Страница 136 от 188 ПърваПърва ... 86126134135136137138146186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #2026

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик, но въпреки всичкото четене все още не мога да се ориентирам правилно.

    Въпросното помещение се използва за дневна и спалня. ~21 кв. м. (~54 куб. м.) с южно изложение на последен етаж в блок в София. Без изолация с PVC дограма, но не знам с колко камери и какво стъкло.

    Бях се насочил към RAS13PKVP Daiseikai 5, но моделът вече не се намира. Вторият вариант беше Nocria, но този ще е прекалено мощен за размерите на помещението, та го отписахме и него.

    Сега се колебая какво да изберем. Обмислям ASYG12LTCA на Fuji и Daiseikai 6. За Toshiba-та четох добри отзиви в темата, но пък човекът от фирмата каза, че 6-цата не е толкова добра, колкото 5-цата. Fuji-то пък няма плазмен филтър... Та изпаднах в една главоблъсканица. Видях и ME FH35, но ме възпират условията за изплащане конкретно за този модел. Другите два ми ги предлагат безлихвено на 6 месеца, докато за Мицито няма такава оферта

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #2027

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И двата ще те топлят . Глас за тошибата заради плазмата .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2028

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От всичко, изчетено във форумите разбрах, че за около 50м3 помещение, с добра изолация и без особена топлозагуба, се препоръчват три модела клими: Фуджицу ASYG09LTCA, 25FH на Мицубиши или 5-цата на Дайсекай. Е, не че няма и други марки, но гледам, че това са едни от най-препоръчваните. Сега, като жена, която не разбира от физика и климатици, гледам, че специалистите, които дават тези съвети, самите те имат климатици с нисък минимум. А в този случай само Тошибата е с такъв минимум, затова пък COPа на Мицубишито е най-висок. Ще ми обясните ли, ако не ви затруднявам, защо трябва да се гледа този минимум?
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #2029

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    И двата ще те топлят . Глас за тошибата заради плазмата .
    Да, забравих да уточня, че преди всичко ще се използват за отопление. И аз клоня към Toshiba-та. Знам, че е субективно, но кой от двата би предложил по-добър комфорт - имам предвид шум, възможност за регулиране на струята, сила на струята и т.н.?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #2030

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rumialex Виж публикацията
    От всичко, изчетено във форумите разбрах, че за около 50м3 помещение, с добра изолация и без особена топлозагуба, се препоръчват три модела клими: Фуджицу ASYG09LTCA, 25FH на Мицубиши или 5-цата на Дайсекай. Е, не че няма и други марки, но гледам, че това са едни от най-препоръчваните. Сега, като жена, която не разбира от физика и климатици, гледам, че специалистите, които дават тези съвети, самите те имат климатици с нисък минимум. А в този случай само Тошибата е с такъв минимум, затова пък COPа на Мицубишито е най-висок. Ще ми обясните ли, ако не ви затруднявам, защо трябва да се гледа този минимум?
    По рядко климатика ще включва и изключва . COP-a не го гледаите , разликата в пари ще е адски нищожна ако изобщо има такава .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2031

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Кое да избера - 25FH на Мицубиши или 5-цата на Дайсекай? Въпросът ми е по-скоро от към енергоспестяване - кое е по-икономично при равни условия без да губи чак толкова мощността си при ниски температури? Изборът ми е между тези: -RAS10PKVP-E/RAS10PAVP-E Super Daisekai 5
    -Mitsubishi Elektric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2032

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    за 50 кубика 5 серия 10 ка е малко слаб трябва да е доста добре изолирано най-мощната 10ка е Daiseikai 6 за 50 кубика според мен е на кантар дали да е 12ка/13ка/35ца

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #2033

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте!
    Имал съм запитвания към форума и сега отново желая да се посъветвам!

    Какъв климатик ще ми върши работа за следното помещение:Ако е възможно предложете марка и модел!

    1.Хол - 40куб.м /16кв.м/2.50 височина
    2.Източно изложение
    3.Къща/тухла/1-ри Етаж/стаята е вътрешна (само една външна стена)-къщата няма външна изолация или замазка.
    4.Прозорец 2.50/1.50;PVC дограма,двоен стъклопакет.
    5.Няма Изолация на стени или таван.
    6.Местоположението е Югоизточна България
    7.Желана температура около 23-24 градуса,като зимата варира от -5 до -10(по-рядко)
    8.Ще се използва както за отопление ,така и за охлаждане,като тенденцията е, това да е целогодишно!
    9.Бюджет 1200-1300 (С включен монтаж)

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от DEKS; 06-11-13 в 21:33.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2034

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    9.Бюджет 1200-1300 максимум!(С включен монтаж)
    Най-добре... започвай да учиш канджи.
    Mega одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #2035

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Здравейте!
    Имал съм запитвания към форума и сега отново желая да се посъветвам!

    Какъв климатик ще ми върши работа за следното помещение:

    1.Хол - 40куб.м /16кв.м/2.50 височина
    2.Източно изложение
    3.Къща/тухла/1-ри Етаж/стаята е вътрешна (само една външна стена)-къщата няма външна изолация или замазка.
    4.Прозорец 2.50/1.50;PVC дограма,двоен стъклопакет.
    5.Няма Изолация на стени или таван.
    6.Местоположението е Югоизточна България
    7.Желана температура около 23-24 градуса,като зимата варира от -5 до -10(по-рядко)
    8.Ще се използва както за отопление ,така и за охлаждане,като тенденцията е, това да е целогодишно!
    9.Бюджет 1200-1300 (С включен монтаж)

    Благодаря предварително!
    С много пазарлък по фирмите, може да успееш да си уредиш някоя 25-чка.

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2036

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Здравейте!
    Имал съм запитвания към форума и сега отново желая да се посъветвам!

    Какъв климатик ще ми върши работа за следното помещение:

    1.Хол - 40куб.м /16кв.м/2.50 височина
    2.Източно изложение
    3.Къща/тухла/1-ри Етаж/стаята е вътрешна (само една външна стена)-къщата няма външна изолация или замазка.
    4.Прозорец 2.50/1.50;PVC дограма,двоен стъклопакет.
    5.Няма Изолация на стени или таван.
    6.Местоположението е Югоизточна България
    7.Желана температура около 23-24 градуса,като зимата варира от -5 до -10(по-рядко)
    8.Ще се използва както за отопление ,така и за охлаждане,като тенденцията е, това да е целогодишно!
    9.Бюджет 1200-1300 (С включен монтаж)

    Благодаря предварително!
    С тоя бюджет немаш голем избор за нова машина - евентуално това Климатик Hitachi RAK/RAC 35WPA 12000BTU - Търговска верига "Зора" или се поогледай за К2У

    Ако се отпуснеш до 1400 лв, ето това е добро предложение Климатик Sharp AY/AE-XPC12JR
    DEKS одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #2037

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря за препоръките за Fujitsu.
    Решихме обаче да сложим и климатик в кухнята и така бюджета ни малко се ограничи.
    Спряхме се на Mitsubishi, като дилемата сега е кой модел: Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S, Mitsubishi electric MSY-SF35VE и Mitsubishi electric MSZ GE35 VA? Като в кухнята ще е същият модел, но 25-ца. Въртим се около 3000лв. за двата.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #2038

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    MHI ZJ-S или ако намериш GE35

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #2039

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Намерихме GE35 и GE25 от Термоклима, a Heavy от Деймос Корект? Разликата в цената за двата климатика е около 100лв., Heavy излиза по-евтино.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2040

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Pepsi, тъкмо се обадих във фирмата и чакам обратно обаждане да проверят дали го има този климатик- GE 25. Не мога да повярвам, ако го има, толкова го издирвах..

    - - - - - - - - - -

    не, няма го...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе