Страница 112 от 188 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #1666

    Question Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, нищо не знам за климатици. Чета някакви параметри, 12-ки, 14-ки, и т.н. Може ли някой да ми предложи климатик за апартамент в София:

    1) Хол от около 18кв.м. -- 5м х 3.6м х 2.6 като искам да държа вратата отворена и топлото да влиза в малък коридор и малка кухня. В спалнята ми ще имам АДАХ конвектор 2000W
    2) Холът е с 2 външни стени, югоизточно изложение, ЕПК, без външна изолация с дограма, предполагам от по-евтин тип
    3) инверторен
    4) топлото е по-важно
    5) бюджет: ~ 1600 лв

    Коя марка да се насоча и има ли разлика от кой магазин (Технополис/Вимакс..)

    Много благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от azsamsancho; 30-09-13 в 11:52.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1667

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    LG CS-12AQ
    Toshiba RAS-13SKV2-E Suzumi Plus

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1668

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Красимир Стоичков вашите климатици освен посоченият са:

    1. mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25vehz-zubadan-2013

    2. toshiba-ras13skvp2-e-ras13savp2-e-super-daiseikai6


    Санчо

    1. klimatik-sharp-ay-ae-xp12ghr

    2. klimatik-sharp-ay-ae-xpc9jhr

    И за двамата е в сила тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html
    azsamsancho одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #1669

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Значи ето допояснението спрямо въпросника И така
    климатикът ще се ползва за жилищно помещение (спална)
    за отопление
    27кв.метра ( 76 куб. метра )
    3 камерна алуминиева дограма
    квадратура на прозорците 4 кв
    2ри етаж старо строителство ( тухли )
    предназначението на помещението е спалня
    в апартамент е плануваното за климатизиране помещение
    в югозападна България (Бобов дол )
    желаната температура за поддържане през зимате е 22 градуса а когато се къпе бебето до 26 градуса
    няма изолация на стените но съм среден апартамент
    няма електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът освен телевизора
    сумата приготвена за покупката на климатик е 2000 лева + - 200лева
    външната температура през зимата може да падне до -20 някъде
    Нямам възможност за качване на схема
    Имам жена , и дете на 4 месеца също така аз съм болен от астма
    И ето сега се надявам всичко да е точно като по книга
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Красимир Стоичков вашите климатици освен посоченият са:

    1. mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25vehz-zubadan-2013

    2. toshiba-ras13skvp2-e-ras13savp2-e-super-daiseikai6


    Санчо

    1. klimatik-sharp-ay-ae-xp12ghr

    2. klimatik-sharp-ay-ae-xpc9jhr

    И за двамата е в сила тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #1670

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Justify, мерси много. klimatik-sharp-ay-ae-xp12ghr много ми харесва като предложение, но като зачетох отделната тема във форума излиза че е шумничък. Нещо по-безшумно?

    Ето и още малко детайли:
    - ще се позва в хол с отворена врата към малък коридор и отделна кухничка; хола е с кубатура около 45 куб.м.
    - алуминиева дограма (цигурно най-ежтината, не разбирам, наемател съм)

    - квадратура на прозорците около 6 кв
    - 10 ти етаж от ЕПК старо строителство
    - в София
    - желаната температура за поддържане през зимате е 22-23 градуса; по принцип съм по зиморничъв но не държа да съм по къс ръкав през зимата
    - няма изолация, 2 външни стени, югоизточно изложение
    - електрически уреди харектерни за хол - ТВ, компиутър в помещението в което ще се монтира климатикът
    - сумата приготвена за покупката на климатик е около 1600 лева
    - външната температура през зимата може да падне до -15-20 някъде
    - Нямам възможност за качване на схема

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1671

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Г-н Стоичков остават в сила направените предложения.

    Санчо може и климатик klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zjp-s-src35zjp-s, но нали помещението е хол?Какъв е проблема, нали в него няма да се спи през нощта? С мицубишито ще отоплявате спокойно хола, а за най-студените дни може да се наложи да затваряте врата към коридора.С шарпа ще отоплявате целогодишно хол+коридор+кухня).Колко малка е кухнята- 20-на квадрата има ли?
    V_Simeonov одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #1672

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Санчо може и климатик klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zjp-s-src35zjp-s, но нали помещението е хол?Какъв е проблема, нали в него няма да се спи през нощта? С мицубишито ще отоплявате спокойно хола, а за най-студените дни може да се наложи да затваряте врата към коридора.С шарпа ще отоплявате целогодишно хол+коридор+кухня).Колко малка е кухнята- 20-на квадрата има ли?
    Да, в хола ще е, притесненията за шума са когато се гледа ТВ/филми, постоянно трябва да се увеличава и намалява звука ако е шумничък. Коридора е около 3м х 1.2м; кухнята е 3.5м х 2.7м

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1673

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Когато гледате ТВ, изобщо няма да забелязвате Шарпа!

    И аз да пусна едно бързо запитване за 12-ка /или малко по силен/ например Тошиба или MHI, като аналог или алтернатива на 12GHR. Ще се монтира в едноетажна пристройка към къща 24-25 м2 /60м3/ с гредоред и добър покрив отгоре, тухлени дебели стени, но без изолация с 2 външни стени. Особеното е, че при големи минуси от -10/-15 надолу ще се пали печка/камина. Гони се ефективност и НЕвисоки сметки за ток. 12LMC хич не ми вдъхват доверие, а 12GHR не съм сигурен дали ще го открия в Русе вече,бих заложил и на Хитачи 14DX3, но вече не се намира и той.
    Бюджета е около 1400 с монтажа. За GHR бих бръкнал малко по надълбоко

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1674

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @V_Simeonov, по твоя въпрос пост 1688 от темата също е в сила.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #1675

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Когато гледате ТВ, изобщо няма да забелязвате Шарпа!

    И аз да пусна едно бързо запитване за 12-ка /или малко по силен/ например Тошиба или MHI, като аналог или алтернатива на 12GHR. Ще се монтира в едноетажна пристройка към къща 24-25 м2 /60м3/ с гредоред и добър покрив отгоре, тухлени дебели стени, но без изолация с 2 външни стени. Особеното е, че при големи минуси от -10/-15 надолу ще се пали печка/камина. Гони се ефективност и НЕвисоки сметки за ток. 12LMC хич не ми вдъхват доверие, а 12GHR не съм сигурен дали ще го открия в Русе вече,бих заложил и на Хитачи 14DX3, но вече не се намира и той.
    Бюджета е около 1400 с монтажа. За GHR бих бръкнал малко по надълбоко
    вариант 1- Panasonic E12PKE
    вариант 2- LG CS12 AQ
    проблема е че и двата варианта надхвърлят бюджета с около 200 лв.
    Този пост е редактиран от strupi; 01-10-13 в 13:35.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1676

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от strupi Виж публикацията
    вариант 1- Panasonic E12PKE
    вариант 2- LG CS12 AQ
    проблема е че и двата варианта надхвърлят бюджета с около 200 лв.
    Май ще е Е12РКЕ. Поразходих се из града и го препоръчват. Май отивам на вариянта с кредит енергийна ефективност. Харесва ми както казаха - слънчевия датчик и датчика за присъствие/обемния, да смъква и качва температурата с по 2 градуса самичък. Тепърва ще го разуча. Не ми хареса това - гаранция 2 години, но 5 на компресора.

    Само за мнения - а този LG D12AK.NSB/S12AK.UL2 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria дали ще е добър избор в случая, че го гледам и той е с максимум на отопление 6,0 kw? Какво мислите за екстрите му? Ще ми струва 1400 с карта с отстъпка. Проверих, и от банката казаха, че няма проблем за ЕЕфективност, ако напишат/попълнят офертата и в частта за монтажа, или че е безплатен монтажа от ф.Х

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1677

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    без да съм специалист,ма точно тези 2 екстри са безмислени.намалянето на градусите не води до почти никаква икономия(справка ftx 50 gv)
    Mega и mirandi харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1678

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,

    Понеже се замислих за климатик веднага отворих google написах "климатици mitsubishi", отворих един от сайтовете и зачетох описанието на един от моделите. Това, което ме учуди и то много е надписа "Произведено в Тайван". Понеже нямам няколко свободни дена да изчета къде каквото намеря за климатици в интернет реших да пипитам в тази тема:

    Има ли климатици произведени в Японя на българския пазар? И защо по дяволите mitsubishi се произвежда в Тайван? Трябва ли да се примиря, че каквото и да си купя ще е тайванско, китайско, виатнамско или турско?

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1679

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    В Япония се прави Toshiba Daiseikai 5, скоро и 7. А между Тайванско, Турско и Виетнамско има голяма разлика.
    mirandi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1680

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    В такъв случай искам да пипитам дали Mitsubishi MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE е добър избор?

    Това, което искам от климатика, който избера е да тихи, да няма проблеми зимата в най-големите студове (става въпрос са гр. София) и да има разли благинки.
    В този модел ми хареса, че има две отделни клапи за насочване на въздуха - предполагам ще може да се насочи да духа в две различни посоки. Също така искам да може и хоризонталното насочване да се регулира от дистанционното (не на ръка).

    Ще отоплявам холче около 18 квадрата свързано с нещо като кухненски бокс около 8 квадрата и коридор 5-6 квадрата. Ще се отоплява всичко на куп, защото просто нямам врати (за сега, някога може да сложа).

    Относно цената - не ми се взима най-евтиното. По-скоро ми се иска нещо от по-висок клас, разбира се цената да е в рамките на разумното (над 3000 лв. ми се вижда много).

    Ще съм ви много благодарен ако ме посъветвате относно можела, който съм си харесал или ако може да ме посъветвате за нещо по-добро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе