Страница 3 от 110 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #31

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2


  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #32

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Някой играл ли си е да замери или изчисли ако климатика консумира примерно 500W колко от тях са загуби в трафа отвън. Питам понеже забелязах че доста прилично си грее а това са 100% загуби. Дали няма по интелигентно решение за захранване защото ми се струва че така въпросния КОП е нещо относително.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Някой играл ли си е да замери или изчисли ако климатика консумира примерно 500W колко от тях са загуби в трафа отвън. Питам понеже забелязах че доста прилично си грее а това са 100% загуби. Дали няма по интелигентно решение за захранване защото ми се струва че така въпросния КОП е нещо относително.
    Не се притеснявай, повече губиш от cos(ф).
    jako6iba одобрява това.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #34

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не се притеснявай, повече губиш от cos(ф).
    Това от технически език има ли превод?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Това от технически език има ли превод?
    Симулантен превод в ефир:
    КПД на автотрансформатора e > 95%.
    От друга страна, това, което плащаш по електромер >110% от реалната консумация на климатика.
    ААТ одобрява това.

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #36

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Моя колега казва че при нормална натовареност на трафа /до 1000 W/ загубите в него са около 10%, а при по голяма и повече. Чувал за някакви джаджета които ограничавали тия загуби от cos(ф). Той не знае обаче как работят, не е виждал, май били ефективни само при ел. двигатели но не е сигурен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #37

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Моя колега казва че при нормална натовареност на трафа /до 1000 W/ загубите в него са около 10%, а при по голяма и повече. Чувал за някакви джаджета които ограничавали тия загуби от cos(ф). Той не знае обаче как работят, не е виждал, май били ефективни само при ел. двигатели но не е сигурен.
    Ти защо въобще му вярваш на приказките от 1001 нощ. "Чувал за загуби от cos(ф), не знае как работят, не е виждал, май били ..., не е сигурен".
    Кажи му да споделя само това в което е сигурен.

    Kasap-а ти каза, ще перефразирам:
    5% примерно губиш от КПД на трафа. - Дали точно 5% сигурно и производителя не знае.
    10% печелиш от cos(ф), защото за битови абонати не се отчита реактивна енергия.

  10. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #38

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Абе и вие сте ми интересни, един път губиш, друг печелиш, и ние ланкаме тука с авера да търсим под вола теле, но както и да е. Имало в някакъв пич някакво устройство поставено на мрежата, тоест всичко минава първо през него, колкото кутия за обувки, и му казах да отиде да го види що за извънземно е, от любопитство. Той толкова и разбира, чул това онова и дрънкаме си тука, а най разумно е разбира се да се измерят загубите. Не ми е трудно да го направя тъй като на двете ми клими трафовете са един до друг и веднага мога да подам от единия на другия и да измеря 220 волтов консуматор преди и след като е минал през тях, разликата делено на две и ще разбера колко губи всеки един. Мога да тествам на различна консумация даже.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    10% печелиш от cos(ф), защото за битови абонати не се отчита реактивна енергия.
    Няма сценарий в който потребителя да печели. Във всички случаи е прееб@н.

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Не ми е трудно да го направя тъй като на двете ми клими трафовете са един до друг и веднага мога да подам от единия на другия и да измеря 220 волтов консуматор преди и след като е минал през тях, разликата делено на две и ще разбера колко губи всеки един. Мога да тествам на различна консумация даже.
    А ти не прави глупости, да не останеш я без траф, я без клим, я без себе си - баш посред зима.

    П.С. Загубите ти във VA са равни на U1.I1-U2.I2 където измерените 1 и 2 са съответно преди и след трафа.

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #40

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Касапе как мислиш външната температура играели роля за консумацията на трафа

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от zzz Виж публикацията
    Касапе как мислиш външната температура играели роля за консумацията на трафа
    Определено! При температури под -270оС, консумацията на трафа е незначителна.
    Този пост е редактиран от Kasap; 07-11-12 в 19:01.
    blue1 и grischa харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #42

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Не съм чак толкова зле, имам представа как да "навържа" двата трафа Ще пиша за ефекта. Това е направо елементарно, другите неща със синусоиди и тем подобни са ми по тъмни.

  16. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #43

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Определено! При температури под -270оС, консумацията на трафа е незначителна.
    Касапе свикнал съм ти на шегите но лятно време консумацията ми е 16 - 18вата зимно време е 24 - 26 вата не мие проблем разбирашли но за протокола итова го меря със тия мандракуки ел електромер и другото което изкам да кажа че тая топлина не се губи а се улавя от климатика ако трафа е зад климата моя ЕДР съм го забелязал че зимно време срещу трафа никога не заскрежава Несъм електричар не разбирам от клими но знам какво искам това само по наблюдения извинете за писанието толкова мога ай

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #44

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Сега започвам първа зима с 285EDR и докато лятото консумацията на трафа беше 18-19 вата, сега я гледам, че е 24вата?
    Между другото EDR-a има ли подгряване на компресора, че ми е любопитно?

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    И на двама ви ще кажа, че не мерите консумация на трафа, а на незнам_си_кво. И предвид това, тя може да има произволна зависимост от сезона, температурата, деня от седмицата или слънчевите протуберанси. Та стойте си на топло, пийте си ракийката, и не се кахърете за 5W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 110 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе