Страница 125 от 354 ПърваПърва ... 75115123124125126127135175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1861

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev Виж публикацията
    Тошиба RAS-225-ND(или NAD) би се справил зимата с партерен офис 14кв.м(37куб.м.)
    Като едното нищу.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1862

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ако се справят със събирането му от 2 саньота от варнаклима може да стопли

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1863

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Още ли има фирми дето си натрапват платените услуги за да е валидна гаранцията
    Наско, иди при някои, дето не го правят това. Климаджии с лопатата да ринеш ...
    Машинката е навършила 12 годинки служба ... и 1000 кинта с монтажа, поне на мен, ми се вижда доста.
    Ако питаш за Варна, си е предостатъчна като мощност.
    necata2 и karrum харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    6
    #1864

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатици тъй като се нанесохме в ново жилище малка квадратура общо около 55кв.м. Едната стая е 27кв.м а другата е 14кв.м. Ще ми се да купя два климатика (12-ка) за всяка стая по един. Надеждни ли са втора употреба климатиците и някой съвет относно марка, икономия и разбира се разумна цена. Жилището е ново строителство, със външна изолация, 5 камерна PVC дограма, като цяло жилището е топло със изложение изток-север!
    Не разбирам нищо от климатици, моля за малко помощ, ще ми е от полза, Благодаря

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1865

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И как ги измисляте тия 12ки? Ако за 27 квадрата ви трябва 12ка, следва за половината квадратура да си търсите 6ца.
    Я викнете някой дето си разбира от работата да се произнесе адекватно.
    DUNDURMA одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1866

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мария Василева, питате за надеждност.
    Климатиците втора употреба са надеждни, колкото кола втора употреба - всичко е на късмет. Някой могат да изкарат 10-15 години, а други едвам да избутат гаранцията. Да не прозвучи силно , но е като да си купиш котка в чувал. Ако Ви продадат някой със скрит дефект (неумишлено естествено), който се проявява само при Вас ще берете големи ядове - в същата ситуация съм и аз. Сигурно доста хора ще ме нахранят за тези ми думи, но реалността е такава. Най-лошият сценарии е да се размига с някоя обща грешка (липса на комуникация например), която не казва нищо конкретно и това да не се случва често, но е достатъчно , за да не можете да разчитате на него. Пресен пример от снощи - оставям климатика и си лягам и на сутринта жега не се диша, а той си затворил клапите и си почива. Майсторите обикновено вдигат рамене - при тях работел и т.н. Повторен демонтаж, сервиз, проверка и отново монтаж е специфична и оправдано скъпа процедура. Лошото е, че няма гаранция, че проблемът ще е възпроизведим . Съответно изненадите продължават и т.н.

    Не казвам да се откажете, а просто да имате едно наум и да нямате прекалени очаквания. Машините са сложни, с много електроника, която си старее и могат да се получат аномалии. Честно казано никога не съм се притеснявал от това да гръмне компресор или нещо такова, а по скоро от гореописани проблеми, особено ако вече машината е извън гаранция и няма как да бъде сменен(моят случай)!Голям фен съм на тия машинарии и шапка свалям на японците за тях, но когато се сблъскате с проблем разочарованието е голямо. Лично аз в момента събирам средства за подмяната на климатика, въпреки че е уж висок клас, проверен в последствие от квалифицирани хора и т.н ,но такава котка ми се е паднала в чувала.
    Гледайте също така да си удължавате гаранцията на време. Повечето фирми продават употребяваните климатици с вкл. 1 година гаранция с опция за удължаване с до още две. Това ще Ви струва между 60 и 75 лв. на година, но според мен си заслужава, за да спите спокойно.

    Не искам мнението ми да се превръща в спор между употребявани и нови, защото знаем, че някои нови също не блестят с надеждност.

    Пожелавам Ви успех в избора.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 29-07-15 в 15:16.
    Aleksandars, necata2 и hawai76 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #1867

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет на всички!Насочил съм се отново към добрите стари японски клими.Реших да разкарам един от тях поради нощно включване на самопочистването ,както и да го настройвам.Но това е друга тема.
    Сега съм харесал един SHARP AY-A22VX. Машината не е с лоши параметри, е...не е върха на сладоледа,но за стая 9,5м2 с изолации вън и вътре ,класни пакети и дограма,мисля,че няма нужда от повече.Молбата ми е -има ли някой представа става ли за спалня,шумна ли е турбината ....,защото имах един напомпан от към параметри Sharp,който работеше около по 5 мин. on-off ,което не е за умиране,а проблема беше,че всеки път се чуваше фреона по тръбния път и турбината на вътрешното му тяло се засилваше ,като за последно-(Sharp AY-T22SX).Малка машина,направена за голямо помещение в което да не се спи
    Та...ако някой има подобна машина на тази, която съм харесал (дебелия шрифт) или има наблюдения,моля да сподели!Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от green; 30-07-15 в 21:01.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    10
    #1868

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет на всички, дойде време и аз да се "метна" в дълбокото с избора на К2У - и честно да си призная тази тема ми е "тъмна Индия", така че ще помоля за малко помощ. Да си дойдем на думата, става въпрос за спалня с размери 4,5м (широчина), 3,5м (дължина), 2,6м (височина), изложение СИ, 7 етаж, вътрешен апартамент с топлещи съседи, ЕПК строителство, без изолация и с дървена дограма (знам не е ОК, но и това ще се оправя за напред). Идеята ми е климатика да се използва както за топлене, така и за охлаждане, разполагаем бюджет 1300лв. (с включен монтаж). Отворен съм към всякакви предложения/въпроси - както казах нов съм в тази сфера и си нямам на идея какво и защо и как От София съм и също бих се зарадвал и на предложение за фирма към която мога да се обърна (може и на лично).

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1869

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    за спалня категорично МИТСУБИШИ

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1870

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    аз бих боцнал някое Саньо докато ги има

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    10
    #1871

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    за спалня категорично МИТСУБИШИ
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз бих боцнал някое Саньо докато ги има
    Благодаря за отговорите, но също бих се зарадвал и на примерни модели Поздрави!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #1872

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте приятели,може би като повечето членове на този форум и аз се лутах доста из информационните дебри на интернет докато ви открия.Благодаря ви,че ви има. Никога досега съм нямал климатик и поради това съм пълен лаик в областта. Изчетох доста ,включително и трите теми за японските клими втора употреба.Накратко.Нуждая се от вашата помощ и компетентно мнение. Касае се за следното: имам две помещения хол и трапезария с обща квадратура 30 квадрата и кубатура от 80куб. метра. Стара тухла,стара дървена дограма западно изложение.Прехода е посредством двойна врата с широчина 1 метър и 60 см. Въпроса ми е следният: След запознаване до ниво обща култура искам да попитам дали този климатик ще е икономически оправдано решение за отопление на въпросните помещения. И въобще какво ви е мнението.
    MITSUBISHI MSZ-Z40LS

    Цената включваща и монтажа му е 1500 лв.

    От Варна съм,благодаря ви предварително за съдействието.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1873

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Парите не са ли малко множко за 10 годишен климатик? Въпроса ми е насочен към хората които си изкарват хляба с продажба и монтаж на клими.
    Виж дали няма някоя Тошиба за този бюджет.
    Гларус68 одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1874

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Гларус68 Виж публикацията
    След запознаване до ниво обща култура искам да попитам дали този климатик ще е икономически оправдано решение за отопление на въпросните помещения. И въобще какво ви е мнението.
    MITSUBISHI MSZ-Z40LS
    Мятай го без колебания.

    Цитат Първоначално публикувано от Гларус68 Виж публикацията
    От Варна съм
    Пирфйектен е, ве авер!
    Гларус68 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1875

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    йокму,по убаво 2 клими-мое мнение
    Гларус68 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе