Страница 288 от 354 ПърваПърва ... 238278286287288289290298338 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,306 до 4,320 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4306

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Защо не напишете какво точно Ви посъветваха и какво точно Ви продадоха в магазина?
    Изводът до който сте стигнали е много правилен, но защо трябваше да стигате до него по трудния начин? Съветите по форуми /не само този/ са само информативни, но всеки трябва сам да реши дали да се довери или не. Ако някой е дошъл у Вас, направил е оглед, продал Ви е и монтирал машина, сърдете се на него и си потърсете правата, но ако случаят не е такъв......сетете се кой е виновният.
    PS: В поне 80% от магазините за К2У лъжат относно размера /BTU/ на машините. В тази връзка е и въпросът ми в началото.
    VanDan, Celeronix и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4307

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Много пъти някои хора сме казвали, че извън меката на К2У - Пловдив , няма особено голям избор на добре профилактирани К2У и коректни търговци и майстори. Моделите на климатиците за японския пазар са толкова разнообразни, че е напълно възможно някой във форум да ви е препоръчал едно, но търговеца да ви е продал друго, защото просто за наличности в тази област е немислимо да се говори. Всичко е на партиди и единични бройки. Така че може да сте взели друг модел или конкретната бройка да е била с проблеми по вина на търговеца, защото профилактиката и обслужването на тези стари машини е индивидуална работа на всеки отделен продаващ ги.
    Gyokov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4308

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Собственикът на фирмата е съвестен човек и в момента подменят климатика.

    Моделът беше съобразен спрямо сайта на фирмата и наличностите.

    Спецификациите на японците трябва да се четат и да не се побългаряват. Те не са седнали да си ги смучат тези работи от пръстите.

    Всичко добро от мен.
    SPSt одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4309

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако мислите, че можете да се доверите относно квадратурите и само възоснова на тях да си изберете машина, много се лъжете. Най-малкото, защото помещения с еднаква площ могат да имат мнооого различни топлозагуби. Хит сред много от търговците на нови климатици за европейски пазар е да препоръчват машини за квадратури с които могат да се справят на отопление, ама в Папуа- Нова Гвинея. И тези площи, които ги дават в Инструкциите на моделите за японския пазар също не са съвсем като за нашите условия, поради различията в строителството. И Вашият превод на двата вида строителство при японските не е съвсем точен. Така че, такива машини се избират внимателно, с много четене и питане предварително и от човек/фирма в които сте сигурни, че са ги обслужили добре и ще ги монтират както трябва. Това последното е валидно за всички машини, а не само за втората употреба. Примери за окепазени хубави нови машини, при монтажа, във форума колкото щеш.
    Aleksandars, DUNDURMA, Kasap и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4310

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Климатикът, който ми монтираха сега, е много хубава машинка, но е с дори по-лоши характеристики от предния.
    Нищо, че нашите пак го водят "18ка". Успя да достигне 18 градуса в стаята Японците пак го водят до 19 квадрата за отопление. Не мога да се ядосвам повече.
    Вероятно на лято ще го местя в друг апартамент в стая, която е 20 квадрата. Там не мисля, че ще има проблеми. Но за това помещение тук, си е повече от мъка. Това ще се случи, ако не умра от студ тази зима :D

    Моделът е MSZ-HW362-W

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4311

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колега нещо не разбирам-сменят ти машина, която не се справя, с друга още по-слаба! Ти къде беше? Едно на ръка, че не пишеш нито какво е помещението, нито какви са машините. Напиши ги тези работи тук /марка, модел, квадратура, изолации, разположение и др. необходимо за избор на климатик/-има хора професионалисти, които поне ще ти кажат машина с каква мощност ти трябва. Тия квадрати ги забрави и изобщо не ги гледай. Японски климатик 18-ка няма. Японците не използват такива мерни единици като BTU. Всяка машина си има написани топлинни и ел. мощности и те се измерват в производната единица kW. Топлинните загуби на всяко помещение се измерват със тази същата единица. Ако машината наистина не се справя с помещението-гони ги до дупка. Само с оплакване, без изходни данни, няма как да ти се помогне.

    Сега видях, че си написал марка и модел, но и другите неща са много важни.
    PS: Това не е "18-ка", а евентуално "13-ка".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4312

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Виждам, че ти е интересно да разбереш, заради това ще напиша какво е помещението.
    Хол/дневна + кухня, изложение - север/северо-изток/изток/юго-изток (2 изцяло външни стени), 34 квадрата, кубатура близо 90 кубика, външна изолация (предполагам не повече от 5 сантиметра, защото не ми се вижда много невероятна), дограмата не е лоша - 5 камерна.
    Квадратура на вратите и прозорците в помещението - около 7-8 квадрата.

    Предният климатик беше National CS-36RGX.
    Сегашният е Mitsubishi Electric MSZ-HW362.

    По повод на това аз къде съм бил - тук бях (работейки от вкъщи), но откъде да знам какво точно ми монтират и как ще се справя то.
    Да им кажа "Стой, не мърдай!" - не става. Сега най-много да трябва за пореден път да се видим.
    Ще извикам шефа им на гости да пием по едно вино (и да се топлим), че барем разбере какво трябва да се сложи тук
    Този пост е редактиран от Celeronix; 01-12-18 в 12:30.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4313

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Определено тези, които са ти продали климатика са те набутали. 能力 暖房4.2kW(0.8~5.0kW) Това е все едно да бутнеш едно фуджи 12LCMA в 34м2 и да чакаш да те стопли. Ходи се разправяй с фирмата да го сменя.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4314

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Трябвало е предварително да разбереш каква машина ще ти слагат и след проверка на параметрите, да им кажеш това което си написал. Имам колега, който скоро ми каза, че никога повече няма да си сложи японски климатик втора употреба, защото са му сложили машина "18-ка" от същата марка и изобщо не може да стопли помещение 60 кв.м. в къща, а баща му топли такова помещение с 18-ка европейски "Дайкин". Твоят случай е аналогичен. Просто ти трябва машина с по-голяма номинална мощност. Тия те залъгват с максималната мощност, но никоя машина не трябва и не може да работи само на максимал. Отделно кой знае как са обслужили машината, дали са я тествали и проверили фреона.
    Това Мицубиши е 14-ка на отопление, но странно за японска машина максимала е много близък до номинала, което не е много добре.
    Celeronix и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4315

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Шефът се съгласи последно да правим смяна.
    Моля, който иска да посъветва спрямо описанието на помещението, да ми пише на лично съобщение.
    Там ще изпратя линк към машините, от които може да се избира, за да не правим тук излишни реклами.

    Благодаря ви.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4316

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Напиши машините тук, за да може хора като Сашо да им хвърлят един поглед и да ти дадат акуратен отговор спрямо това, което си написал. Реклама се прави като напишеш името на фирмата а не на климатиците.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4317

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако му погледнете 16-те мнения (не са много) всичко ще ви стане ясно.
    Единственото според мен за което си е виновен сам е това, че е чакал зимата. Лятото още е било ясно, че има проблем с тази машина. Тя ако не може да го охлади лятото какво остава да го стопли зимата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4318

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ето това са моделите, от които мога да избирам.
    Взех тези, които се водят 24000 BTU, макар че, както стана ясно, това не е никакъв показател в случая.
    Предпочитам машината да е преоразмерена и да работи в он-офф, отколкото да пея същата песен, но на по-висок тон. А пък вие кажете какво мислите.

    DAIKIN AN50JNP
    MITSUBISHI MSZ-SV50RS
    NATIONAL CS-50RJX2
    DAIKIN F50KTUXP-S
    SHARP AY-W50SV
    DAIKIN S50DTSP
    HITACHI RAS-E50S2
    NATIONAL CS-EX507A2
    NATIONAL CS-Z505A2
    TOSHIBA RAS-716EDR
    MITSUBISHI MSZ-GV561S
    MITSUBISHI MSZ-VX60RAS
    MITSUBISHI MSZ-ZW562S
    Този пост е редактиран от Celeronix; 01-12-18 в 13:19.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4319

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Като си казал А кажи и Б. Сподели коя е тази фирма, която на два пъти те прецаква със слаба машина?
    Така на прима виста с оглед описанието на помещението едно Fujitsu AS-Z40V2 Nocria ще свърши добра работа. Към подобни мощности на отопление трябва да се насочиш ако ще сменяш наличния.
    Успех!
    Celeronix одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4320

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колега, чудесно разбирам, че искаш да разбереш името.
    Аз също съм привърженик на това нещата да се наричат с истинските им имена. Отношението на собственикът е коректно и не искам да му правя анти-реклама. Всеки се бори за насъщния, а назовавайки името на фирмата бих спомогнал за това да ѝ се увреди имиджът. Пазарът и без друго е достатъчно ограничен. Това не е нещо, което смятам за морално да направя. Ако не бях срещнал човешко отношение от собственикът, тогава със сигурност бих казал кой е, за да се знае.
    Друга е темата вече... защо се стигнало до тук и как това можеше да бъде избегнато. Това по-скоро е за негова сметка. И той ще си вземе поука, и аз ще си взема (надявам се).
    dodo_pv, ccankov73 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе