Страница 219 от 221 ПърваПърва ... 169209217218219220221 ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3271

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stanislav77 Виж публикацията
    Климатик MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 35 ZJX-S ,това хеви няма ли да е напълно достатъчно за района на Бургас?
    Хевито е добро, но пък и района на Бургас не е малък.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    82
    #3272

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Климатик FUJITSU ASYG-12LT
    Това също е в бюджета, който е поставен и е мн. добър модел. Даже с малко повече запас от мощност, спрямо хеви-то

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3273

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #3274

    Re: Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Честно казано изпитвам съмнения дали посочените модели ще се справят с отоплението, за това се насчих към 14-ката нокрия на фуджицу. По мощност спрямо вече бившата осака 19-ка са определено по слаби - 5,8 Kw на отопление и 5,0 Kw охлаждане. Смея да твърдя че 19-ката топлеше доста добре , минус 5-7 не я впечатляваха изобщо. Не искаме по слаб климатик, а по умен дет се вика , щото тая осака на студено си ни преохлаждаше , но за отоплението си беше 6 точки, само че е на около 10 години и не ми се наливат повече пари в нея.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    82
    #3275

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Да LG също е добро и има по-добри показатели. За съжаление марката рядко се препоръчва, може би затова и не се търси. А имат и нелоши модели в по-ниския ценови клас, който засенчват доста препоръчвани марки

    П.С. Ако имаш парите за нокрията...я грабвай

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #3276

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Честно казано изпитвам съмнения дали посочените модели ще се справят с отоплението, за това се насчих към 14-ката нокрия на фуджицу. По мощност спрямо вече бившата осака 19-ка са определено по слаби - 5,8 Kw на отопление и 5,0 Kw охлаждане. Смея да твърдя че 19-ката топлеше доста добре , минус 5-7 не я впечатляваха изобщо. Не искаме по слаб климатик, а по умен дет се вика , щото тая осака на студено си ни преохлаждаше , но за отоплението си беше 6 точки, само че е на около 10 години и не ми се наливат повече пари в нея.
    Dajkin FTX50 точно отговаря на посочените от теб параметри и е бая по умен и ЗДРАВ от Осаката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #3277

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Честно казано изпитвам съмнения дали посочените модели ще се справят с отоплението, за това се насчих към 14-ката нокрия на фуджицу. По мощност спрямо вече бившата осака 19-ка са определено по слаби - 5,8 Kw на отопление и 5,0 Kw охлаждане. Смея да твърдя че 19-ката топлеше доста добре , минус 5-7 не я впечатляваха изобщо. Не искаме по слаб климатик, а по умен дет се вика , щото тая осака на студено си ни преохлаждаше , но за отоплението си беше 6 точки, само че е на около 10 години и не ми се наливат повече пари в нея.
    добре си се насочил,че за тези квадрати ти трябва машина с номинал около 6Kw.Може и по малка малка машина да се справи но няма да е толкова икономична под 0* защото ще трябва да работи по близо до максимума си и добрия коп отива по дяволите,също така ще работи по шумно и ще се амортизира по бързо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #3278

    Re: Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    "СКРЪБНА ВЕСТ" - Верният ни климатик Osaka CH19NS се спомина и трябва спешно да осигурим негов наследник, тъй като сме с малчуган на 1 година и положението е критично - в смисъл трябва да се действа възможно най-бързо, тъй като в момента се топлим с един радиатор 2,5кв , който определено няма да се справя със задачата си , когато паднат малко температурите

    Прочетох около 20 страници на зад в темата и горе долу се ориентирах, но все пак ще се радвам и на вашето компетентно мнение.
    ТЪРСИ СЕ : инверторен климатик , приоритет е отоплението, като температура мисля че 24 градуса ни е достататъчна. Ще се отоплява дневна с кухненски кът около 25 кв.м. и предимно отворена врата към коридор около 6кв.м. Височината на помещението е 2,5м . На 5-ти последен етаж , отгоре е плоча с насипка , но откъм топлоизолация мисля че е доста зле тавана . Имаме и лицева страна към тераса с около 4 кв.м. 5 камерна дограма с Ка стъкло и външна и вътрешна изолация на тази стена със стиропор 5см от вън и 2 см фибран от вътре . От ляво калкан с друга сграда ( ама май няма стиропор по средата), а от дясно съседи , отопляващи се умерено. Също така и вътрешна стена , от която около 5 кв.м. са от стълбищната клетка ( стоманобетон ) , Едната стена на коридора съще от към стълбището ( стоманобетон ). Пода е гранитогрес, отдолу също се отопляват съседите. Намираме се в Бургас. Като бюджет сме склонни да отделим около 2000 лв , с много зор до 2500.

    От прочетеното до момента останах с впечатлението, че 14-ката на фуджи - Нокриа , би била добър избор , но ни идва малко над бюджета, а и все пак искам да чуя и вашето мнение и предложения . Благодаря ви предварително
    Взимай нокрията с енергийна ефективност, аз така направих. Ще дойде около 2000 лева, точно за бюджета ти :-)

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3279

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    циганиш се за 200лв.-нокрията или японец

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #3280

    Re: Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    циганиш се за 200лв.-нокрията или японец
    Чакам да минат почивните дни, понеже до 3-ти почиват всички. За сега фаворит е нокриа-та . Имам обаче тема за размисъл за мястото на външното и вътрешното тяло , защото сегашната конфигурация май не е много добра. Къде да сложа една схема на разположението на стаята за да дадете съвет ?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #3281

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Мястото е добре да го уточните с фирмата, която изберете и когато минат на оглед.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #3282

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    cpu_killer,
    аз бих ти предложил Daikin FTXS42. Онзи ден го пуснах за сефте в помещение около 33кв.м. В помещението не беше повече от 6-7°С. На POWERFULL направо полудя. След 15-тина min работа струята вече беше вряла. Външното тяло не се чува изобщо. Компресора е същия като на FTXS50.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3283

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Nocria 14LB има 6kW на номинал, а Daikin FTXS42 толкова на максимум. На -10o Nocria 14LB отдава 4.42kW на номинал и 6.67kW на максимум, а Daikin FTXS42 - 3.45kW.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #3284

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Nocria 14LB има 6kW на номинал, а Daikin FTXS42 толкова на максимум. На -10o Nocria 14LB отдава 4.42kW на номинал и 6.67kW на максимум, а Daikin FTXS42 - 3.45kW.
    Ти уби мита за "Мерцедеса". Сега ще бъдеш нападнат, че имаш процент от всяка продадена Nocria и ще бъдеш обруган ритуално.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-12 в 19:42.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3285

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ти уби мита за "Мерцедеса". Сега ще бъдеш нападнат, че имаш процент от всяка продадена Nocria и обруган ритуално.
    Хе, gnf е последния човек във форума, когото бих обвинил във фенщина. Щеше ми се да имаше повече обективни съфорумци, като него и мен, а не такива, дето да пеят мантри за Дайкин и Тошиба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе