Страница 161 от 188 ПърваПърва ... 111151159160161162163171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,401 до 2,415 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #2401

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Извинете, за всеки случай пуснах на три места. Ще остана тук да пиша.
    Въпросите ми са:
    Какво значи нещо по-мощно ? Понеже пишат в характеристиките, че става за 15-20 м2 площ...
    Изобщо какво трябва да гледаме при избора ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #2402

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Г-жо, ще следите какво се пише в раздел Втора употреба.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2403

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от didineva Виж публикацията
    Извинете, за всеки случай пуснах на три места. Ще остана тук да пиша.
    Въпросите ми са:
    Какво значи нещо по-мощно ? Понеже пишат в характеристиките, че става за 15-20 м2 площ...
    Изобщо какво трябва да гледаме при избора ?
    Най-добре се консултирайте със специализирана фирма, която да извърши оглед на помещението и да ви препоръча подходящата машина . 15-20кв.м. добре изолирано помещение ,с добра дограма и троен стъклопакет е едно , а неизолирано помещение със стара дървена дограма е съвсем друга работа - големи топлозагуби .Требва ви машина с номинал на топлоотдаване около 4 kW

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #2404

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Защо, Alexandars, може да решим да е първа употреба... Тук става дума за техн.характеристики. Не се отнасяйте с такова снизхождение, моля. Все пак съм инженер, макар и строителен. Но наистина нямам представа от климатици.
    Към по-благосклонните във форума - какво да следим в техн. показатели на инверторите спрямо нашите изисквания, които описах ?

    Миранди, сърдечно благодаря, сега видях отговора ви !

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2405

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Требва ви машина с номинал на топлоотдаване около 4 kW
    Това твърдение е леко преувеличено.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2406

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от didineva Виж публикацията
    Защо, може да решим да е първа употреба... Тук става дума за техн.характеристики. Не се отнасяйте с такова снизхождение, моля. Все пак съм инженер, макар и строителен. Но наистина нямам представа от климатици.
    Към по-благосклонните във форума - какво да следим в техн. показатели на инверторите спрямо нашите изисквания, които описах ?
    Лошо няма , ми след като сте строителен инженер отворете таблиците и си сметнете топлозагубите на помещението , след това необходимата мощност за затоплянето на 1куб. метър въздух и като умножите по кубатурата която искате да отоплявате ще получите необходимата мощност която трябва да отдава климатика в режим отопление
    Ето един сайт който е много полезен в това начинание http://www.termosilikat.com/bg/blog/...%D1%81%D1%82-2
    Този пост е редактиран от mirandi; 10-12-13 в 22:23. Причина: допълваща информация
    Kasap и tony34al харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2407

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    то ако САШО не е отзивчив...................смятайте 80 вата на кубик-това трябва да е НОМИНАЛА на машината.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #2408

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Напишете поне как сте си отоплявали стаята досега и колко градуса искате да поддържате. Хубав, икономичен и тих климатизатор за охлаждане струва 1к лева, а за охлаждане и отопление, 2к лева. Компромисен вариянт за охлаждане и отопление, 1к5 лева. Става въпрос за нови, гарантиращи минимум 5 години експлоатация нонстоп.

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2409

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това твърдение е леко преувеличено.
    За панел без изолация и със стара дървена дограма ? Не мисля . Хората са казали -"Вържи попа да е мирно селото"
    Че когато сняг забръска , що ще правиш ти зимъска ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #2410

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря, разбрах важното.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Лошо няма , ми след като сте строителен инженер отворете таблиците и си сметнете топлозагубите на помещението , след това необходимата мощност за затоплянето на 1куб. метър въздух и като умножите по кубатурата която искате да отоплявате ще получите необходимата мощност която трябва да отдава климатика в режим отопление
    Ето един сайт който е много полезен в това начинание http://www.termosilikat.com/bg/blog/...%D1%81%D1%82-2
    Много благодаря, изключително полезно.
    tony34al одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #2411

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    Търся съвет за покупката на климатици. Като начало целта ми е да купя 1 климатик за голямо помещение в апартамент, а след няколко месеца (multisplit) и за 2 малки спални.

    Бях се спряла на MHI SRK / SRC 35 ZJX-S. Имам/х предпочитания да е MHI, живяла съм няколко години в жилище, което се отопляваше с MHI климатици. След като четох теми във форума реших да ви питам за мнение преди да се обърна към конкретна фирма, защото вашите мнения ме накараха да се съмнявам, че избраният климатик ще е достатъчен за моите нужди.


    Климатик 1 -

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - и за двете

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; хол, дневна и кухня в едно голямо помещение от ~ 27 м2 с прилежащи антре (3 м2) и коридор (5 м2). между тях няма врати, пространството е отворено.
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, Rehau,
    в) квадратура на прозорците - 6.4 м2 - френски прозорец, половината е двойна врата.
    г) изложението на помещението - 1 външна стена с френски прозорец - юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености - 3ти от 4 етажен блок
    е) какво е предназначението на помещението- хол, дневна и кухня

    ж)в къщаили апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - София, Симеоново

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 25 целогодишно

    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), външна изолация на стените, подът е на теракот.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - ТВ, компютър и кухненски уреди (хладилник, печка, микровълнова)

    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик. макс. 3000лв

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? -20/40+
    (климатикът ще е единственото средство за отопление). Външното тяло на климатика може да се монтира на балкона. Въпреки, че той е южен, тази част от сградата/между сградите е много ветровита.

    В момента стаята има два конвекторни радиатора общо 3kW, които не успяват да я стоплят.

    Климатик 2 - multisplit предпочитание -

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - и за двете, но предимно отопление

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; две отделни спални, всяка от тях по 12 м2
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, Rehau,
    в) квадратура на прозорците - спалня 1 е с 3.2 м2 френски прозорец с врата, спалня 2 е с прозорец и отделна врата общо 3.8 м2
    г) изложението на помещението - север
    д) етаж на помещението в сградата, особености - 3ти от 4 етажен блок
    е) какво е предназначението на помещението- спални

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - София, Симеоново

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 25 целогодишно

    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), външна изолация на стените, подът е паркет.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - няма

    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик. 3000лв

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? -20/40+
    (климатикът ще е единственото средство за отопление). Външното тяло на климатика трябва да се монтира на балкона и мястото за това е ограничено затова multisplit е за предпочитане. Възможно е да се ползва предимно едното от вътрешните тела.

    В момента едната спалня се отоплява с 2kW радиатор с електронен програматор, който поддържа 22оС.


    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - прилагам схема на помещенията
    11. Имате ли съпруга приятелка -отговора само на този въпрос е по желание на питащият. Аз съм зиморничавият човек вкъщи.



    Основните неща, които ме интересуват е климатикът да може да се използва основно да отопление и да може да работи при ниски температури. Дефростът е фактор, външното тяло ще е на ветровито място. Външното и вътрешното тяло трябва да са тихи. Подов климатик също е опция.

    Благодаря предварително на всички, които ще отговорят!

    Схема:

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2412

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз бих постъпил така. Бих взел един голям модел за хола и две малки машини за двете спални. Ако се вземат трите машини наведнъж, мисля че може да вземе една нормална отстъпка от 10% върху общата сума. В допълнение, ако се ползва и програмата REECL, това би донесло още около 15% намаление на цената. При твоя бюджет от 6000лв, би ти позволил да вземеш висок клас машини на Mitsibishi Heavy.
    Според мен, за голямото помещение би трябвало да вземеш МH SRK/SRC 50ZJX-S, а за спалните по една МH SRK/SRC 20ZJX-S.
    Това като цени общо прави 6750лв. Ако постигнеш 10% отстъпка отиваш на 6075лв. С REECL слизаш на около 5150лв. При тази цена, като сложиш и монтажите на трите машини се побираш точно в бюджета си.
    Машините са страхотни и мисля, че ще ти свършат много добра работа. Между другото, преди да се хвърлиш да купуваш, намери си фирма, която да направи предварителен оглед и да даде компетентно мнение. Mega би могъл да свърши отлично работата. Успех!
    Aleksandars, imegogo, V_Simeonov и 1 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #2413

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте отново, търся една статия тук, бях я отделила, но не я намирам. Много полезна ми беше.
    Някой беше систематизирал по групи видовете марки климатици по надеждност, цена и др.
    Ако можете, ме насочете къде е, търся я цяла сутрин ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2414

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    госпожо инженер,кажете най-накрая -бюджет,колко градуса и нов или стар,а ние ще ви помогнем.четенето на теми само ще ви обърка.достатъчно кадърни и знаещи момчета има във форума,на които можете да вярвате безрезервно.НЕ СЕ ВКАРВАЙТЕ В НЕНУЖНИ ФИЛМИ..............
    Kasap и mirandi харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #2415

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ок, бюджет 450 - 1000 лв. Може нов или стар. Студ до минус 20.
    Най-важното е да харчи за около 170 часа месечно отопление с нормалните 23 градуса не повече от 30 лева /ЧЕЗ София/.
    Така добре ли е ?
    Този пост е редактиран от didineva; 11-12-13 в 11:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе