Страница 137 от 188 ПърваПърва ... 87127135136137138139147187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #2041

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Вчера бяхме в магазина и ни казаха, че имат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2042

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Е, явно за един ден са го изяли

    - - - - - - - - - -

    От толкова главоблъсканица и избор между RAS10PKVP-E/RAS10PAVP-E Super Daisekai 5 и Mitsubishi Elektric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, ще избера най-накрая Митцубиши. Гледам и чета и разбирам, че и двете машини са добри, макар че това с ниския минимум при Тошиба още не мога да разбера какво предимство дава. Разбрах, че Мишо също е икономичен, ще си върши работата и най-вече, че е тих. Сигурно и Тошо е икономичен, но всеки казва, че няма да е фрапантна разликата между двата. Най-вероятно разликата е в продължителността на живота на двете машини. А и нямам информация кой с колко му пада капацитета при минус 15гр. Надявам се да съм направила правилния избор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #2043

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    С тоя бюджет немаш голем избор за нова машина - евентуално това Климатик Hitachi RAK/RAC 35WPA 12000BTU - Търговска верига "Зора" или се поогледай за К2У

    Ако се отпуснеш до 1400 лв, ето това е добро предложение Климатик Sharp AY/AE-XPC12JR
    Някой друг ще се включи ли с предложения!Благодаря!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2044

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Някой друг ще се включи ли с предложения!Благодаря!
    Що, на това какво му е?
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2045

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    DEKS,
    Трудна работа, защото 1000-1100лв машина директно те праща в най ниския клас машини от утвърдените на пазара марки. Това са реално машини, които биха стрували не повече от 500лв, ако не носеха популярните си имена. Аз не бих дал и един лев за такава машина, предпочитам да давам пари за техника, а не за търговска марка.
    По добре нещо втора употреба, като за 1200-1300лв с монтажа можеш да намериш доста прилична машина за 40м3 дневна. Мисли рационално, а не емоционално.
    Този пост е редактиран от tony34al; 08-11-13 в 08:25.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #2046

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Що, на това какво му е?
    Добри са предложенията,просто искам да събера мнения от повече хора от форума,които да изкажат мнения за предложените от mirandi ,евентуално и за други модели!



    Благодаря tony34al,но климатика трябва да нов........дълга история!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2047

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Някой друг ще се включи ли с предложения!Благодаря!
    Климатик Панасоник KIT-RE12PKE-3, но по-добре вземи този:

    Климатик Панасоник KIT-XE9NKE-3 нищо, че е 9ка
    DEKS одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #2048

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,

    След дълги години отопление на духалки реших да сложа по един климатик в две от стаите. Целта е малко да паднат сметките за ток.
    Ще съм благодарен ако дадете някакви предложения , защото аз гледах гледах , но те са толкова много модели ,че си нямам идея кой е добър и кой не ( да не говорим, че наименованията на моделите при климатиците са абсурдни за следене :D ).

    Задачата е малко сложна тъй като бюджета е ограничен.
    1ви етаж от двуетажна къща без изолация , тухла , със стара дървена дограма .
    Отгоре и отдолу никой не топли.
    Стаите са малки и в двете се спи :
    4.35м х 2.9м (12.65кв.м ,33куб.м) , 2.6м височина , две външни стени и 1 прозорец 2.5м2
    3.1м х 3.6м (11 кв.м , 29куб.м ) , 2.6м височина , две външни стени и 1 прозорец 2.5м2

    Местоположението е в покрайнините на София - Витоша ( обикновенно е -2-3 градуса отколко в София ).
    До сега използвахме по 1 духалка 2kW във всяка стая. По-миналата зима с тях си беше кучи студ , миналата горе долу смогнаха.
    Предимно ще се ползват за отопление , лятото е хладно тъй че надали ще ги включваме.
    Бюджета е 1100лв на стая ( 2200 общо) с монтажа , максимум.

    Аз си харесах ей тоя Шарп , главно защото е с 5 години гаранция и безплатен монтаж.
    Климатик Sharp AY/AE-X09PSR

    Предложете моля ви някакви адекватни модели.
    Догодина се предвижда и дограма+изолация , но за тази зима няма да има.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2049

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    С този бщджет сте за Хитачи Д10ЕХ3, стига да е наличен в теномаркет. Друг вариант е 2-чки от това Грии.
    mirandi одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #2050

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Hitachi RAK-25PPA/RAS-25WPA Summit 2013

    Здравейте,
    Добре дошли във форума!
    Като за начало се запознайте с правилата на форума, за да не останете неприятно изненадани от последващите наказания наложени от администраторите на форума.
    Този пост е редактиран от FearMe; 09-11-13 в 01:05.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2051

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Това Хитачи не е върха а и може да се намери на доста по ниска цена от тази.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 08-11-13 в 19:24.
    Kasap, Mega и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2052

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    razmataz, да не те разочаровам, но...
    Добре си се ориентирал към климатици, но щом с 2 KW в стая се зъзнали, то значи ви трябват поне 3 КW отопление на стая, което е ключително много загуби. Най-добрия вариянт за теб ще е да направиш изолация на таваните и външните стени на 2-те стаи, и тогава да се ориентираш към качествена 9-ка за едната стая, а за другата - когато съберете пари, понеже, при тея топлозагуби и с Хитачитата, които предложиха, и с Шарпа, който си харесал /както разбирам - според бюджета/, ще стоите пак на студено! Минал съм по тоя път, и ми е пределно ясно! Най-тънко и с най-голям ефект става с вътрешна изолация /3-4 см фибран и шпакловка/. Климатици втора употреба обикновено са с малки мощности, за изолирани помещения, където ти е и основният проблем!
    Другият вариянт е да се ориентираш към друг вид отопление - например пелети, може да разгледаш другата част на форума! Това съобразно местоположението на къщата, и нямате задължителна нужда от охлаждане.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2053

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от razmataz Виж публикацията
    Здравейте,

    След дълги години отопление на духалки реших да сложа по един климатик в две от стаите. Целта е малко да паднат сметките за ток.
    Ще съм благодарен ако дадете някакви предложения , защото аз гледах гледах , но те са толкова много модели ,че си нямам идея кой е добър и кой не ( да не говорим, че наименованията на моделите при климатиците са абсурдни за следене :D ).

    Задачата е малко сложна тъй като бюджета е ограничен.
    1ви етаж от двуетажна къща без изолация , тухла , със стара дървена дограма .
    Отгоре и отдолу никой не топли.
    Стаите са малки и в двете се спи :
    4.35м х 2.9м (12.65кв.м ,33куб.м) , 2.6м височина , две външни стени и 1 прозорец 2.5м2
    3.1м х 3.6м (11 кв.м , 29куб.м ) , 2.6м височина , две външни стени и 1 прозорец 2.5м2

    Местоположението е в покрайнините на София - Витоша ( обикновенно е -2-3 градуса отколко в София ).
    До сега използвахме по 1 духалка 2kW във всяка стая. По-миналата зима с тях си беше кучи студ , миналата горе долу смогнаха.
    Предимно ще се ползват за отопление , лятото е хладно тъй че надали ще ги включваме.
    Бюджета е 1100лв на стая ( 2200 общо) с монтажа , максимум.

    Аз си харесах ей тоя Шарп , главно защото е с 5 години гаранция и безплатен монтаж.
    Климатик Sharp AY/AE-X09PSR

    Предложете моля ви някакви адекватни модели.
    Догодина се предвижда и дограма+изолация , но за тази зима няма да има.
    Погледни и това: LG E-09SQ. Имай предвид и КЕЕ!

  17. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #2054

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Добър ден на всички!

    Кой от следните инверторни климатици да избера за помещението от снимката по-горе?:rolleyes:
    Ще се ползва само за отопление.
    Sharp-ay-x12psr
    Toshiba-ras137skv-e5
    Panasonic-cs-re12nkx
    Fujitsu-General-ashg12llc
    Fujitsu-General-ashg09lmca
    Бюджета за закупуване и монтаж е 1300лв. Идеята е да държи и върши прилично работата, за която е сложен до -15°C, да не прави чести "дефрости", да отдава около 4KW отопление номинално и да харчи до 1,1 KW номинално.
    В съседната стая (по-долу на снимката) закупих и ми монтираха преди месец Fujitsu-asyg12lmca. Той също може да подпомага за отопление през студените дни (около и под 0°C). Т.е. вратата между двете помещения ще се отваря.


    Моля, не ми препоръчвайте безбожно скъпи нови клими за 2500+лв. или японски к2у стари машини за по 1500+лв.
    mirandi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2055

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    едва ли някоя от тези машини ще отговори на изискванията ви особено при -15 помислете за кредит енергийна ефективност ще увеличите сумата ви с около 20% иначе на 99% съм сигурен че при -15 ще трябва да им се помага с друг ел.уред

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе