Страница 171 от 188 ПърваПърва ... 121161169170171172173181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,551 до 2,565 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #2551

    Отговор: Помщ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    какъв е проблема на двамата
    Предполага се, като повечето хора - не знаят какво искат!
    AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2552

    Отговор: Помщ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз не мога да разбера друго, защо радиатор, телевизор, конвектор, камина може да пукат а някой си е внушил, че климатик не може да пука? Кой е казал, че не може да припуква? Като някой не му поняся и не е добре е нервите да се топли на ТЕЦ? Да, пукането не е даденост, но съм чувал машини от всички ТОП марки да припукват.

    ivostoqnov77 , Отдавна нямам за цел да карам някой да ми вярва. Средно технически грамотен човек има отговор от какво и защо пукат машините. Пък ти не вярвай. Аз нямам опит, не слагам климатици и не знам къде има оплаквания с пукане и къде няма. Я да де питам аз - следната ситуация: Къща на село без грам изолация, с дограма дето отмества пердето с 60 см. Климатика на външна неизолирана стена, термометъра дава 12 градуса на нея, когато навън е -2. Стаята под тази седи отворена, защото се сушат луканки в нея/ Машината работи и загрява до 40-50 градуса струята. Разбира се работи над номинал, защото е ледник. Спира за дефрсот и след 10 мин тръгва пак с идеята да догони заданието. Ха кажи ми сега тази пластмаса какво се случва с нея. Пък не ми вярвай после.
    Mega,12 градуса вътрешна и -2 външна,колко градуса,казваш,изкарва на изхода?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2553

    Отговор: Помщ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Mega,12 градуса вътрешна и -2 външна,колко градуса,казваш,изкарва на изхода?
    Изкарва я без проблем. Мога да снимам и манометрите. Дори ги има снимани из форума на машина на съфорумец от преди две години, точно след пуска. 6-та серия прави ΔT над 35 градуса от раз.

    p.s. Освен това съм посочил температурата на стената в поста.
    Този пост е редактиран от Mega; 17-12-13 в 00:42.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #2554

    Отговор: Помощ при избор на климатик

    И какво излиза, че все пак Фуджитсу-то си е най добрият избор. А след като го спират от производство това не означава ли, че ако нещо се повреди ще бера много ядове с резервните части - и зашо точно си спират толкова успешен климатик?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #2555

    Отговор: Помощ при избор на климатик

    Е,как защо?Виж му дизайна ,а и на всяка флагман машина рано или късно се появява заместник с подобрени показатели,дизайн и някоя нова екстра(от типа на управление през смартфон). Дайсекай 5 също не се произвежда вече няколко месеци...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #2556

    Отговор: Помощ при избор на климатик

    Нека и из да кажа моето скромно мнение,като собственик на Нокрия 14 и ЛГ 12ка(евнтин инвертор)!Пуканията на 2 та климатика продължиха точно 4-5 дена от както ги пуснахаме!Повече пукания не съм чул!Малко ми е странно като се оплаквате и наистина пуканията може да са дължат на монтажа......

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2557

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    http://www.klimafrost.com/index.php?...ric-&Itemid=45

    Най-накрая се реший и си поръчах този модел. в четвъртък ми е монтажа. Благодаря на всички, които споделиха мнение и опит, дано не съм сбъркал в избора. Ще пиша впечетления след ползването на климатика известно време.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #2558

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    1200 лв с монтажа ,добра цена вече е позициониран както трябва ценово тоя модел

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #2559

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Честито! Със здраве да си го ползваш и много да те топли

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2560

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами да ти кажа честно и на мен ми се стори това нормалната цена, но масово по сайтовете този модел отива поне 1400 лв. с монтаж, а Панасоника е около 1500 лв. и то без монтаж, та не знам. Мисля си и аз че това е добра цена и най-важното - на мен ми пасна на бюджета който бях предвидил.

    - - - - - - - - - -

    valen79 - месри, и аз се надявам да топли, че основно ще топли детето, пък то си е най-важното за топлене зимата

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #2561

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте пак от мен след дълго умуване се съобразих с препоръките отправени към мен и от 15 октомври съм собственик на Toshiba RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    Впечатленията ми са доста добри , топли добре , не шуми както вътрешното така и външното тяло , не замръзва външното тяло ( а два климатика около мен вече замръзнаха ) , сметките за ток за тези два месеца са доста добри тъй като по принцип плащам по 60лв на месец ,а този месец ми е 70лв при положение че заради малката форцирам климатика всяка вечер до 26 градуса защото трябва да я къпеме и най важното е че не дразни астмата ми
    Благодаря на тези които ми го препоръчаха
    Също така благодаря на Mega от форума за чудесния монтаж който извърши

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2562

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Честита машина, ще видиш какво може в студа.
    Mega одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #2563

    Отговор: Помщ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз не мога да разбера друго, защо радиатор, телевизор, конвектор, камина може да пукат а някой си е внушил, че климатик не може да пука?
    Mega, цитирам твои думи, като отправни точки в разговора, а не че питам персонално теб. Въпроса ми е към всички професионалисти във форума. Тука си 100% прав. Обаче ВСИЧКИ радиатори, телевизори, конвектори, камини, имат паразитни шумове. А при климатиците не е така. Ти казваш, че проблем няма. Не мога да се съглася с това. Аз смятам, че проблем има, и бих се радвал да разбера какъв е. Колеги казват причината е в монтажа. Но много общо казано, какво по-конкретно в монтажа. Или причината може да е и в стената. Ако е така, връщам си думите. Или са много и са други. Затова питам. Интересно ми е да разбера, предполагам не само на мен. И ето пак питам запознатите: Ако е по-лесно, ще задам въпроса така- Защо на някои потребители машините са безшумни ? Ще се радвам на технически обосновани отговори. И най-важното- Живи и Здрави !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #2564

    Отговор: Помощ при избор на климатик

    Добре тогава моля Ви да ми препоръчате някоя подобрена версия с висок COPкоефициент, нисък разход на енергия и екстри споменати от Станислав (който изобщо не са задължителни - а ако въпроса е единствено в това, че пука честно казано препочитам да ми пука и да ми върши работа от колкото да не пука, но и да не топли. Плюс, че и четох как се отсртаниава този проблем ... но наистина се дволмя, никои не исказа и мение за Митсубиши - това ли към момента е най добрият избор :
    1. General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria
    2. Toshiba, RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    3.
    Панасоник KIT-E12PKE

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2565

    Отговор: Помощ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от nrjize Виж публикацията
    Добре тогава моля Ви да ми препоръчате някоя подобрена версия с висок COPкоефициент, нисък разход на енергия и екстри споменати от Станислав (който изобщо не са задължителни - а ако въпроса е единствено в това, че пука честно казано препочитам да ми пука и да ми върши работа от колкото да не пука, но и да не топли. Плюс, че и четох как се отсртаниава този проблем ... но наистина се дволмя, никои не исказа и мение за Митсубиши - това ли към момента е най добрият избор :
    1. General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria
    2. Toshiba, RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    3.
    Панасоник KIT-E12PKE
    Климатик Панасоник KIT-VE12NKE
    Този пост е редактиран от mirandi; 17-12-13 в 17:33.
    AC_From_Hell одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе