Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83

Климатици за нискоенергийна къща.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #1

    Климатици за нискоенергийна къща.

    Здравейте!Ще взимам 6 бр. климатици и за това ми се ще да взема възможно най-правилното решение.Понеже къщата е с много яка изолация(40 см стени,50 см таван) и само южни прозорци стигнах до извода,че климатиците ми ще работят през 60-70% от времето на минимум и така най вероятно високият коп на хиперинверторните климатици само ще го сънувам,защото даже и да им се вдигнат мощностите то ще е под 0 градуса и копа пак ще е далече от обявените в каталога.Ограничения в бюджета нямам,но няма да предпочита близо 1000 лв отгоре за FVXG25K Nexura пред FVXS25F,а също и термопомпа въздух-вода,защото не искам ако се повреди случайно нещо да мръзна цяла седмица примерно докато я ремонтират.Ще бъда благодарен на колкото се може повече съвети за най-подходящите климатици.Четири са за 15 кв м. и два за 20 кв м.Климата е като в София.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    само японци с ниски минимуми.
    има и нови японски машини без много екстри за горе долу нормални пари.

    европейски модели под 2000 лева няма просто подходящи.
    тошиба дайсекай 5погледни.
    дайкина с този висок минимум не е за теб.

    не знам дали има смисъл от климатици - сметни дали с конвектори няма да ти е по евтино ако вземеш инвестицията за климатика спрямо сметките си за ток през следващите няколко години.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Гледал съм ги дайсека 5,но на мин. копа му е колкото на Daikin FVXS25F а пък разликата в цената е голяма.Не държа и много на екстрите като плазмата,защото в къщи не пушим а и проветряваме 2-3 пъти ударно с всички прозорци всеки ден.Това с конвекторите също е опция,обаче само ако разликата в инвестицията се избива за повече от 10 години,но малко трудно ще ми бъди да го сметна.Все пак благодаря и чакам още мнения.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    С 6 конвектора няма да ти хареса много сметката за ток. при поддържане на 22-24 гр. пък било то и в къща с добра изолация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #5

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Най вероятно е така,затова чакам още съвети.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    mhifjme Ето ти едно предложение от мен:
    За 4-те стаи по 15м2 това: Климатик Panasonic CS/CU-E09MKE-3 - Econavi 2011
    За 2-те стаи по 20м2 това: Климатик Panasonic CS/CU-E12MKE-3 - Econavi 2011
    Показвам ти само моделите не ти предлагам да ги взимаш от тази фирма ,че колеги от форума се оплакаха от некачествен монтаж.
    Този пост е редактиран от bobovo; 18-09-12 в 18:15.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #7

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Аз бях харесъл еконави 2012,но копа му на мин. е 3.54 по каталог и ми се вижда малко.На тези които си ми писал копа на 9-та е 4.70 име устройва,но ми е чудно защо новия модел е по зле ако е вярно въобще това което съм чел за еконави 2011.Благодаря за предложенията все пак.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Вярно е COP e 4.63 на CS/CU-E09MKE-3 - Econavi 2011

    Но и на CS/CU-E09NKE-3 - Econavi 2012 е пак същия COP. 4.63

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #9

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Не знам къде гледаш,но аз имам един лъскав каталог на панасоник за климатици 2012 и там са го дали 3.54 на мин-3.85 макс.Каталога е на бг.Ще ми се минимума да е поне 4.5.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Шест климатика и то в един дом....!?.....Що ли си мисля,че ще е като кошер с пчели.....Това,че нямаш ограничения за парите е ок!....Аз на твое място бих постъпил така-половината с климатици,другата половина с конвектори,особено там където ще се спи!А какви ще са климите-нека спецовете кажат!Ако купувах сега -щях да дефинирам въпроса така-Кажете ми кое е най доброто на пазара в момента!Ще има много мнения,ще има и лутане,но накрая ще стигнеш до оптимално и добро решение!И нещо още много важно според мен!Ако отидеш на конвектори-лъчисти ,инфра и какви ли не още...,и сам ще си ги монтираш,но виж за клими-търси читав,отговорен монтаж!А и в самия форум ,като изчетеш достатъчно ще формулираш правилно решение!Тука има и знаещи,а и МОЖЕЩИ хора!Успех!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #11

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    "Що ли си мисля,че ще е като кошер с пчели"-Няма проблем за това,защото имам много място където да не грозят фасадата.Конвекторите си остават вариант.
    Този пост е редактиран от mhifjme; 18-09-12 в 19:20.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Това сравнение на КОП-а на минимум не е правилно, защото е важно какво отдават:rolleyes:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #13

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Възможно е да си прав,но в католога пише отоплителна мощност на мин.0.85,консумирана 0.240 kw.Говорим за KIT-XE9-NKE-3

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #14

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    ....Нямах пред вид външните тела,а звуковия комфорт вътре в дома-в едната стая машината разскрежава,в друга"догонва"зададена температура,в трета..."мълчи "в дадения момент.....В дом с шест работещи машини не съм влизал,но виж,в жилище с три едновременно работещи климатика съм бил и определено звуковия кмфорт е нарушен!!!Това имах в пред вид!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Възможно е да си прав,но в католога пише отоплителна мощност на мин.0.85,консумирана 0.240 kw.Говорим за KIT-XE9-NKE-3
    Имам в предвид сравнението между различните машини. При +7 външна темп., Тошо 5-ца отдава 300 вата и конс. 70 вата, а Дайкина отдава 1300 и конс. 290 вата. КОП е около 4,5 и при двата, но при какво отдаване?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе