяка мидея или осака...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #2063

    Re:Избор на климатици за отопление

    3 инверторни Мидеи и си готов

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2064

    Re:Избор на климатици за отопление

    С реотани вътре, ако искаш да топлят.

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2065

    Re:Избор на климатици за отопление

    Колега zuzzi Бюджета ти е малък по добре си вземи 2 хубави климатика които да те топлят отколкото 3-4 мидеи скоито да им помагаш с духалки в студа и да сажеляваш чеси ги взел а и тока няма да можеш да смогнеш да им плащаш

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2066

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    SKVR-E2 някакъв нов модел ли е?
    Не знам какво му е Дайсекай на това нещо? По ми прилича на FTXса на Дайкин, като технически данни и като пазарна стратегия, на цена 1600лв. За тия пари има според мен бая по добри машини. Според мен, слаба машина, разчитаща на името Дайсекай да я продава, иначе не знам кой би дал 1600лв. за нея.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2067

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Това е модела от 2006 година, производство Тайланд.Продаваше се преди и у нас.Колеги от форума го имат и имработи безпроблемно вече години.Сега предлагания е модификация, сменен е компресора.Не е слаба машина, има много добри характеристики, превъзхождащи почти всичко на пазара, освен високите класове на някои производители.Изобщо не може да се сравни FTX серията с него.Носи всички характеристики на външните ДАЙСЕЙКАЙ с изключение на компресора и обменника при малките машини.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2068

    Re:Избор на климатици за отопление

    Аз предлагам тъй като парите са малко да не се скача с главата напред купувайки на веднъж три уреда дето не ги знаеш дали ще вършат работа.

    Да се правят нещата едно по едно. Първо климатик за по-важната стая, ако се вижда в началото на зимата, че върши работа и няма забележки към климатика, монтажа и монтажната фирма се продължава нататък. Климатици продават целогодишно, монтажа става на другият ден след покупката за 2 часа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #2069

    Re:Избор на климатици за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    С реотани вътре, ако искаш да топлят.
    Можеш ли да посочиш някои модели с реотани?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #2070

    Re:Избор на климатици за отопление

    ARDN1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе