Страница 75 от 354 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    34
    #1111

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами госпожо, на вас продавачите са ви говорили на неразбираем език, а ние как да ви го кажем на по разбираем език!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1112

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Бе тука 5 години трябват на вярващи да го обясниш, пък ти за една вечер си тръгнал неверник да убеждаваш!
    Този COP може да стане и 8, даже и при MIDEA. Ти гледай SCOP

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1113

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Този COP може да стане и 8, даже и при MIDEA. Ти гледай SCOP
    хубава статия - благодаря.
    няма за r410а - дали колко е максималният коп на теория?
    Този пост е редактиран от estqwerty; 21-12-13 в 16:20.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1114

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не мога да отговоря точно, но разликата между различните фреони не изглежда много голяма. На теория, колкото фреонът е по-близо до идеалния газ, толкова по-голям би следвало да е COP-а. От най-долните графики е видно, че R600 (каквото и да е това като газ) е най-близо до идеалния, а R404 и R507 са най-далеч от него. Интересното е, че R134A е също много близо до идеалния газ, но специфичният му топлинен капацитет е най-нисък, поради което и топлопреносните му способности са най-зле. Нещата изглеждат доста сложни за мен, не виждам панацея.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    17
    #1115

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Преди месец ми монтираха тошиба RAS 225UR. Много съм доволен макар и за стар климатик тих , топли добре има филтри.Дадоха ми дистанционно модел WH-D3Y.Не знам дали е оригиналното.На вътрешното тяло има 5 светодиода.Единият за плазмата и йонизацията другият за състоянието на климатика (вкл , изкл.)Някой може ли да ме светне другите три светодиода за какво са.Защото като пусна плазма филтъра и след известновреме угасва синият диод и светва до него червен такъв.Иначе от тези машини тошиба съм пре доволен.Веднъж направихме грешка и купихме за един магазин нов дайкин произведен за европа и сега харчи повече ток от цялото ни домакинство и то доста а умираме и от студ като сме седнали

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1116

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Купи си още една такава Тошиба за магазина и я сложи на мястото на Дайкин-а, за 2 години ще ти се изплати от разликата в тока.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 31-12-13 в 01:34.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1117

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    WH-D3Y e оригиналното дистанционно управление за този модел. Тази чевена лампа която ти светва индикира 500 часа работа на климатизатора и плазмения филтър и е индикация напомняща тяхното почистване. Ето ти пълните параметира на твоя модел, ако ги нямаш:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.7 ~ 3.1), 7509 BTU (2389 ~ 10580)
    Консумирана електроенергия: 415 W (170 ~ 790)
    COP: 5.30 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.7 ~ 5.2), 10922 BTU (2390 ~ 17748)
    Консумирана електроенергия: 610 W (170 ~ 1300)
    COP: 5.25 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.8 kW, 12969 BTU
    Консумирана електроенергия: 1150 W
    COP: 5.28 (средна стойност)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    17
    #1118

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря де да монтираше климатизатори и във В.Търново теб щях да викам.Тези тошиби са голяма работа.Следващият се чудя дали да не е УРУРУ САРАРА.Той май е единственият който не само аспирира ами и проветрява.Говоря за спалня.Да може да проветрява и да вкарва свеж въздух докато спим.Какво мислиш за това Александар ? Днешните дограми и уплътнения кислорода свършва в спалнята.За 14 квадрата спалня добре изолирана кой от двата ще е по-добър ?
    TOSHIBA RAS-402EDR или DAIKIN AN28NRS URURU SARARA пристрастен съм към тошибата защото имам PDR281 и този 225UR и съм доволен от двете машини като работа и качество.Но този е върхов модел на дайкин и предлага удобства незаменими на хартия.А тошибата пък и като гледам и на -25 ще отдава доста киловати ?
    Ще сбъркам ли като се доверя на този дайкин да проветрява и да се грижи за свеж въздух.Или нещата на хартия не са като на практика.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1119

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И двата модела са прекалено големи за това помещение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    17
    #1120

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами добре поне заслужават ли си екстрите на уруру сарара ? Виждал ли си ги как проветрява и дали наистина добре вкарва свеж въздух ? Аз ще търся по малък тогава.И има ли такъв европейски аналог уруру сарара за да е на английски и да е икономичен.Или трябва да е на японски за да е с тези високи коефициенти ? Или да търся втора употреба уруру сарара по стар модел хем и по изгоден ,че доста ще го изплащам такъв нов ?
    Даже ако може да ми препоръчаш направо модел на уруру сарара който е подходящ ?
    Например тези втора употреба -
    DAIKIN S36CTRS или

    S25BTRS

    Този пост е редактиран от stanleybg; 31-12-13 в 15:57.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1121

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Което и уруро японско да хванеш с означение 22 или 25, ще ти свърши работа. Или може да боднеш едно FTXZ25N, макар че ще е кощунство в такова помещение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    17
    #1122

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това уруру FTXZ5N като икономичност отговаря ли си ? Питам защото е предназначено за европа и не знам ще сгреша ли ако заложа на такъв европейски модел.Че колега си взе европейска нокриа коят пластмасата и скърца и не може да спи.А и цената е за майбаха на климатиците .
    Този пост е редактиран от stanleybg; 02-01-14 в 16:55.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    8
    #1123

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да кажа! Известно време вече ползваме климатика за който писах десетина мнения преди това. Пуснал съм го и не го спирам. Понеже детето не стои много в стаята - най вече там спи сме го сложили на 19 градуса. Климатика си работи и почти не се чува. Бих казал че си заслужава всеки лев. Онзи ден му мерих консумирания ток на захранването от 220V. Пробвах да усилвам климатика и да го намалям. На електрониката и трябва малко време докато сработи. Но при конумиран ток 2А климатика вътрe духа яко топло, сигурно повече от 2KW духалка, а консумираната мощност от климатика при тези 2А е 440W.
    Това което направих допълнително е: Понеже при работа на климатика като пипнех тръбния път усещах така хубава топлина реших да направя някои подобрения. А и тръбния път ми се получи малко повечко - четири метра и малко. От изолацията която се ползва за поставяне под ламинирания паркет изряах ивици и с тях увих "кранчетата" на външното тяло на климатика. След това на на двете отделни тръбички които се отделят от общо увтия с бандаж "тръбен път", сложих от гумената изолация фи 16 / с дебелина 9мм. На останалата част от тръбния път сложих от същата изолация 28 /9 мм. Поради причина че за да сложа изолацията трябваше да я срежа я бандажирах с ПВЦ лента като срязаната чат направих да се застъплва. След това всичко увих с залепващо алуминиево фолио с цел предпазване на всичко от аткосверните влияния. Така имам чувството че климатика започна да работи още по-добре. Поставянето на допълнителна изолация която аз ще си закупя предварително ще е задължително условие при монтирането следващия път. И допълнителна бандажна лента ще си купя. А за алуминиевото фолио....според от мястото може би няма да е проблем да се увие и след монтажа, понеже си е с хартия което може да се разлепва и след като фолиото се увива около тръбите.
    Друго което тез образи не направиха е да вакуумират системата преди да се пусне фреона в системата. Следващия път ще подпитам за това вакуумиране. Дали се отразява значително на работата на машината като системата не е била вакуумирана - особено при тръбен път от над 4метра? И това може ли да се прави допълнително? Не съм наясно.....ако може някой да ми обясни има ли някакъв режим при който климатика пак може да си събере фреона във външното тяло и тръбите да се отвият и да се вакумира или как точно става тази процедура?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1124

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    за съжаление няма как да се вакумира без да се източва фреона ,няма смисъл щом си доволен от машината как топли ..

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1125

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от malkiq_miti Виж публикацията
    От изолацията която се ползва за поставяне под ламинирания паркет изряах ивици и с тях увих "кранчетата" на външното тяло на климатика. След това на на двете отделни тръбички които се отделят от общо увтия с бандаж "тръбен път", сложих от гумената изолация фи 16 / с дебелина 9мм. На останалата част от тръбния път сложих от същата изолация 28 /9 мм. Поради причина че за да сложа изолацията трябваше да я срежа я бандажирах с ПВЦ лента като срязаната чат направих да се застъплва. След това всичко увих с залепващо алуминиево фолио с цел предпазване на всичко от аткосверните влияния.
    Не искам да си представям, каква "цигания" се е получила...
    Цитат Първоначално публикувано от malkiq_miti Виж публикацията
    Така имам чувството че климатика започна да работи още по-добре.
    Чувството е измамно...Мога да ти гарантирам, че машината си работи по същия начин, както и преди интервенцията.
    spas.slavchev и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе