Страница 22 от 188 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #316

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами те не са надценени а просто работят с 300% печалба.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #317

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    значи пичове всички говорите на аба......смених си новите клими със стари и резултата е-
    1.по-топло на по-малко градуси
    2.по-малки сметки
    3.невероятни екстри и комфорт
    като дадох 2 бона за фтх 50 кво стана..........
    и не на последно място-ВСЯКА СТОКА СТРУВА ТОЛКОВА,КОЛКОТО МОЖЕШ ДА Я ПРОДАДЕШ.аз затова като кон с капаци вярвам само на онез мръсници ЩЕРЕВИ и за сега не са ме подвели....иначе рапани ЙОКМУ

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #318

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нормално е да имаш по ниски сметки защото си заменил по големи и съответно са били по нисък клас машини с по малки. Обаче повярвай ми клиентите ми които са имали втора ръка клими въпреки че бяха доволни и ги ползваха от 5-10 години никой не пожела повече такъв. Така че като ти умре някоя от машините тогава ще те видим ако изобщо си признаеш.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #319

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Спор няма кое е по доброто . Само незнам тоя FTX защо си го купил ако беше взел друга марка нямаше да го смениш примерно едно даисекаиче FD ZJX или пък една NOCRIA . Аз пък познавам вече 4-ма дето доста се набутаха с втора употреба и сега 1 с nocria един ZJX друг чака новия ME . Аз за моето Хитачи съм дал 850 лв ( От извесна ф-ра за втора ръка клими ) и отделно 180 за монтажа . Tова са му параметрите 11.5 вътрешно 41 кг външно тяло 3.6 ( 0.6-8.3 ) 2005 година но определено не бих дал 1500 лв за него . Външното тяло само да кажа е почти 2-пъти по голямо от на комшията нокрията :D На комшията хола е 1:1 с моя, сметките също са ни еднакви 5-10 лв моята да е по малка и на двата климатика има закачени електромерчета . Нокрията му излезе 1950 лв след като му върнаха с ЕЕ 350 лв . Всеки човек си преценява какво да си купи и за колко пари .
    smqnab одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #320

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    всеки си има истина,а моята -за 2 месеца топлина,кеф и 159лв. за ток за 240 куб.м. ЗА ЦЯЛОТО ДОМАКИНСТВО.ВЕЛЕВ само не разбрах,как фтх 50 е по-голяма от 406 едр или фтин 35 е по-голяма от митсуто.............или не съм те разбрал
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 12-02-13 в 16:48.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #321

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Спор няма кое е по доброто . Само незнам тоя FTX защо си го купил ако беше взел друга марка нямаше да го смениш примерно едно даисекаиче FD ZJX или пък една NOCRIA . Аз пък познавам вече 4-ма дето доста се набутаха с втора употреба и сега 1 с nocria един ZJX друг чака новия ME . Аз за моето Хитачи съм дал 850 лв ( От извесна ф-ра за втора ръка клими ) и отделно 180 за монтажа . Tова са му параметрите 11.5 вътрешно 41 кг външно тяло 3.6 ( 0.6-8.3 ) 2005 година но определено не бих дал 1500 лв за него . Външното тяло само да кажа е почти 2-пъти по голямо от на комшията нокрията На комшията хола е 1:1 с моя, сметките също са ни еднакви 5-10 лв моята да е по малка и на двата климатика има закачени електромерчета . Нокрията му излезе 1950 лв след като му върнаха с ЕЕ 350 лв . Всеки човек си преценява какво да си купи и за колко пари .
    само че нокрията може да забравиш да дефектира близките 10 години ,а това едва ли може да се каже за Хитачито ти .. по хубаво от нова клима висок клас няма
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Greece
    Мнения
    2
    #322

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Air-air heat pumps test 2009-2012 from Sweden energy agency

    Μετάφραση Google

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #323

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ВЕЛЕВ само не разбрах,как фтх 50 е по-голяма от 406 едр
    Дайкина е 17ка,а тошибата е 14ка...колкото до класа на машината,изработка и ''гъвкавоста'' на компресора е друга тема.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #324

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ти ми кажи как тия клими идват на 150$ и се продават по на 900-и нагоре ?
    smqnab одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #325

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    няма смисъл от спора.който иска нов европеец да купува,но ако пробва ДРУГИТЕ и е обективен остава на тях.аз съм доволен ГЬОТЕРЕ ,а ако един ден имам чок пара ще си взема и чисто нов ЯПОНЕЦ.
    VeleV.Klima одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #326

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    моля за съвет. Трябва да монтираме нокрия 14. Проблема е с външното тяло.
    Имаме да варианта:
    1. Да се монтира (външното тяло) срещу друго(12-ка), като разстоянието м/у тях да е 1м и тръбния път 4м.
    2. Да се монтира (външното тяло) по-далеч, като тръбния път ще е около 6м.
    Та питам, дали двете външни тела ще си пречат едно срещу друго?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    6
    #327

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    и на мен ми предстои купуване на климатик от пловдив съм стая 34 квадрата с около 10 квадрата прозорци нормална височина,добре изолирана.какво вие е мнениетоhttp://www.**********************/klimatik/sharp-ay/ae-xp18gr-1195.html#

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #328

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Вариянт номер 2 това е варянта тръбния път него бърка даже и по добре да е толкова.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #329

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от icoenew Виж публикацията
    и на мен ми предстои купуване на климатик от пловдив съм стая 34 квадрата с около 10 квадрата прозорци нормална височина,добре изолирана.какво вие е мнениетоКлиматик Sharp AY/AE-XP18GR
    Ако наистина има добра изолация, в т.ч. и на тавана на помещението - дори и 12-ка ШАРП би се чувствала добре. Ако ще се монтира на отстояние от обитателите /маси, бюра, канапета/ - ще върши отлична работа. Но, ако духа на някой във врата - не препоръчвам, понеже си ВЕЕ доволно, дори и на най-ниска скорост на вентилатора. Иначе според така зададената квадратура - да 18-ка, но най-добре да дойде някой да огледа добре - имаш ли допълнителни топлозагуби или някой комшия да топли /стига да не си в къща/.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    6
    #330

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    тъй като е в строеж гледам че апартаментите под и над мен също са закупени.най вероятно ще е над главите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 188 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе